gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren moeten sneller bijstand krijgen

Gemeenten in onze regio hebben een te hoge drempel voor mensen die een bijstand willen aanvragen. Het gaat om Alblasserdam, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dat meldt RTV Rijnmond. Mensen van 27 jaar en ouder moeten daar eerst twee tot vier weken verplicht solliciteren voor zij een bijstandsuitkering mogen aanvragen.

Nationale ombudsman Reinier van Zutphen stelt woensdag na onderzoek dat mensen zo onvoldoende snel een aanvraag kunnen doen. Hij vindt dat alle gemeenten zich aan de wet moeten houden en volgens de wet mag dit niet.

''Financieel kwetsbare mensen worden zo in een nog moeilijkere positie gebracht. Wie geen geld voor zichzelf of zijn gezin kan verdienen, moet snel aanspraak kunnen maken op de bijstand’’, aldus de ombudsman.

Naast de zes gemeenten in onze regio speelt het probleem volgens de ombudsman ook in Barneveld, Deventer, Sittard-Geleen, Beek, Apeldoorn en Epe.

Lees ook

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.