gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren lopen mee met Klimaatmars

63a59a043633d36dad5e4b15c9edef43

Tientallen Dordtenaren stapten zondagochtend in de trein naar Amsterdam. Zij liepen mee met de Klimaatmars.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We gaan daar vertellen aan de politiek, bedrijven, macht- en geldhebbers om alsjeblieft iets te doen aan het verbeteren van het klimaat, want het kan echt niet zo", zegt Monique Mol, die al vroeg op het station aanwezig is."De vervuiler moet gaan betalen. De wetgeving en boetes moeten daarvoor veranderen."

"Volgens mij zijn de veroorzakers de grote CO2-verspreiders", vult Jan de Keizer aan. "Het schiet zo niet op zo. Dus we moeten zorgen dat we de veroorzakers laten betalen, in plaats van dat iedereen zich boos maakt dat de veroorzakers dat moeten doen."

Een blauwgroen-geschminkte mededemonstrant wil zich niet alleen focussen op daar waar ze tegen is. "Ik draag ook allerhande boodschappen waar we het voor doen: al die mooie dingen in de natuur."

De Dordtenaren liepen samen met zo'n 40.000 andere mensen de mars van de Dam naar het Museumplein. Ze zeggen klaar te zijn met vage beloften en halve maatregelen en willen concrete afspraken over het klimaat.

Lees ook

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”