gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren zijn al 800 jaar in verzet

76df825aa4f1c5a55cdf901fe75d26ac

Rampjaar 1672, Dolle Mina's en de gifpolder, door de eeuwen heen zijn Dordtenaren geregeld in verzet gekomen tegen dat wat hen dwars zat. Reden genoeg voor het Hof van Nederland om aan al deze strijdende Dordtenaren een tentoonstelling te wijden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is een mooi thema om dit jaar mee te starten omdat we natuurlijk 75 jaar vrijheid vieren", legt Ron de Bruijn van het Regionaal Archief uit waarom juist dit jaar 800 jaar Dordtenaren in Verzet tentoongesteld wordt. "Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog natuurlijk een belangrijke rol, maar wij beginnen met de tentoonstelling in de Middeleeuwen en eindigen in de vorige eeuw."


Volgens de Dordtse journalist Kees Thies zit verzet in het bloed van zijn stadsgenoten. "Dordtenaren zijn snel geneigd ergens tegen te zijn", vertelt Thies, die aan de expositie heeft meegewerkt. "Maar dan ben je ook ergens voor. Als je ergens tegen bent, dan doe je dat omdat je iets anders juist wel wil. Dordtenaren laten dat snel en makkelijk merken."

De tentoonstelling is tot eind november. Voor Dordtenarenis het gratis. De komende jaren zal in Het Hof via verhalen van bekende en onbekende inwoners aan een aantal thema’s uit de geschiedenis van de stad aandacht worden geschonken.

Lees ook

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.