gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtpas feestelijk in gebruik genomen

085048cf889b24f3e8454be7ea249dab

Na jaren voorbereiden was het woensdag eindelijk zover: de Dordtpas is gelanceerd. Tientallen ouders en kinderen waren woensdagmiddag in Kinepolis aanwezig voor de officiële introductie van de kortingspas.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Dordtpas geeft korting op veel activiteiten en in een aantal winkels en restaurants. Ook zijn er veel acties waarbij toegang tot evenementen, bioscopen of tentoonstellingen gratis is.

De Dordtpas is voor iedereen beschikbaar en kost 40 euro per jaar. Maar mensen met een minimum-inkomen krijgen hem gratis. Dordtse ouders betalen 10 euro voor hun kinderen.

Mensen met een bijstandsuitkering krijgen de pas thuisgestuurd, mogelijk zelfs met een tegoed erop. Dat geldt ook voor mantelzorgers. Organisaties kunnen de pas aanschaffen voor hun vrijwilligers voor de helft van de prijs.

En met deze dansende wethouders is de DordtPas officieel in gebruik genomen. Tientallen ouders en kinderen waren woensdagmiddag in Kinepolis aanwezig.

Lees ook

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.