gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtpas feestelijk in gebruik genomen

085048cf889b24f3e8454be7ea249dab.jpg

Na jaren voorbereiden was het woensdag eindelijk zover: de Dordtpas is gelanceerd. Tientallen ouders en kinderen waren woensdagmiddag in Kinepolis aanwezig voor de officiële introductie van de kortingspas.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Dordtpas geeft korting op veel activiteiten en in een aantal winkels en restaurants. Ook zijn er veel acties waarbij toegang tot evenementen, bioscopen of tentoonstellingen gratis is.

De Dordtpas is voor iedereen beschikbaar en kost 40 euro per jaar. Maar mensen met een minimum-inkomen krijgen hem gratis. Dordtse ouders betalen 10 euro voor hun kinderen.

Mensen met een bijstandsuitkering krijgen de pas thuisgestuurd, mogelijk zelfs met een tegoed erop. Dat geldt ook voor mantelzorgers. Organisaties kunnen de pas aanschaffen voor hun vrijwilligers voor de helft van de prijs.

En met deze dansende wethouders is de DordtPas officieel in gebruik genomen. Tientallen ouders en kinderen waren woensdagmiddag in Kinepolis aanwezig.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.