gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts dierenasiel wil deze zomer maar één ding; baasjes die lange reizen maken

0bbf4257070e7dbbc503c14f68829e00

Wat Mirjam Addiks betreft gaan deze zomer alle grenzen weer open en alle reisbeperkingen overboord. De manager van Dierentehuis Louterbloemen beschikt na een grote renovatie over een glanzend 5-sterren hotel voor viervoeters. Eén probleem: er zijn veel te weinig gasten.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Addiks laat vol trots de 'hotelkamers' zien voor poezen en katten. "Pasteltinten, zachte kleuren. En heel veel speeltjes. En via een luikje kunnen ze zo naar buiten. Even lekker een luchtje scheppen." Poes Miepie is een echte kroelkat en verblijft in het pension. Als ze Mirjam ziet smeekt ze haast om geaaid te worden. En Miepie krijgt uiteraard haar zin. Maar vandaag krijgt Miepie gezelschap. Van Pip om precies te zijn. De wit-zwarte poes wordt gebracht door haar baasje Olivia en haar vader Jan-Kees. "Voor een verbouwing gaan we kort weg", vertelt Jan-Kaas. "Dit is een mooie oplossing." Olivia vindt het best spannend, maar heeft alle vertrouwen in een goede afloop. "Pip heeft al wel eens eerder gelogeerd, bij opa en oma. Maar toen waren wij er ook bij."

Pip snuffelt ondertussen vrolijk rond en lijkt niet erg onder de indruk van haar nieuwe omgeving. "Ze vindt het geloof ik wel interessant", oordeelt Olivia tevreden.

Wat Mirjam betreft komen er deze zomer nog veel meer Pipjes en andere dieren naar Louterbloemen. In het nieuwe caviahotel legt ze uit waarom. "Hier verdienen we het geld. Dat kunnen we dan weer uitgeven aan de asielopvang en noodhulp. Denk aan de kat die op zaterdagavond wordt aangereden. Ook al verdienen we momenteel weinig, ook dat willen we blijven doen."

Ook het asieldeel laat de manager met trots zien. De gang ademt serene rust. "Vroeger zaten de honden in hokken en sprongen ze tegen de tralies. Nu kunnen ze vanuit hun eigen ruimte lekker naar buiten." En ook hier lijkt het wel alsof de asieldieren in een echt hotel verblijven. Dat moet geld gekost hebben en dat heeft het ook: een verbouwing van drie miljoen euro.

"We willen dat nu langzaam terugverdienen en dat gaat te langzaam. Terwijl ons dierentehuis juist zo waardevol is. De dierenambulance opereert hier vandaan, vrijwilligers of mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt vinden hier een plek waar ze zichzelf kunnen zijn en kunnen groeien. De coronacrisis duurt nu lang. We komen echt in de knel. Er staan echt te weinig boekingen voor de zomer."

Daarom wil Mirjam niets liever dan reisversoepelingen. "Meneer Rutte, alstublieft, geef ons onze vrijheid terug. We hebben hier zo nodig." Ook wijst ze erop dat mensen die geen pension nodig hebben, wel kunnen doneren.

Ondertussen neemt Olivia afscheid van haar lieve Pip die over de binnenplaats scharrelt. Zal ze Pip niet gaan missen? "Nee, ik denk het niet, want we gaan naar een boerderij met veel dieren. Die kan ik ook lekker aaien."&t=4s

Lees ook

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.