gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Dordtenaren kijken voor het vaderland naar het Songfestival'

c3f999439b600e47fa6a0bf787fa0fa0

Donderdagavond is het zover... Nederland treedt op in de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival. Duncan Laurence gaat dan het nummer Arcade zingen. Volgens de Bookmakers staat ons land hoog in de ranglijsten. Maar wat vinden de Dordtenaren van het nummer?

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Een aantal mensen heeft niet zo veel met het Songfestival, dat dit jaar in Tel Aviv in Israël plaatsvindt. "Maar voor het vaderland wil ik wel kijken”, vertelt een glazenwasser in de stad. Een ander kijkt liever naar iets ruigers: “Ik hou er helemaal niet van, ze kunnen beter een concert van Pink Floyd uitzenden.”


Er zijn niet alleen maar negatieve reacties. “Ik vind dat Nederland een goed nummer heeft, ze hebben er goed over nagedacht”, vertelt een fanatieke kijker enthousiast. Een oudere vrouw noemt het festijn 'top-amusement' en zit niet alleen donderdag voor de buis. Ook zaterdag tijdens de finale kijkt ze. “Het is een mooie gelegenheid voor nieuwe talenten die hierdoor door kunnen breken.”


Maar voor Duncan Laurence zaterdag op mag treden, moet hij zich nog wel bewijzen. Donderdag moet hij in de top tien van de halve finale belanden om zaterdag in de finale om de website te strijden.

Foto: ©Eurovision Song contest / Thomas Hanses

Lees ook

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.