gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren winnen Wereldkampioenschap paalsport

0f0a227387666f325bf8d1f3353e2870

De Dordtse Nick La Gije en zijn paalsportpartner Gianmarco Stefanelli hebben het 'World Pole Sports Championship' in Spanje gewonnen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Aan dit toernooi deden wereldwijd ruim 300 atleten mee. Voor Nick en Gianmarco betekende dit het debuut om als eerste Nederlandse mannenduo deel te nemen. ''Onze punten waren schokkend hoog, zeker vergeleken met het NK. Het was ongeloof en verbazing, maar dan gaat iedereen je feliciteren en besef je dat je hebt gewonnen. Dat is een fantastisch gevoel'', laat Nick weten.

Uiteraard is er een verschil tussen paalsport en het meer bekende paaldansen. ''Hopelijk kunnen we hiermee ook laten zien dat het daar niets mee te maken heeft. Het is eigenlijk meer een vorm van kunst. Beeldende kunst'', aldus Nick.

De organisatie achter het toernooi, The International Pole Sports Federation, hoopt dat deze competitie meer naamsbekendheid voor de sport gaat brengen en een basis gaat vormen voor een olympische toekomst van de paalsport.

Lees ook

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.