gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtmij en Jumbo Sterrenburg winnen Social Impact Award

fe4807809c2cc84a2e95366a7211120e

Twee Dordtse bedrijven hebben een prijs voor de meest sociale ondernemer in de regio gewonnen. Zij wonnen een Social Impact Award in de categorie ‘bedrijven met 50 tot 150 werknemers’ (Dordtmij) en ‘bedrijven met meer dan 150 werknemers’ (Jumbo Sterrenburg).

Corrado Francke |  | Aangepast op
De prijs werd uitgereikt tijdens de werkgeversbijeenkomst van Baanbrekend Drechtsteden. 55 bedrijven waren in vier categoriën genomineerd omdat zij mensen met een beperking een baan bieden.

Uitzendbureau Dordtmij wordt geroemd vanwege de vernieuwende en sociale manier van werken, zoals een wekservice en het mogelijk maken voor de kandidaten om hun rijbewijs te halen, met als doel om mensen meer perspectief te bieden voor in de toekomst. Het Jumbo-filiaal in Sterrenburg is volgens de jury ‘een voorbeeld van een werkgever die zijn werknemers er echt toe laat doen’, wat een goede sfeer creëert.

Deze bedrijven zijn voorbeelden van ambassadeurs van sociaal ondernemen. “Zij zijn onmisbaar, want zij helpen mensen aan een baan die op grote afstand van de arbeidsmarkt staan, zoals werklozen”, vertelt juryvoorzitter Pieter Paans. “Het hebben van werk biedt voor deze mensen een goede basis om een zelfstandiger bestaan op te bouwen en actief aan de samenleving deel te nemen.”

Ook FRS Fietsen uit Zwijndrecht en zorgaanbieder De Lange Wei uit Hardinxveld-Giessendam wonnen een award.

Lees ook

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.