gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts geluk nummer 13

2c897f3d428f53a62029d2063c865832

Alle Dordtenaren die op nummer 13 wonen, krijgen binnenkort hoog bezoek. Leerlingen van het DaVinci college gaan in de komende 150 dagen onderzoeken hoe gelukkig hun stadsgenoten op nummer 13 zijn.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dit doen zij voor het project Geluk op 13. Zij stellen de bewoners de vraag: Wat maakt u gelukkig?

De data die verzamelt wordt tijdens deze gesprekken, wordt geanalyseerd door studenten van HBO Drechtsteden. De resultaten daarvan worden gepresenteerd in Schouwburg Kunstmin op de avond van de Internationale Dag van het geluk, 20 maart.

Tekst gaat door onder de video:



Een steekproef op een aantal nummer 13's wijst uit dat Dordtenaren die op het ongeluksgetal wonen heel gelukkig zijn. "20 jaar geleden kochten wij dit huis, het was toen moeilijk een woning te kopen. Toen wij naar het huis keken werden we meteen gelukkig.", vertelt een nummer-13 bewoner.

De gelukkigen die op nummer 13 wonen worden niet alleen gevraagd naar hun geluksgevoel. Zij gaan ook op de foto met hun huisnummer. Deze foto's worden met het geluksgevoel levensgroot tentoongesteld in de stad: op het station en het Leerpark bijvoorbeeld. En in wijkcentra, het ziekenhuis, Dordrechts museum en in Schouwburg Kunstmin.

Geluk op 13 is één van de programmaonderdelen van Kunstmin in het kader van de viering van de Dordtse Synode 400 in 2018. De Dordtse Synode zocht 400 jaar geleden naar antwoorden op maatschappelijke en zingevingsvragen.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.