gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts geluk nummer 13

2c897f3d428f53a62029d2063c865832

Alle Dordtenaren die op nummer 13 wonen, krijgen binnenkort hoog bezoek. Leerlingen van het DaVinci college gaan in de komende 150 dagen onderzoeken hoe gelukkig hun stadsgenoten op nummer 13 zijn.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dit doen zij voor het project Geluk op 13. Zij stellen de bewoners de vraag: Wat maakt u gelukkig?

De data die verzamelt wordt tijdens deze gesprekken, wordt geanalyseerd door studenten van HBO Drechtsteden. De resultaten daarvan worden gepresenteerd in Schouwburg Kunstmin op de avond van de Internationale Dag van het geluk, 20 maart.

Tekst gaat door onder de video:



Een steekproef op een aantal nummer 13's wijst uit dat Dordtenaren die op het ongeluksgetal wonen heel gelukkig zijn. "20 jaar geleden kochten wij dit huis, het was toen moeilijk een woning te kopen. Toen wij naar het huis keken werden we meteen gelukkig.", vertelt een nummer-13 bewoner.

De gelukkigen die op nummer 13 wonen worden niet alleen gevraagd naar hun geluksgevoel. Zij gaan ook op de foto met hun huisnummer. Deze foto's worden met het geluksgevoel levensgroot tentoongesteld in de stad: op het station en het Leerpark bijvoorbeeld. En in wijkcentra, het ziekenhuis, Dordrechts museum en in Schouwburg Kunstmin.

Geluk op 13 is één van de programmaonderdelen van Kunstmin in het kader van de viering van de Dordtse Synode 400 in 2018. De Dordtse Synode zocht 400 jaar geleden naar antwoorden op maatschappelijke en zingevingsvragen.

Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.