gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Dordtenaren kijken voor het vaderland naar het Songfestival'

c3f999439b600e47fa6a0bf787fa0fa0.jpg

Donderdagavond is het zover... Nederland treedt op in de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival. Duncan Laurence gaat dan het nummer Arcade zingen. Volgens de Bookmakers staat ons land hoog in de ranglijsten. Maar wat vinden de Dordtenaren van het nummer?

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Een aantal mensen heeft niet zo veel met het Songfestival, dat dit jaar in Tel Aviv in Israël plaatsvindt. "Maar voor het vaderland wil ik wel kijken”, vertelt een glazenwasser in de stad. Een ander kijkt liever naar iets ruigers: “Ik hou er helemaal niet van, ze kunnen beter een concert van Pink Floyd uitzenden.”


Er zijn niet alleen maar negatieve reacties. “Ik vind dat Nederland een goed nummer heeft, ze hebben er goed over nagedacht”, vertelt een fanatieke kijker enthousiast. Een oudere vrouw noemt het festijn 'top-amusement' en zit niet alleen donderdag voor de buis. Ook zaterdag tijdens de finale kijkt ze. “Het is een mooie gelegenheid voor nieuwe talenten die hierdoor door kunnen breken.”


Maar voor Duncan Laurence zaterdag op mag treden, moet hij zich nog wel bewijzen. Donderdag moet hij in de top tien van de halve finale belanden om zaterdag in de finale om de website te strijden.

Foto: ©Eurovision Song contest / Thomas Hanses

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.