gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts archief blij met filmbeelden uit beginjaren zestig

93bb230aa4a9df4fbbafbcbd6abec06c

Het Regionaal Archief Dordrecht is verblijd met een collectie oude films van de inmiddels overleden Dordtse amateur-filmer Luc van Stigt. Het materiaal bevat veel materiaal van plekken en gebeurtenissen, waarvan het archief nog geen bewegende beelden had.

Alka Goos |  | Aangepast op
"Kijk, hier hebben we beelden van het Sportfondsenbad. Daar moest ik zelf schoolzwemmen. Pure nostalgie", zegt stadsarchivaris Teun de Bruijn. "we zijn nog druk aan het digitaliseren, zodat iedereen deze beelden kan zien via onze website of facebook."

In het materiaal bevinden zich beelden van de in 1961 nog zéér rustige rijksweg A16, ter hoogte van Wielwijk, het pontje naar Papendrecht vanaf de Bleijenhoek en de opening van winkelcentrum Crabbehof door Prins Bernhard.

"Allemaal beelden van de beginjaren zestig. Niet heel oud, maar een hele welkome aanvulling op ons beeldarchief", zegt De Bruijn; "ons oudste filmpje hier dateert van 1926. Eigenlijk is een archief nooit compleet, er komt altijd weer wat bij."

De 'nieuwe' beelden en veel ander archiefmateriaal zijn zaterdag te zien op de Open Archiefdag in het Hof van Nederland. Bezoekers kunnen dan ook kiezen wat zij hét Dordtse Archiefstuk van 2018 vinden. Dat dingt dan mee in de landelijke wedstrijd "Stuk van het Jaar".

Lees ook

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.