gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts duo schrijft honderden kaartjes om eenzaamheid tegen te gaan

1c06e8a9251611dee09408fde441f8f7.jpg

Een lamme hand van het schrijven hebben ze nog niet, maar dat zit er binnenkort misschien wel aan te komen voor Bart Rombout en Marieke Vos. Zij willen namelijk alle Dordtenaren in verzorgingshuizen en instellingen een kaartje bezorgen. "We hebben in totaal 830 bedden in Dordrecht, die krijgen sowieso allemaal een kaartje."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Met het kaartje willen ze de ontvangers laten weten dat er ook tijdens de coronacrisis aan hen wordt gedacht. "Ik heb zelf ook een tijdje heel erg last gehad van eenzaamheid", legt Marieke Vos uit hoe ze op het idee is gekomen.

"In deze tijd met corona worden de mensen in ggz-instellingen en bejaardentehuizen een beetje vergeten naar mijn idee. Daarom heb ik op Facebook een oproepje geplaatst met de vraag wie mij wil helpen om deze mensen een kaartje te sturen."

Op die post reageerde Bart en was een samenwerking snel geboren, vertelt Marieke. "Hij zei: 'Joh, ik heb super veel kaarten liggen en ik weet hoe je je voelt'. Toen zijn we dit begonnen."

Niet alle kaarten komen bij Bart vandaan. Er is ook een deel zelfgemaakt door kinderen en mensen uit de buurt weten Bart en Marieke ook te vinden. Inmiddels is het duo onder meer langs geweest bij de PAAZ-afdeling van het Albert Schweitzer ziekenhuis en zijn er 335 kaartjes afgeleverd bij het Parkhuis. 

Het afgeven ervan wordt door alle maatregelen om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen wel steeds lastiger, zegt Bart.

"Het wordt steeds beperkter omdat je niet meer naar binnen kan en zo, dus we moeten het voor de deur zetten in de hoop dat het in het ontvangst wordt genomen."

Lees ook

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.