gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren zijn al 800 jaar in verzet

76df825aa4f1c5a55cdf901fe75d26ac

Rampjaar 1672, Dolle Mina's en de gifpolder, door de eeuwen heen zijn Dordtenaren geregeld in verzet gekomen tegen dat wat hen dwars zat. Reden genoeg voor het Hof van Nederland om aan al deze strijdende Dordtenaren een tentoonstelling te wijden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is een mooi thema om dit jaar mee te starten omdat we natuurlijk 75 jaar vrijheid vieren", legt Ron de Bruijn van het Regionaal Archief uit waarom juist dit jaar 800 jaar Dordtenaren in Verzet tentoongesteld wordt. "Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog natuurlijk een belangrijke rol, maar wij beginnen met de tentoonstelling in de Middeleeuwen en eindigen in de vorige eeuw."


Volgens de Dordtse journalist Kees Thies zit verzet in het bloed van zijn stadsgenoten. "Dordtenaren zijn snel geneigd ergens tegen te zijn", vertelt Thies, die aan de expositie heeft meegewerkt. "Maar dan ben je ook ergens voor. Als je ergens tegen bent, dan doe je dat omdat je iets anders juist wel wil. Dordtenaren laten dat snel en makkelijk merken."

De tentoonstelling is tot eind november. Voor Dordtenarenis het gratis. De komende jaren zal in Het Hof via verhalen van bekende en onbekende inwoners aan een aantal thema’s uit de geschiedenis van de stad aandacht worden geschonken.

Lees ook

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.