Dordrecht, Netherlands

Dordtenaren onderzocht op infectieziekten

Dordrecht is één van de steden waar het RIVM onderzoekt of we nog goed zijn beschermd tegen infectieziekten. Het zogenoemde PIENTER-onderzoek vindt plaats in 49 gemeenten.
Peter Tromp | 8 november 2016 17:00 | Aangepast op 8 november 2016 17:00
Elke GGD nodigt 800 mensen van 0 tot 90 jaar uit om er aan mee te doen. Ze moeten bloed, speeksel en ontlasting afstaan.

De GGD van Zuid-Holland Zuid beet het spits af in Dordrecht. Maandag zijn de eerste deelnemers ontvangen. De GGD Rotterdam-Rijnmond begint volgende week in Barendrecht aan het onderzoek.

De naam van het onderzoek verwijst naar Peiling Immunisatie Effect Nederland Ter Evaluatie van het Rijksvaccinatieprogramma. Dat komt neer op kijken of het systeem om mensen in te enten tegen enge ziektes nog goed genoeg is.

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Dit familiebedrijf moet plaatsmaken voor Maasterras: ‘Ons lust en ons leven’

Motorzaak BNM Motoren in Dordrecht zit met de handen in het haar. Het bedrijf moet namelijk verhuize...

Magnetron in de brand: één persoon door ambulance meegenomen

Er is donderdagochtend brand uitgebroken in een kantoorpand aan de Maxwellstraat op bedrijventerrein...

Kan asielopvang Papendrecht ook open zónder veiligheidsplan? 'Hoeft niet langs de rechter'

Of er nu wel of geen veiligheidsplan is, de asielopvang in het centrum van Papendrecht gaat maandag ...

Rechter fluit provincie terug: Ridderkerk blijft voorlopig uit samenwerkingsverband volkshuisvesting

Het besluit van de provincie Zuid-Holland om Ridderkerk te verplichten zich te houden aan provinciaa...

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Een heldenactie voor een glazenwasser uit Dordrecht. De 54-jarige Peter Tiemans was rustig aan het w...

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...