gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts slachtoffer bankfraude doet donderdag verhaal in Bureau Rijnmond

d22b2720f864209db6a49c2652fd674a.jpg

Ondanks alle aandacht in de media en de waarschuwingen van de politie trappen er nog altijd veel mensen in: de babbeltrucs aan de deur of via de telefoon. Dat laatste overkwam de 86-jarige Annie uit Rotterdam. Ze kreeg een nette meneer aan de lijn die zich keurig voorstelde.

Emma Meijer |  | Aangepast op
"Je hoort er regelmatig over", begint Annie haar verhaal bij Bureau Rijnmond. "Maar je denkt dat het jou niet zal overkomen, daar trap je niet in, denk je. Toch is dat wel gebeurd. Die mensen gaan zo geraffineerd te werk."

Annie werd thuis gebeld met de vraag of ze even op haar rekening wilde kijken, omdat 'iemand' daar geld van af wilde halen. "Dan schrik je toch en gaat dat checken. Alles bleek in orde, maar ze zeiden dat de rekening echt beveiligd moest worden. Ik moest allerlei handelingen verrichten. Ze hielden mij tweeënhalf uur aan de lijn."

Annie moest haar bankpas in een enveloppe stoppen en in de hal neerleggen. Dat moest op die manier in verband met corona, werd haar verteld. Ze mocht de verbinding niet verbreken. "Anders zou ik afgeluisterd worden en zouden de mensen die het op mijn rekening hadden gemunt, weten wat er speelde."

Ondanks de twijfels tijdens het lange gesprek, deed Annie precies wat er van haar gevraagd werd. "Het was een goed Nederlandssprekende jongen. Daarom dacht ik dat er niks aan de hand was. Ze zouden snel een nieuw pasje in mijn brievenbus stoppen."

Toen dat niet gebeurde, belde Annie de politie en haar bank. "Ze vertelden mij dat er 18.000 euro van mijn rekening was gehaald."

Volgens haar kan zoiets iedereen overkomen. "Ze weten precies hoe ze je vertrouwen moeten winnen. Mensen roepen meteen: "waarom ben je zo naïef?" Maar ik schaam me er niet voor. Toch roep ik mensen op om niet beleefd te zijn en het gesprek meteen af te kappen. Hoe netjes de mensen aan de andere kant van de lijn ook klinken, ga niet met ze in gesprek!"

Het verhaal van Annie is donderdagmiddag om 17:20 uur te zien bij Bureau Rijnmond, het opsporingsprogramma van Rijnmond.

Lees ook

IMG_3316.JPG

Familie De Vries wint stuk grond van Werelderfgoed Kinderdijk

Minder tegels en meer groen. Dat is waar het NK Tegelwippen om draait, met als doel om onze streek beter te beschermen tegen hevige regenval en extreme hitte. Deelnemers maken kans op een uniek stukje grond, ter grootte van een tegel, van iconische plekken in Nederland, waaronder de molens in Kinderdijk. Familie De Vries kwam als een van de winnaar uit de bus en is nu in het bezit van een stukje UNESCO-erfgoed. “Ik vind het heel bijzonder!”

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.