gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts stel mag Marokko niet uit vanwege corona: We willen het liefst naar huis

a55a98b78e8824e2f27b046d3efd01f1.jpg

De Dordtse Noah (20) en Judith (18) zitten vast in het Marokkaanse Riad Meski. Het stel zou na een korte vakantie zondag terugkeren naar Nederland, maar ze kregen in de nacht voor hun terugreis van vliegmaatschappij Ryanair te horen dat een reis naar huis er voorlopig niet meer in zit.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Toen ik naar het nieuws keek wist ik het eigenlijk al wel, maar van onze vliegmaatschappij hadden we nog niks gehoord”, legt Noah uit dat het even duurde voordat hij zeker wist dat zijn verblijf in Marokko langer gaat duren dan gepland. “We waren al wat ziekjes door een voedselvergiftiging en wilden snel naar huis. Maar dat gaat nu dus niet”

Het Dordtse stel zit samen met een groot aantal andere Nederlandse vakantiegangers en Nederlandse Marokkanen vast in het Noord-Afrikaanse land. Vanwege het coronavirus heeft Marokko vrijdag alle vluchten van en naar Nederland opgeschort.

Voedselvergiftiging

Bezorgde vrienden en hun ouders belden het stel meteen toen dit nieuws bekend werd, maar het duurde dus even voordat de Dordtenaar uitsluitsel kon geven. Maar helemaal verrast door het nieuws was het duo ook niet.

“Toen we woensdag aankwamen in Marokko merkten we al snel dat het coronavirus hier ook de gemoederen bezighoudt”, omschrijft Noah hoe het virus in Marokko leeft. Desondanks heeft hij samen met zijn vriendin lekker vakantie gevierd, maar helemaal vlekkeloos verliep de vakantie vanaf begin af aan al niet.

“We hebben in onze paar vakantiedagen toch veel genoten van de stad en de cultuur. Helaas liepen we een voedselvergiftiging op. We weten zeker dat het geen coronavirus is.”

Duitsland

Op dit moment hebben Noah en Judith geen zekerheid wanneer ze naar huis kunnen. Ryanair heeft hun vlucht omgeboekt naar Düsseldorf. “Dat vind ik wel, raar want er zouden helemaal geen vluchten naar Duitsland gaan. We hopen dat dit goed komt en dat we onze familie weer snel in de armen kunnen nemen.”

Maar tot het zover is moeten Noah en Judith zich in Riad Meski zelf zien te vermaken. “We gaan bijvoorbeeld naar een masseur. Voor nu kunnen we in ieder geval in ons hotel verblijven, de eigenaar is erg behulpzaam. Maar het liefst gaan we weer naar huis.”

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.