gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts meisje van 16 en vrouw 34 jaar oud overleden bij schietpartij in Alblasserdam, vrouw (20) en jongen (13) gewond

786a264ffebfd80bf8e4d4440302d739

Op een zorgboerderij in Alblasserdam zijn bij een schietpartij twee doden gevallen. Het gaat om een 34-jarige vrouw, en een 16-jarig meisje uit Dordrecht. Een jongen van 13 jaar en een vrouw van 20 zijn zwaargewond geraakt, meldt de politie Rotterdam. Er is ook een lichtgewonde.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Vlak na de schietpartij is een man aangehouden en is het vuurwapen in beslag genomen. Over het motief van de verdachte is nog niets bekend. De politie gaat ervan uit dat hij alleen handelde. Toen de man de zorgboerderij binnenkwam en het vuur opende, waren er veel mensen aanwezig.

Slachtofferhulp Nederland vangt in de bioscoop in Alblasserdam medewerkers van de zorgboerderij en familieleden op. In een kerk worden omwonenden opgevangen.

Het AD meldt op basis van goed ingevoerde bronnen dat de verdachte de 38-jarige John S. uit Oud-Alblas is, een dorp niet ver van Alblasserdam. De man staat bekend bij de politie als iemand die verward is en overlast veroorzaakt, maar hij heeft geen justitieel verleden.

Volgens het AD kreeg de politie in 2017 een melding dat de man meerdere vrouwen had bedreigd. Wat er met die meldingen is gebeurd, is niet duidelijk.
De man loste de schoten op het terrein van de zorgboerderij aan de Molensingel, aan de rand van de gemeente.

Op de boerderij werken vooral kinderen, jongeren en volwassenen met een beperking of een psychische aandoening, staat op de website van de zorgboerderij. Ook biedt de zorgboerderij plaats aan jongeren en volwassenen die de draad in hun leven weer op moeten pakken, bijvoorbeeld als onderdeel van een reïntegratietraject.

De getuigen zijn opgevangen, zij krijgen hulp en kunnen vertellen wat ze hebben gezien, zegt de politie. Hulpdiensten waren massaal ter plaatse, waaronder twee traumahelikopters.
Volg hier de liveblog van Rijnmond

Dit bericht is van de NOS

Lees meer over:

Lees ook

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

allerzielen

Zondag op TV Dordrecht: Allerzielen-concert

Deze zondag staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen die ons ontvallen zijn. Dat doen we met het Allerzielen-concert van Dordtissimo uit 2024 in de Trinitatiskapel.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.