Dordrecht, Netherlands

Dordtenaren kunnen tekenen voor rookvrije sportverenigingen en speelplekken

Nadat alle schoolpleinen in augustus rookvrij werden gemaakt, zijn volgens GGD Zuid-Holland Zuid nu ook de sportverenigingen en speelplekken aan de beurt. Daarom worden inwoners van Dordrecht aangemoedigd om een handtekening te zetten dat hun sportvereniging of speelplek rookvrij moet worden.
Emma Meijer | 23 september 2020 14:49 | Aangepast op 23 september 2020 14:49
Door te tekenen op de website www.rookvrij.nl zetten inwoners de eerste stap voor een rookvrije sportvereniging of speelplek. De meeste Nederlanders vinden namelijk dat ook deze locaties geheel rookvrij moeten zijn. Volgens GGD Zuid-Holland Zuid beschermt een rookvrij terrein kinderen tegen de schadelijke gevolgen van meeroken.

De handtekeningen die worden opgehaald via rookvrij.nl geven het bestuur van verenigingen draagvlak om daadwerkelijk de beslissing te maken om rookvrij te worden. Als veel leden van een club aangeven dat ze voor een rookvrij terrein zijn, dan is het namelijk makkelijker om deze verandering door te voeren. 

In Zuid-Holland Zuid zijn er via rookvrij.nl woensdag 3825 handtekeningen opgehaald, in Dordrecht zijn dat er ongeveer 1334. Er zijn in de gemeente al drie rookvrije speelplekken en vier rookvrije sportverenigingen. Op rookvrij.nl staat per sportclub en speelplek hoeveel handtekeningen er zijn opgehaald.

Lees ook

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...