gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts archief blij met filmbeelden uit beginjaren zestig

93bb230aa4a9df4fbbafbcbd6abec06c

Het Regionaal Archief Dordrecht is verblijd met een collectie oude films van de inmiddels overleden Dordtse amateur-filmer Luc van Stigt. Het materiaal bevat veel materiaal van plekken en gebeurtenissen, waarvan het archief nog geen bewegende beelden had.

Alka Goos |  | Aangepast op
"Kijk, hier hebben we beelden van het Sportfondsenbad. Daar moest ik zelf schoolzwemmen. Pure nostalgie", zegt stadsarchivaris Teun de Bruijn. "we zijn nog druk aan het digitaliseren, zodat iedereen deze beelden kan zien via onze website of facebook."

In het materiaal bevinden zich beelden van de in 1961 nog zéér rustige rijksweg A16, ter hoogte van Wielwijk, het pontje naar Papendrecht vanaf de Bleijenhoek en de opening van winkelcentrum Crabbehof door Prins Bernhard.

"Allemaal beelden van de beginjaren zestig. Niet heel oud, maar een hele welkome aanvulling op ons beeldarchief", zegt De Bruijn; "ons oudste filmpje hier dateert van 1926. Eigenlijk is een archief nooit compleet, er komt altijd weer wat bij."

De 'nieuwe' beelden en veel ander archiefmateriaal zijn zaterdag te zien op de Open Archiefdag in het Hof van Nederland. Bezoekers kunnen dan ook kiezen wat zij hét Dordtse Archiefstuk van 2018 vinden. Dat dingt dan mee in de landelijke wedstrijd "Stuk van het Jaar".

Lees ook

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.