gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren kunnen tekenen voor rookvrije sportverenigingen en speelplekken

2ae7722edb8985cf342dfff289c39114

Nadat alle schoolpleinen in augustus rookvrij werden gemaakt, zijn volgens GGD Zuid-Holland Zuid nu ook de sportverenigingen en speelplekken aan de beurt. Daarom worden inwoners van Dordrecht aangemoedigd om een handtekening te zetten dat hun sportvereniging of speelplek rookvrij moet worden.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Door te tekenen op de website www.rookvrij.nl zetten inwoners de eerste stap voor een rookvrije sportvereniging of speelplek. De meeste Nederlanders vinden namelijk dat ook deze locaties geheel rookvrij moeten zijn. Volgens GGD Zuid-Holland Zuid beschermt een rookvrij terrein kinderen tegen de schadelijke gevolgen van meeroken.

De handtekeningen die worden opgehaald via rookvrij.nl geven het bestuur van verenigingen draagvlak om daadwerkelijk de beslissing te maken om rookvrij te worden. Als veel leden van een club aangeven dat ze voor een rookvrij terrein zijn, dan is het namelijk makkelijker om deze verandering door te voeren. 

In Zuid-Holland Zuid zijn er via rookvrij.nl woensdag 3825 handtekeningen opgehaald, in Dordrecht zijn dat er ongeveer 1334. Er zijn in de gemeente al drie rookvrije speelplekken en vier rookvrije sportverenigingen. Op rookvrij.nl staat per sportclub en speelplek hoeveel handtekeningen er zijn opgehaald.

Lees ook

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.