gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Dordtenaren kijken voor het vaderland naar het Songfestival'

c3f999439b600e47fa6a0bf787fa0fa0

Donderdagavond is het zover... Nederland treedt op in de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival. Duncan Laurence gaat dan het nummer Arcade zingen. Volgens de Bookmakers staat ons land hoog in de ranglijsten. Maar wat vinden de Dordtenaren van het nummer?

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Een aantal mensen heeft niet zo veel met het Songfestival, dat dit jaar in Tel Aviv in Israël plaatsvindt. "Maar voor het vaderland wil ik wel kijken”, vertelt een glazenwasser in de stad. Een ander kijkt liever naar iets ruigers: “Ik hou er helemaal niet van, ze kunnen beter een concert van Pink Floyd uitzenden.”


Er zijn niet alleen maar negatieve reacties. “Ik vind dat Nederland een goed nummer heeft, ze hebben er goed over nagedacht”, vertelt een fanatieke kijker enthousiast. Een oudere vrouw noemt het festijn 'top-amusement' en zit niet alleen donderdag voor de buis. Ook zaterdag tijdens de finale kijkt ze. “Het is een mooie gelegenheid voor nieuwe talenten die hierdoor door kunnen breken.”


Maar voor Duncan Laurence zaterdag op mag treden, moet hij zich nog wel bewijzen. Donderdag moet hij in de top tien van de halve finale belanden om zaterdag in de finale om de website te strijden.

Foto: ©Eurovision Song contest / Thomas Hanses

Lees ook

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.