gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren winnen Wereldkampioenschap paalsport

0f0a227387666f325bf8d1f3353e2870

De Dordtse Nick La Gije en zijn paalsportpartner Gianmarco Stefanelli hebben het 'World Pole Sports Championship' in Spanje gewonnen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Aan dit toernooi deden wereldwijd ruim 300 atleten mee. Voor Nick en Gianmarco betekende dit het debuut om als eerste Nederlandse mannenduo deel te nemen. ''Onze punten waren schokkend hoog, zeker vergeleken met het NK. Het was ongeloof en verbazing, maar dan gaat iedereen je feliciteren en besef je dat je hebt gewonnen. Dat is een fantastisch gevoel'', laat Nick weten.

Uiteraard is er een verschil tussen paalsport en het meer bekende paaldansen. ''Hopelijk kunnen we hiermee ook laten zien dat het daar niets mee te maken heeft. Het is eigenlijk meer een vorm van kunst. Beeldende kunst'', aldus Nick.

De organisatie achter het toernooi, The International Pole Sports Federation, hoopt dat deze competitie meer naamsbekendheid voor de sport gaat brengen en een basis gaat vormen voor een olympische toekomst van de paalsport.

Lees ook

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

ozempicasz

Ziekenhuis waarschuwt voor vervalste afslankmedicatie op internet: één patiënt opgenomen in ASz

Artsen en apothekers van het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis en het Deventer Ziekenhuis waarschuwen voor vervalste afslankmedicatie die wordt aangeboden op internet. In beide ziekenhuizen is afgelopen winter een patiënt in ernstige toestand opgenomen na het gebruik van online gekochte afslankinjecties.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.