gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren Luca en Mats winnen ToBe Solisten Concours

f76d906868e77dc939aa4384f3e55da2

Een spannende dag voor dertien jonge deelnemers van het Solisten Concours dat dit weekend werd gehouden bij ToBe. In het Energiehuis namen ze het tegen elkaar op, ieder op hun eigen instrument.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Voor een deel van hen was het de eerste keer dat ze een solo-optreden verzorgden. De wedstrijd werd voor de tiende keer gehouden en is bedoeld om jong talent een kans te bieden. Doordat de deelnemers zelf mochten kiezen wat ze speelden, kwamen er allerlei verschillende muziekstijlen en – stukken voorbij.

De jury heeft de deelnemers beoordeeld op presentatie, muzikaliteit, programmakeuze, uitvoering, ritmiek, techniek en toonkwaliteit. In de jury zaten David Prins (o.a. artistiek directeur van Muziektheater Hollands Diep) en Marieke Hopman (artistiek leider van het Bachfestival). Ze wezen uiteindelijk Luca van Herk tot winnaar uit in de categorie t/m 12 jaar, vanwege zijn optreden met viool. Zijn stadsgenoot Mats Koekkoek bracht een stuk op de piano ten gehore en was de beste in de categorie 13 t/m 17 jaar.

De winnaars krijgen een geldbedrag van 75 euro mee naar huis. Luca won daarnaast ook de Codarts-prijs; hij mag een les volgen van een vakdocent van het opleidingsinstituut.
e4670e3622bc47ffd05a9b9b41821ed1

Lees ook

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

Pands Seringenstraat

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.