gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren winnen Wereldkampioenschap paalsport

0f0a227387666f325bf8d1f3353e2870

De Dordtse Nick La Gije en zijn paalsportpartner Gianmarco Stefanelli hebben het 'World Pole Sports Championship' in Spanje gewonnen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Aan dit toernooi deden wereldwijd ruim 300 atleten mee. Voor Nick en Gianmarco betekende dit het debuut om als eerste Nederlandse mannenduo deel te nemen. ''Onze punten waren schokkend hoog, zeker vergeleken met het NK. Het was ongeloof en verbazing, maar dan gaat iedereen je feliciteren en besef je dat je hebt gewonnen. Dat is een fantastisch gevoel'', laat Nick weten.

Uiteraard is er een verschil tussen paalsport en het meer bekende paaldansen. ''Hopelijk kunnen we hiermee ook laten zien dat het daar niets mee te maken heeft. Het is eigenlijk meer een vorm van kunst. Beeldende kunst'', aldus Nick.

De organisatie achter het toernooi, The International Pole Sports Federation, hoopt dat deze competitie meer naamsbekendheid voor de sport gaat brengen en een basis gaat vormen voor een olympische toekomst van de paalsport.

Lees ook

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

foto website

Vroeg uit bed voor plaatsing bruggebouw Papendrechtsebrug: ‘Probeer alles te volgen’

Het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug is dinsdagochtend door Rijkswaterstaat op de definitieve plek geplaatst. In de bestaande brugkelder is onvoldoende ruimte voor alle nieuwe installaties en op deze manier is er een soort uitbouw gecreëerd. De operatie levert veel bekijks op langs de kant. "Heel leuk om te zien!"

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.