gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts meisje van 16 en vrouw 34 jaar oud overleden bij schietpartij in Alblasserdam, vrouw (20) en jongen (13) gewond

786a264ffebfd80bf8e4d4440302d739

Op een zorgboerderij in Alblasserdam zijn bij een schietpartij twee doden gevallen. Het gaat om een 34-jarige vrouw, en een 16-jarig meisje uit Dordrecht. Een jongen van 13 jaar en een vrouw van 20 zijn zwaargewond geraakt, meldt de politie Rotterdam. Er is ook een lichtgewonde.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Vlak na de schietpartij is een man aangehouden en is het vuurwapen in beslag genomen. Over het motief van de verdachte is nog niets bekend. De politie gaat ervan uit dat hij alleen handelde. Toen de man de zorgboerderij binnenkwam en het vuur opende, waren er veel mensen aanwezig.

Slachtofferhulp Nederland vangt in de bioscoop in Alblasserdam medewerkers van de zorgboerderij en familieleden op. In een kerk worden omwonenden opgevangen.

Het AD meldt op basis van goed ingevoerde bronnen dat de verdachte de 38-jarige John S. uit Oud-Alblas is, een dorp niet ver van Alblasserdam. De man staat bekend bij de politie als iemand die verward is en overlast veroorzaakt, maar hij heeft geen justitieel verleden.

Volgens het AD kreeg de politie in 2017 een melding dat de man meerdere vrouwen had bedreigd. Wat er met die meldingen is gebeurd, is niet duidelijk.
De man loste de schoten op het terrein van de zorgboerderij aan de Molensingel, aan de rand van de gemeente.

Op de boerderij werken vooral kinderen, jongeren en volwassenen met een beperking of een psychische aandoening, staat op de website van de zorgboerderij. Ook biedt de zorgboerderij plaats aan jongeren en volwassenen die de draad in hun leven weer op moeten pakken, bijvoorbeeld als onderdeel van een reïntegratietraject.

De getuigen zijn opgevangen, zij krijgen hulp en kunnen vertellen wat ze hebben gezien, zegt de politie. Hulpdiensten waren massaal ter plaatse, waaronder twee traumahelikopters.
Volg hier de liveblog van Rijnmond

Dit bericht is van de NOS

Lees meer over:

Lees ook

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.