Dordrecht, Netherlands

Dordtenaren hebben laagst besteedbaar inkomen

Inwoners van Dordrecht hebben het laagst besteedbaar inkomen van de Drechtsteden. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Peter Tromp | 6 maart 2018 11:01 | Aangepast op 6 maart 2018 11:01
In 2015 was het doorsnee gestandaardiseerd inkomen in Dordrecht 24.000 euro per jaar. Dat betekent dat de helft van de huishoudens meer en de andere helft minder verdient. Bij een gestandaardiseerd inkomen worden inkomens gecorrigeerd voor verschillen in grootte en samenstelling van huishoudens.

Het inkomen in Dordrecht is lager dan het landelijk gemiddelde.

In de andere gemeenten in de Drechtsteden ligt het doorsnee inkomen hoger. In Hendrik Ido Ambacht verdienen ze het meest (27.900 euro), gevolgd door Papendrecht (26.900 euro), Hardinxveld-Giessendam (25.900 euro), Zwijndrecht (24.900 euro) en Sliedrecht (24.800 euro).

In grote steden als Delft en Rotterdam ligt het inkomen met 20.500 euro nog lager dan in Dordrecht. In Gorinchem verdienen ze meer: 24.300 euro.

Landelijk is het doorsnee gestandaardiseerd inkomen 24.700 euro.

Lees ook

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...

Bekendmaking paus Leo XIV brengt 'vreugde' in Dordtse kerk

In de Dordtse Sint-Antoniuskerk zitten donderdag tien personen aan tafel voor een bijbelcursus, wann...

Dordrecht vraagt buurgemeenten om hulp bij opvang vluchtelingen

Dordrecht heeft omliggende gemeenten verzocht te helpen bij de tijdelijke huisvesting van Oekraïense...