gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtmij en Jumbo Sterrenburg winnen Social Impact Award

fe4807809c2cc84a2e95366a7211120e

Twee Dordtse bedrijven hebben een prijs voor de meest sociale ondernemer in de regio gewonnen. Zij wonnen een Social Impact Award in de categorie ‘bedrijven met 50 tot 150 werknemers’ (Dordtmij) en ‘bedrijven met meer dan 150 werknemers’ (Jumbo Sterrenburg).

Corrado Francke |  | Aangepast op
De prijs werd uitgereikt tijdens de werkgeversbijeenkomst van Baanbrekend Drechtsteden. 55 bedrijven waren in vier categoriën genomineerd omdat zij mensen met een beperking een baan bieden.

Uitzendbureau Dordtmij wordt geroemd vanwege de vernieuwende en sociale manier van werken, zoals een wekservice en het mogelijk maken voor de kandidaten om hun rijbewijs te halen, met als doel om mensen meer perspectief te bieden voor in de toekomst. Het Jumbo-filiaal in Sterrenburg is volgens de jury ‘een voorbeeld van een werkgever die zijn werknemers er echt toe laat doen’, wat een goede sfeer creëert.

Deze bedrijven zijn voorbeelden van ambassadeurs van sociaal ondernemen. “Zij zijn onmisbaar, want zij helpen mensen aan een baan die op grote afstand van de arbeidsmarkt staan, zoals werklozen”, vertelt juryvoorzitter Pieter Paans. “Het hebben van werk biedt voor deze mensen een goede basis om een zelfstandiger bestaan op te bouwen en actief aan de samenleving deel te nemen.”

Ook FRS Fietsen uit Zwijndrecht en zorgaanbieder De Lange Wei uit Hardinxveld-Giessendam wonnen een award.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

fotooefeningstation

Bloedende mensen en flinke chaos op station: 'Ik dacht: Wat is hier aan de hand?'

Een afgezet station en veel politie en brandweer dinsdagavond in Dordrecht, maar niemand hoeft zich zorgen te maken. Er is geen noodsituatie, maar wel een simulatie in de omgeving van Dordrecht Centraal. "Gelukkig zien wij dit soort incidenten niet vaak, maar we willen wel goed voorbereid zijn."

IMG_7637 (1)

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.