gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Dordtenaren kijken voor het vaderland naar het Songfestival'

c3f999439b600e47fa6a0bf787fa0fa0

Donderdagavond is het zover... Nederland treedt op in de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival. Duncan Laurence gaat dan het nummer Arcade zingen. Volgens de Bookmakers staat ons land hoog in de ranglijsten. Maar wat vinden de Dordtenaren van het nummer?

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Een aantal mensen heeft niet zo veel met het Songfestival, dat dit jaar in Tel Aviv in Israël plaatsvindt. "Maar voor het vaderland wil ik wel kijken”, vertelt een glazenwasser in de stad. Een ander kijkt liever naar iets ruigers: “Ik hou er helemaal niet van, ze kunnen beter een concert van Pink Floyd uitzenden.”


Er zijn niet alleen maar negatieve reacties. “Ik vind dat Nederland een goed nummer heeft, ze hebben er goed over nagedacht”, vertelt een fanatieke kijker enthousiast. Een oudere vrouw noemt het festijn 'top-amusement' en zit niet alleen donderdag voor de buis. Ook zaterdag tijdens de finale kijkt ze. “Het is een mooie gelegenheid voor nieuwe talenten die hierdoor door kunnen breken.”


Maar voor Duncan Laurence zaterdag op mag treden, moet hij zich nog wel bewijzen. Donderdag moet hij in de top tien van de halve finale belanden om zaterdag in de finale om de website te strijden.

Foto: ©Eurovision Song contest / Thomas Hanses

Lees ook

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.