gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren kunnen tekenen voor rookvrije sportverenigingen en speelplekken

2ae7722edb8985cf342dfff289c39114

Nadat alle schoolpleinen in augustus rookvrij werden gemaakt, zijn volgens GGD Zuid-Holland Zuid nu ook de sportverenigingen en speelplekken aan de beurt. Daarom worden inwoners van Dordrecht aangemoedigd om een handtekening te zetten dat hun sportvereniging of speelplek rookvrij moet worden.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Door te tekenen op de website www.rookvrij.nl zetten inwoners de eerste stap voor een rookvrije sportvereniging of speelplek. De meeste Nederlanders vinden namelijk dat ook deze locaties geheel rookvrij moeten zijn. Volgens GGD Zuid-Holland Zuid beschermt een rookvrij terrein kinderen tegen de schadelijke gevolgen van meeroken.

De handtekeningen die worden opgehaald via rookvrij.nl geven het bestuur van verenigingen draagvlak om daadwerkelijk de beslissing te maken om rookvrij te worden. Als veel leden van een club aangeven dat ze voor een rookvrij terrein zijn, dan is het namelijk makkelijker om deze verandering door te voeren. 

In Zuid-Holland Zuid zijn er via rookvrij.nl woensdag 3825 handtekeningen opgehaald, in Dordrecht zijn dat er ongeveer 1334. Er zijn in de gemeente al drie rookvrije speelplekken en vier rookvrije sportverenigingen. Op rookvrij.nl staat per sportclub en speelplek hoeveel handtekeningen er zijn opgehaald.

Lees ook

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

20260919111951

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.