gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren winnen Wereldkampioenschap paalsport

0f0a227387666f325bf8d1f3353e2870

De Dordtse Nick La Gije en zijn paalsportpartner Gianmarco Stefanelli hebben het 'World Pole Sports Championship' in Spanje gewonnen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Aan dit toernooi deden wereldwijd ruim 300 atleten mee. Voor Nick en Gianmarco betekende dit het debuut om als eerste Nederlandse mannenduo deel te nemen. ''Onze punten waren schokkend hoog, zeker vergeleken met het NK. Het was ongeloof en verbazing, maar dan gaat iedereen je feliciteren en besef je dat je hebt gewonnen. Dat is een fantastisch gevoel'', laat Nick weten.

Uiteraard is er een verschil tussen paalsport en het meer bekende paaldansen. ''Hopelijk kunnen we hiermee ook laten zien dat het daar niets mee te maken heeft. Het is eigenlijk meer een vorm van kunst. Beeldende kunst'', aldus Nick.

De organisatie achter het toernooi, The International Pole Sports Federation, hoopt dat deze competitie meer naamsbekendheid voor de sport gaat brengen en een basis gaat vormen voor een olympische toekomst van de paalsport.

Lees ook

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.