Dordrecht, Netherlands

Dordtenaren klagen meer

In Dordrecht wordt vaker dan gemiddeld geklaagd bij de gemeente. Dat blijkt uit onderzoek van Buurtfacts van RTL Nieuws. Ook in Dordrecht gaan de meeste klachten over (zwerf)afval.
Peter Tromp | 24 oktober 2016 11:52 | Aangepast op 24 oktober 2016 11:52
De gemeente kreeg vorig jaar 11571 meldingen en klachten van burgers over de openbare ruimte. Dat zijn 10 klachten per 100 inwoners. Landelijk is dat 9 per 100. Gemiddeld duurt het tien dagen voordat de klacht is afgehandeld. Dat is hetzelfde als het landelijke gemiddelde.

Een kwart van de klachten in Dordrecht gaat over afval en zwerfafval. Dat is in verhouding iets minder dan landelijk (29 procent). Dordtenaren klagen vaker dan gemiddeld over wegen. Openbare verlichting en water en riolering. Over overlast wordt juist minder geklaagd.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...