gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren moeten sneller bijstand krijgen

Gemeenten in onze regio hebben een te hoge drempel voor mensen die een bijstand willen aanvragen. Het gaat om Alblasserdam, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dat meldt RTV Rijnmond. Mensen van 27 jaar en ouder moeten daar eerst twee tot vier weken verplicht solliciteren voor zij een bijstandsuitkering mogen aanvragen.

Nationale ombudsman Reinier van Zutphen stelt woensdag na onderzoek dat mensen zo onvoldoende snel een aanvraag kunnen doen. Hij vindt dat alle gemeenten zich aan de wet moeten houden en volgens de wet mag dit niet.

''Financieel kwetsbare mensen worden zo in een nog moeilijkere positie gebracht. Wie geen geld voor zichzelf of zijn gezin kan verdienen, moet snel aanspraak kunnen maken op de bijstand’’, aldus de ombudsman.

Naast de zes gemeenten in onze regio speelt het probleem volgens de ombudsman ook in Barneveld, Deventer, Sittard-Geleen, Beek, Apeldoorn en Epe.

Lees ook

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.