Dordrecht, Netherlands

Dordts bedrijf levert beveiligingscamera's Rotterdamse haven

Het Dordtse beveiligingsbedrijf Securitas Technology plaatst ruim tweehonderd camera's in de Rotterdamse haven. Dat heeft het Havenbedrijf Rotterdam bekend gemaakt. De komst van de camera's is voor de zomer al afgesproken.
Petra Scheurwater | 17 oktober 2018 10:24 | Aangepast op 17 oktober 2018 10:24
De haven krijgt de komende maanden 227 extra ogen. Die moeten voorkomen dat criminelen via containers drugs kunnen invoeren of spullen kunnen stelen.

Ook zouden met de camera's migranten die proberen met een vrachtwagen naar Engeland te komen eerder kunnen worden ontdekt. Daarnaast zorgen de beelden ook voor een sterker bewijs tegen verdachten als ze worden opgepakt.

Securitas Technology gaat de camera's niet alleen plaatsen, maar onderneemt ook actie na alarmmeldingen. De eerste 25 camera's komen nog dit jaar op de Maasvlakte 2. Als het netwerk van 227 camera's is uitgerold, kunnen er nog maximaal 150 worden bijgeprikt.

Securitas Technology is sinds de zomer van 2018 in Dordrecht gevestigd. Het is niet het enige beveiligingsbedrijf in de stad. In 2013 heeft Holland Shielding Systems een rol gespeeld bij het maken van een anti-spionagetent voor Barack Obama, destijds president van de Verenigde Staten.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Met overleden vrouw in gedachten, start Cor zijn fietspelgrimage

Een fietstocht van meer dan 2500 kilometer. Cor van den Boef uit Ridderkerk gaat die uitdaging aan. ...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...