gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtmij en Jumbo Sterrenburg winnen Social Impact Award

fe4807809c2cc84a2e95366a7211120e

Twee Dordtse bedrijven hebben een prijs voor de meest sociale ondernemer in de regio gewonnen. Zij wonnen een Social Impact Award in de categorie ‘bedrijven met 50 tot 150 werknemers’ (Dordtmij) en ‘bedrijven met meer dan 150 werknemers’ (Jumbo Sterrenburg).

Corrado Francke |  | Aangepast op
De prijs werd uitgereikt tijdens de werkgeversbijeenkomst van Baanbrekend Drechtsteden. 55 bedrijven waren in vier categoriën genomineerd omdat zij mensen met een beperking een baan bieden.

Uitzendbureau Dordtmij wordt geroemd vanwege de vernieuwende en sociale manier van werken, zoals een wekservice en het mogelijk maken voor de kandidaten om hun rijbewijs te halen, met als doel om mensen meer perspectief te bieden voor in de toekomst. Het Jumbo-filiaal in Sterrenburg is volgens de jury ‘een voorbeeld van een werkgever die zijn werknemers er echt toe laat doen’, wat een goede sfeer creëert.

Deze bedrijven zijn voorbeelden van ambassadeurs van sociaal ondernemen. “Zij zijn onmisbaar, want zij helpen mensen aan een baan die op grote afstand van de arbeidsmarkt staan, zoals werklozen”, vertelt juryvoorzitter Pieter Paans. “Het hebben van werk biedt voor deze mensen een goede basis om een zelfstandiger bestaan op te bouwen en actief aan de samenleving deel te nemen.”

Ook FRS Fietsen uit Zwijndrecht en zorgaanbieder De Lange Wei uit Hardinxveld-Giessendam wonnen een award.

Lees ook

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.