gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren zijn al 800 jaar in verzet

76df825aa4f1c5a55cdf901fe75d26ac

Rampjaar 1672, Dolle Mina's en de gifpolder, door de eeuwen heen zijn Dordtenaren geregeld in verzet gekomen tegen dat wat hen dwars zat. Reden genoeg voor het Hof van Nederland om aan al deze strijdende Dordtenaren een tentoonstelling te wijden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is een mooi thema om dit jaar mee te starten omdat we natuurlijk 75 jaar vrijheid vieren", legt Ron de Bruijn van het Regionaal Archief uit waarom juist dit jaar 800 jaar Dordtenaren in Verzet tentoongesteld wordt. "Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog natuurlijk een belangrijke rol, maar wij beginnen met de tentoonstelling in de Middeleeuwen en eindigen in de vorige eeuw."


Volgens de Dordtse journalist Kees Thies zit verzet in het bloed van zijn stadsgenoten. "Dordtenaren zijn snel geneigd ergens tegen te zijn", vertelt Thies, die aan de expositie heeft meegewerkt. "Maar dan ben je ook ergens voor. Als je ergens tegen bent, dan doe je dat omdat je iets anders juist wel wil. Dordtenaren laten dat snel en makkelijk merken."

De tentoonstelling is tot eind november. Voor Dordtenarenis het gratis. De komende jaren zal in Het Hof via verhalen van bekende en onbekende inwoners aan een aantal thema’s uit de geschiedenis van de stad aandacht worden geschonken.

Lees ook

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.