gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren zijn al 800 jaar in verzet

76df825aa4f1c5a55cdf901fe75d26ac

Rampjaar 1672, Dolle Mina's en de gifpolder, door de eeuwen heen zijn Dordtenaren geregeld in verzet gekomen tegen dat wat hen dwars zat. Reden genoeg voor het Hof van Nederland om aan al deze strijdende Dordtenaren een tentoonstelling te wijden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is een mooi thema om dit jaar mee te starten omdat we natuurlijk 75 jaar vrijheid vieren", legt Ron de Bruijn van het Regionaal Archief uit waarom juist dit jaar 800 jaar Dordtenaren in Verzet tentoongesteld wordt. "Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog natuurlijk een belangrijke rol, maar wij beginnen met de tentoonstelling in de Middeleeuwen en eindigen in de vorige eeuw."


Volgens de Dordtse journalist Kees Thies zit verzet in het bloed van zijn stadsgenoten. "Dordtenaren zijn snel geneigd ergens tegen te zijn", vertelt Thies, die aan de expositie heeft meegewerkt. "Maar dan ben je ook ergens voor. Als je ergens tegen bent, dan doe je dat omdat je iets anders juist wel wil. Dordtenaren laten dat snel en makkelijk merken."

De tentoonstelling is tot eind november. Voor Dordtenarenis het gratis. De komende jaren zal in Het Hof via verhalen van bekende en onbekende inwoners aan een aantal thema’s uit de geschiedenis van de stad aandacht worden geschonken.

Lees ook

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.