gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren lopen mee met Klimaatmars

63a59a043633d36dad5e4b15c9edef43

Tientallen Dordtenaren stapten zondagochtend in de trein naar Amsterdam. Zij liepen mee met de Klimaatmars.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We gaan daar vertellen aan de politiek, bedrijven, macht- en geldhebbers om alsjeblieft iets te doen aan het verbeteren van het klimaat, want het kan echt niet zo", zegt Monique Mol, die al vroeg op het station aanwezig is."De vervuiler moet gaan betalen. De wetgeving en boetes moeten daarvoor veranderen."

"Volgens mij zijn de veroorzakers de grote CO2-verspreiders", vult Jan de Keizer aan. "Het schiet zo niet op zo. Dus we moeten zorgen dat we de veroorzakers laten betalen, in plaats van dat iedereen zich boos maakt dat de veroorzakers dat moeten doen."

Een blauwgroen-geschminkte mededemonstrant wil zich niet alleen focussen op daar waar ze tegen is. "Ik draag ook allerhande boodschappen waar we het voor doen: al die mooie dingen in de natuur."

De Dordtenaren liepen samen met zo'n 40.000 andere mensen de mars van de Dam naar het Museumplein. Ze zeggen klaar te zijn met vage beloften en halve maatregelen en willen concrete afspraken over het klimaat.

Lees ook

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.