Dordrecht, Netherlands

Dordtenaren stemmen voor Europa

De dag van de verkiezingen voor het Europees Parlement is aangebroken. Op veel plekken in Dordt kan worden gestemd, maar daar leek aan het begin van de dag nog niet veel van gebruikt te worden.
Petra Scheurwater | 23 mei 2019 17:54 | Aangepast op 23 mei 2019 17:54
Om 10:00 uur lag het opkomstpercentage lager dan bij de vorige Europese verkiezingen, vijf jaar geleden. Toen had 6,3 procent van de Dordtenaren hun stem al uitgebracht, dit jaar was dat 4,82 procent.

Om 15.00 was het verschil nog maar minimaal. 16,37 procent had toen een vakje roodgekleurd, in 2014 was dat 16,9 procent.

Tot 21:00 uur kan er nog gestemd worden. Op de uitslag moeten we alleen nog even wachten. Wat Nederland gestemd heeft wordt pas bekend als alle Europeanen naar de stembus zijn geweest. Tot en met zondag kan er in andere Europese lidstaten gestemd worden, waardoor dan de eerste uitslagen bekend worden.

Lees ook

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...