gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts meisje van 16 en vrouw 34 jaar oud overleden bij schietpartij in Alblasserdam, vrouw (20) en jongen (13) gewond

786a264ffebfd80bf8e4d4440302d739

Op een zorgboerderij in Alblasserdam zijn bij een schietpartij twee doden gevallen. Het gaat om een 34-jarige vrouw, en een 16-jarig meisje uit Dordrecht. Een jongen van 13 jaar en een vrouw van 20 zijn zwaargewond geraakt, meldt de politie Rotterdam. Er is ook een lichtgewonde.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Vlak na de schietpartij is een man aangehouden en is het vuurwapen in beslag genomen. Over het motief van de verdachte is nog niets bekend. De politie gaat ervan uit dat hij alleen handelde. Toen de man de zorgboerderij binnenkwam en het vuur opende, waren er veel mensen aanwezig.

Slachtofferhulp Nederland vangt in de bioscoop in Alblasserdam medewerkers van de zorgboerderij en familieleden op. In een kerk worden omwonenden opgevangen.

Het AD meldt op basis van goed ingevoerde bronnen dat de verdachte de 38-jarige John S. uit Oud-Alblas is, een dorp niet ver van Alblasserdam. De man staat bekend bij de politie als iemand die verward is en overlast veroorzaakt, maar hij heeft geen justitieel verleden.

Volgens het AD kreeg de politie in 2017 een melding dat de man meerdere vrouwen had bedreigd. Wat er met die meldingen is gebeurd, is niet duidelijk.
De man loste de schoten op het terrein van de zorgboerderij aan de Molensingel, aan de rand van de gemeente.

Op de boerderij werken vooral kinderen, jongeren en volwassenen met een beperking of een psychische aandoening, staat op de website van de zorgboerderij. Ook biedt de zorgboerderij plaats aan jongeren en volwassenen die de draad in hun leven weer op moeten pakken, bijvoorbeeld als onderdeel van een reïntegratietraject.

De getuigen zijn opgevangen, zij krijgen hulp en kunnen vertellen wat ze hebben gezien, zegt de politie. Hulpdiensten waren massaal ter plaatse, waaronder twee traumahelikopters.
Volg hier de liveblog van Rijnmond

Dit bericht is van de NOS

Lees meer over:

Lees ook

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.