Dordrecht, Netherlands

Dordts radioprogramma vanavond te zien bij NPO2

Het radioprogramma Studio De Witt is vanavond te zien in het programma Andere Tijden op NPO2. In de aflevering wordt stil gestaan bij alle gebeurtenissen op Het Binnenhof, de rol die de gebroeders De Witt daarbij hebben gespeeld en de brute moord op de twee in 1672.
Vivian Rutte | 22 januari 2021 11:02 | Aangepast op 22 januari 2021 11:02
De opnames voor Andere Tijden werden bij presentator Ben Corino in de studio gemaakt tijdens een radio-uitzending van Studio De Witt in juli. "Studio De Witt is een programma dat zijn naam ontleent aan de gebroeders", vertelt Ben. "En Andere Tijden vond het leuk om juist in Dordrecht, tijdens het programma daarover te praten met Luc Panhuizen die een boek geschreven heeft over Johan en Cornelis de Witt."

Annegriet Wietsma is de regisseur van Andere Tijden en geeft aan dat het leuker is om in een bepaalde omgeving verhalen te vertellen dan zomaar ergens in een studio of op straat. "Het is zoeken naar momenten om niet alleen maar een deskundige aan het woord te laten, maar ook in een gepaste omgeving. Om net wat meer informatie te geven dan alleen het gesprek."

De aflevering ‘De strijd om het Binnenhof’ van Andere Tijden is vrijdagavond te zien om 22:20 bij NPO2.

Bekijk hier het item dat RTV Dordrecht in juli maakte:

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...