gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts meisje van 16 en vrouw 34 jaar oud overleden bij schietpartij in Alblasserdam, vrouw (20) en jongen (13) gewond

786a264ffebfd80bf8e4d4440302d739.jpg

Op een zorgboerderij in Alblasserdam zijn bij een schietpartij twee doden gevallen. Het gaat om een 34-jarige vrouw, en een 16-jarig meisje uit Dordrecht. Een jongen van 13 jaar en een vrouw van 20 zijn zwaargewond geraakt, meldt de politie Rotterdam. Er is ook een lichtgewonde.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Vlak na de schietpartij is een man aangehouden en is het vuurwapen in beslag genomen. Over het motief van de verdachte is nog niets bekend. De politie gaat ervan uit dat hij alleen handelde. Toen de man de zorgboerderij binnenkwam en het vuur opende, waren er veel mensen aanwezig.

Slachtofferhulp Nederland vangt in de bioscoop in Alblasserdam medewerkers van de zorgboerderij en familieleden op. In een kerk worden omwonenden opgevangen.

Het AD meldt op basis van goed ingevoerde bronnen dat de verdachte de 38-jarige John S. uit Oud-Alblas is, een dorp niet ver van Alblasserdam. De man staat bekend bij de politie als iemand die verward is en overlast veroorzaakt, maar hij heeft geen justitieel verleden.

Volgens het AD kreeg de politie in 2017 een melding dat de man meerdere vrouwen had bedreigd. Wat er met die meldingen is gebeurd, is niet duidelijk.
De man loste de schoten op het terrein van de zorgboerderij aan de Molensingel, aan de rand van de gemeente.

Op de boerderij werken vooral kinderen, jongeren en volwassenen met een beperking of een psychische aandoening, staat op de website van de zorgboerderij. Ook biedt de zorgboerderij plaats aan jongeren en volwassenen die de draad in hun leven weer op moeten pakken, bijvoorbeeld als onderdeel van een reïntegratietraject.

De getuigen zijn opgevangen, zij krijgen hulp en kunnen vertellen wat ze hebben gezien, zegt de politie. Hulpdiensten waren massaal ter plaatse, waaronder twee traumahelikopters.
Volg hier de liveblog van Rijnmond

Dit bericht is van de NOS

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.