gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts slachtoffer bankfraude doet donderdag verhaal in Bureau Rijnmond

d22b2720f864209db6a49c2652fd674a

Ondanks alle aandacht in de media en de waarschuwingen van de politie trappen er nog altijd veel mensen in: de babbeltrucs aan de deur of via de telefoon. Dat laatste overkwam de 86-jarige Annie uit Rotterdam. Ze kreeg een nette meneer aan de lijn die zich keurig voorstelde.

Emma Meijer |  | Aangepast op
"Je hoort er regelmatig over", begint Annie haar verhaal bij Bureau Rijnmond. "Maar je denkt dat het jou niet zal overkomen, daar trap je niet in, denk je. Toch is dat wel gebeurd. Die mensen gaan zo geraffineerd te werk."

Annie werd thuis gebeld met de vraag of ze even op haar rekening wilde kijken, omdat 'iemand' daar geld van af wilde halen. "Dan schrik je toch en gaat dat checken. Alles bleek in orde, maar ze zeiden dat de rekening echt beveiligd moest worden. Ik moest allerlei handelingen verrichten. Ze hielden mij tweeënhalf uur aan de lijn."

Annie moest haar bankpas in een enveloppe stoppen en in de hal neerleggen. Dat moest op die manier in verband met corona, werd haar verteld. Ze mocht de verbinding niet verbreken. "Anders zou ik afgeluisterd worden en zouden de mensen die het op mijn rekening hadden gemunt, weten wat er speelde."

Ondanks de twijfels tijdens het lange gesprek, deed Annie precies wat er van haar gevraagd werd. "Het was een goed Nederlandssprekende jongen. Daarom dacht ik dat er niks aan de hand was. Ze zouden snel een nieuw pasje in mijn brievenbus stoppen."

Toen dat niet gebeurde, belde Annie de politie en haar bank. "Ze vertelden mij dat er 18.000 euro van mijn rekening was gehaald."

Volgens haar kan zoiets iedereen overkomen. "Ze weten precies hoe ze je vertrouwen moeten winnen. Mensen roepen meteen: "waarom ben je zo naïef?" Maar ik schaam me er niet voor. Toch roep ik mensen op om niet beleefd te zijn en het gesprek meteen af te kappen. Hoe netjes de mensen aan de andere kant van de lijn ook klinken, ga niet met ze in gesprek!"

Het verhaal van Annie is donderdagmiddag om 17:20 uur te zien bij Bureau Rijnmond, het opsporingsprogramma van Rijnmond.

Lees ook

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.