gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts archief blij met filmbeelden uit beginjaren zestig

93bb230aa4a9df4fbbafbcbd6abec06c

Het Regionaal Archief Dordrecht is verblijd met een collectie oude films van de inmiddels overleden Dordtse amateur-filmer Luc van Stigt. Het materiaal bevat veel materiaal van plekken en gebeurtenissen, waarvan het archief nog geen bewegende beelden had.

Alka Goos |  | Aangepast op
"Kijk, hier hebben we beelden van het Sportfondsenbad. Daar moest ik zelf schoolzwemmen. Pure nostalgie", zegt stadsarchivaris Teun de Bruijn. "we zijn nog druk aan het digitaliseren, zodat iedereen deze beelden kan zien via onze website of facebook."

In het materiaal bevinden zich beelden van de in 1961 nog zéér rustige rijksweg A16, ter hoogte van Wielwijk, het pontje naar Papendrecht vanaf de Bleijenhoek en de opening van winkelcentrum Crabbehof door Prins Bernhard.

"Allemaal beelden van de beginjaren zestig. Niet heel oud, maar een hele welkome aanvulling op ons beeldarchief", zegt De Bruijn; "ons oudste filmpje hier dateert van 1926. Eigenlijk is een archief nooit compleet, er komt altijd weer wat bij."

De 'nieuwe' beelden en veel ander archiefmateriaal zijn zaterdag te zien op de Open Archiefdag in het Hof van Nederland. Bezoekers kunnen dan ook kiezen wat zij hét Dordtse Archiefstuk van 2018 vinden. Dat dingt dan mee in de landelijke wedstrijd "Stuk van het Jaar".

Lees ook

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.