gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts geluk nummer 13

2c897f3d428f53a62029d2063c865832.jpg

Alle Dordtenaren die op nummer 13 wonen, krijgen binnenkort hoog bezoek. Leerlingen van het DaVinci college gaan in de komende 150 dagen onderzoeken hoe gelukkig hun stadsgenoten op nummer 13 zijn.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dit doen zij voor het project Geluk op 13. Zij stellen de bewoners de vraag: Wat maakt u gelukkig?

De data die verzamelt wordt tijdens deze gesprekken, wordt geanalyseerd door studenten van HBO Drechtsteden. De resultaten daarvan worden gepresenteerd in Schouwburg Kunstmin op de avond van de Internationale Dag van het geluk, 20 maart.

Tekst gaat door onder de video:



Een steekproef op een aantal nummer 13's wijst uit dat Dordtenaren die op het ongeluksgetal wonen heel gelukkig zijn. "20 jaar geleden kochten wij dit huis, het was toen moeilijk een woning te kopen. Toen wij naar het huis keken werden we meteen gelukkig.", vertelt een nummer-13 bewoner.

De gelukkigen die op nummer 13 wonen worden niet alleen gevraagd naar hun geluksgevoel. Zij gaan ook op de foto met hun huisnummer. Deze foto's worden met het geluksgevoel levensgroot tentoongesteld in de stad: op het station en het Leerpark bijvoorbeeld. En in wijkcentra, het ziekenhuis, Dordrechts museum en in Schouwburg Kunstmin.

Geluk op 13 is één van de programmaonderdelen van Kunstmin in het kader van de viering van de Dordtse Synode 400 in 2018. De Dordtse Synode zocht 400 jaar geleden naar antwoorden op maatschappelijke en zingevingsvragen.

Lees ook

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.