Dordrecht, Netherlands

Dordts grachtenpand wint 3e plek in tv-programma

Het eeuwenoude grachtenpand aan de Wijnstraat won afgelopen week de derde plek in de verkiezing van het KRO-NCRV programma BinnensteBuiten. Bewoners Vreni en Léon de Galan zijn blij; uit de duizend huizen die meededen aan het programma is hun huis een van de mooiste.
Isabel Pijnappels | 26 februari 2021 15:14 | Aangepast op 26 februari 2021 15:14
Het eeuwenoude grachtenpand aan de Wijnstraat won afgelopen week de derde plek in de verkiezing van het KRO-NCRV programma BinnensteBuiten. Bewoners Vreni en Léon de Galan zijn blij; uit de duizend huizen die meededen aan het programma, is hun huis een van de bijzonderste.

In 2019 deden de twee al mee aan het programma. Toen werd meteen duidelijk wat een bijzonder huis het pand van de Blaeuwe Gevel & Duysburch is. De woning van Vreni en Léon resteert uit 1419 en is inmiddels helemaal verbouwd tot een prachtig woonhuis, met behoud van de monumentale details.

Het tv programma Binnenstebuiten heeft aan meerdere huizen in Dordrecht aandacht besteed, maar voor de duizendste uitzending waren ze opzoek naar de top 10 bijzonderste huizen in Nederland. Het statische grachtenpand van Vreni en Léon was daar één van.

De molenaar uit Kinderdijk won met de eerste plaats eeuwige roem en wordt nogmaals uitgezonden in de feestelijke duizendste aflevering van BinnensteBuiten.

(Afbeelding: Google Maps)

Lees ook

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...