Dordrecht, Netherlands

Dordtenaren hebben laagst besteedbaar inkomen

Inwoners van Dordrecht hebben het laagst besteedbaar inkomen van de Drechtsteden. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Peter Tromp | 6 maart 2018 11:01 | Aangepast op 6 maart 2018 11:01
In 2015 was het doorsnee gestandaardiseerd inkomen in Dordrecht 24.000 euro per jaar. Dat betekent dat de helft van de huishoudens meer en de andere helft minder verdient. Bij een gestandaardiseerd inkomen worden inkomens gecorrigeerd voor verschillen in grootte en samenstelling van huishoudens.

Het inkomen in Dordrecht is lager dan het landelijk gemiddelde.

In de andere gemeenten in de Drechtsteden ligt het doorsnee inkomen hoger. In Hendrik Ido Ambacht verdienen ze het meest (27.900 euro), gevolgd door Papendrecht (26.900 euro), Hardinxveld-Giessendam (25.900 euro), Zwijndrecht (24.900 euro) en Sliedrecht (24.800 euro).

In grote steden als Delft en Rotterdam ligt het inkomen met 20.500 euro nog lager dan in Dordrecht. In Gorinchem verdienen ze meer: 24.300 euro.

Landelijk is het doorsnee gestandaardiseerd inkomen 24.700 euro.

Meest gelezen

Pop-up camping voor gezinnen met krappe beurs: ‘Je bent niet alleen’

Redactie Streek 56 | Roxane Kroon | 19 jul 2025 12:00

Meerdere huiszoekingen na steekpartij musical, familie slachtoffer wil ‘rust’

Redactie Streek 56 | Jonathan Sekeris | 18 jul 2025 13:59

Motorrijder gewond na aanrijding met camper

Redactie Streek 56 | 18 jul 2025 11:30

Lees ook

Teleurstelling in Sliedrecht over dreigend einde dure Waterbus

Het nieuws dat de provincie Zuid-Holland een einde wil maken aan twee Waterbusverbindingen in onze r...

Zomer 2025: Warmte en zonuren ver boven het gemiddelde

De zomer is alweer een flink eind op weg. Ondanks de wisselvalligheid van de laatste weken doet de z...

Duurste woningen in Hendrik-Ido-Ambacht, Dordt goedkoopste

Huizenkopers in de streek waren in april, mei en juni van dit jaar het meest kwijt voor een huis in ...

In brand gestoken bedrijfsbusjes gelinkt aan andere incidenten, steeds hetzelfde bouwbedrijf doelwit

De twee busjes van bouwbedrijf Motif die eind juni zijn uitgebrand in Dordrecht hebben ook een link ...

Verkeershinder op A27 en viaduct 11 maanden dicht: dit gaat er gebeuren

Ben jij de komende weken van plan om over de A27 te gaan? Houd dan rekening met vertraging tussen Go...

Flinke botsing Dordrecht, beide auto’s weggesleept

Twee auto’s zijn op de Helmholtzstraat in Dordrecht in botsing gekomen. Het ongeluk gebeurde woensda...