gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren moeten sneller bijstand krijgen

Gemeenten in onze regio hebben een te hoge drempel voor mensen die een bijstand willen aanvragen. Het gaat om Alblasserdam, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dat meldt RTV Rijnmond. Mensen van 27 jaar en ouder moeten daar eerst twee tot vier weken verplicht solliciteren voor zij een bijstandsuitkering mogen aanvragen.

Nationale ombudsman Reinier van Zutphen stelt woensdag na onderzoek dat mensen zo onvoldoende snel een aanvraag kunnen doen. Hij vindt dat alle gemeenten zich aan de wet moeten houden en volgens de wet mag dit niet.

''Financieel kwetsbare mensen worden zo in een nog moeilijkere positie gebracht. Wie geen geld voor zichzelf of zijn gezin kan verdienen, moet snel aanspraak kunnen maken op de bijstand’’, aldus de ombudsman.

Naast de zes gemeenten in onze regio speelt het probleem volgens de ombudsman ook in Barneveld, Deventer, Sittard-Geleen, Beek, Apeldoorn en Epe.

Lees ook

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

pont rosmolenweg

Alternatieve pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart niet: ponton stuk

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug vaart voorlopig niet. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.