gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts geluk nummer 13

2c897f3d428f53a62029d2063c865832

Alle Dordtenaren die op nummer 13 wonen, krijgen binnenkort hoog bezoek. Leerlingen van het DaVinci college gaan in de komende 150 dagen onderzoeken hoe gelukkig hun stadsgenoten op nummer 13 zijn.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dit doen zij voor het project Geluk op 13. Zij stellen de bewoners de vraag: Wat maakt u gelukkig?

De data die verzamelt wordt tijdens deze gesprekken, wordt geanalyseerd door studenten van HBO Drechtsteden. De resultaten daarvan worden gepresenteerd in Schouwburg Kunstmin op de avond van de Internationale Dag van het geluk, 20 maart.

Tekst gaat door onder de video:



Een steekproef op een aantal nummer 13's wijst uit dat Dordtenaren die op het ongeluksgetal wonen heel gelukkig zijn. "20 jaar geleden kochten wij dit huis, het was toen moeilijk een woning te kopen. Toen wij naar het huis keken werden we meteen gelukkig.", vertelt een nummer-13 bewoner.

De gelukkigen die op nummer 13 wonen worden niet alleen gevraagd naar hun geluksgevoel. Zij gaan ook op de foto met hun huisnummer. Deze foto's worden met het geluksgevoel levensgroot tentoongesteld in de stad: op het station en het Leerpark bijvoorbeeld. En in wijkcentra, het ziekenhuis, Dordrechts museum en in Schouwburg Kunstmin.

Geluk op 13 is één van de programmaonderdelen van Kunstmin in het kader van de viering van de Dordtse Synode 400 in 2018. De Dordtse Synode zocht 400 jaar geleden naar antwoorden op maatschappelijke en zingevingsvragen.

Lees ook

scanauto stadsbeheer handhaving

Parkeercontroles compleet digitaal: geen bonnetje meer op je ruit

De gemeente Dordrecht stapt over op volledig digitale parkeercontroles. De gemeente noemt het een volgende stap in de modernisering van de parkeerhandhaving. Het digitaliseren zorgt ervoor dat de handhaving geen fysieke parkeercontroles meer hoeft te doen.

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

gemeenteridderkerkhardrijders

Zo neemt deze gemeente maatregelen tegen hardrijders

De gemeente Ridderkerk gaat op verschillende plekken maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat verkeer minder hard rijdt. De werkzaamheden vinden binnen nu en het einde van het jaar plaats.

webfoto deetossnel

Strijdbaar DeetosSnel terug op hoogste korfbalniveau: ‘We hebben niks te verliezen’

Na zeven jaar afwezigheid viert DeetosSnel/QLS dit weekend de terugkeer op het hoogste korfbalniveau. In de Korfbal League mag de Dordtse club zich meten met de beste ploegen van Nederland, handhaving is de doelstelling. “Wij zijn nu de underdogs.”

verhuizing bibliotheek AanZet oude vestiging

Massale hulp bij biebverhuizing: duizenden boeken extra geleend

Leden van bibliotheek AanZet helpen massaal mee met het verhuizen van boeken naar de nieuwe locatie van de vestiging in het centrum van Dordrecht. De huidige locatie aan de Groenmarkt wordt deze weken geleidelijk ingeruild voor het Dordthuis. Dordtenaren helpen bij die verhuizing door duizenden boeken extra te lenen.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.