gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts meisje van 16 en vrouw 34 jaar oud overleden bij schietpartij in Alblasserdam, vrouw (20) en jongen (13) gewond

786a264ffebfd80bf8e4d4440302d739

Op een zorgboerderij in Alblasserdam zijn bij een schietpartij twee doden gevallen. Het gaat om een 34-jarige vrouw, en een 16-jarig meisje uit Dordrecht. Een jongen van 13 jaar en een vrouw van 20 zijn zwaargewond geraakt, meldt de politie Rotterdam. Er is ook een lichtgewonde.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Vlak na de schietpartij is een man aangehouden en is het vuurwapen in beslag genomen. Over het motief van de verdachte is nog niets bekend. De politie gaat ervan uit dat hij alleen handelde. Toen de man de zorgboerderij binnenkwam en het vuur opende, waren er veel mensen aanwezig.

Slachtofferhulp Nederland vangt in de bioscoop in Alblasserdam medewerkers van de zorgboerderij en familieleden op. In een kerk worden omwonenden opgevangen.

Het AD meldt op basis van goed ingevoerde bronnen dat de verdachte de 38-jarige John S. uit Oud-Alblas is, een dorp niet ver van Alblasserdam. De man staat bekend bij de politie als iemand die verward is en overlast veroorzaakt, maar hij heeft geen justitieel verleden.

Volgens het AD kreeg de politie in 2017 een melding dat de man meerdere vrouwen had bedreigd. Wat er met die meldingen is gebeurd, is niet duidelijk.
De man loste de schoten op het terrein van de zorgboerderij aan de Molensingel, aan de rand van de gemeente.

Op de boerderij werken vooral kinderen, jongeren en volwassenen met een beperking of een psychische aandoening, staat op de website van de zorgboerderij. Ook biedt de zorgboerderij plaats aan jongeren en volwassenen die de draad in hun leven weer op moeten pakken, bijvoorbeeld als onderdeel van een reïntegratietraject.

De getuigen zijn opgevangen, zij krijgen hulp en kunnen vertellen wat ze hebben gezien, zegt de politie. Hulpdiensten waren massaal ter plaatse, waaronder twee traumahelikopters.
Volg hier de liveblog van Rijnmond

Dit bericht is van de NOS

Lees meer over:

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.