gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren zijn al 800 jaar in verzet

76df825aa4f1c5a55cdf901fe75d26ac

Rampjaar 1672, Dolle Mina's en de gifpolder, door de eeuwen heen zijn Dordtenaren geregeld in verzet gekomen tegen dat wat hen dwars zat. Reden genoeg voor het Hof van Nederland om aan al deze strijdende Dordtenaren een tentoonstelling te wijden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is een mooi thema om dit jaar mee te starten omdat we natuurlijk 75 jaar vrijheid vieren", legt Ron de Bruijn van het Regionaal Archief uit waarom juist dit jaar 800 jaar Dordtenaren in Verzet tentoongesteld wordt. "Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog natuurlijk een belangrijke rol, maar wij beginnen met de tentoonstelling in de Middeleeuwen en eindigen in de vorige eeuw."


Volgens de Dordtse journalist Kees Thies zit verzet in het bloed van zijn stadsgenoten. "Dordtenaren zijn snel geneigd ergens tegen te zijn", vertelt Thies, die aan de expositie heeft meegewerkt. "Maar dan ben je ook ergens voor. Als je ergens tegen bent, dan doe je dat omdat je iets anders juist wel wil. Dordtenaren laten dat snel en makkelijk merken."

De tentoonstelling is tot eind november. Voor Dordtenarenis het gratis. De komende jaren zal in Het Hof via verhalen van bekende en onbekende inwoners aan een aantal thema’s uit de geschiedenis van de stad aandacht worden geschonken.

Lees ook

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.