gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts stel mag Marokko niet uit vanwege corona: We willen het liefst naar huis

a55a98b78e8824e2f27b046d3efd01f1

De Dordtse Noah (20) en Judith (18) zitten vast in het Marokkaanse Riad Meski. Het stel zou na een korte vakantie zondag terugkeren naar Nederland, maar ze kregen in de nacht voor hun terugreis van vliegmaatschappij Ryanair te horen dat een reis naar huis er voorlopig niet meer in zit.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Toen ik naar het nieuws keek wist ik het eigenlijk al wel, maar van onze vliegmaatschappij hadden we nog niks gehoord”, legt Noah uit dat het even duurde voordat hij zeker wist dat zijn verblijf in Marokko langer gaat duren dan gepland. “We waren al wat ziekjes door een voedselvergiftiging en wilden snel naar huis. Maar dat gaat nu dus niet”

Het Dordtse stel zit samen met een groot aantal andere Nederlandse vakantiegangers en Nederlandse Marokkanen vast in het Noord-Afrikaanse land. Vanwege het coronavirus heeft Marokko vrijdag alle vluchten van en naar Nederland opgeschort.

Voedselvergiftiging

Bezorgde vrienden en hun ouders belden het stel meteen toen dit nieuws bekend werd, maar het duurde dus even voordat de Dordtenaar uitsluitsel kon geven. Maar helemaal verrast door het nieuws was het duo ook niet.

“Toen we woensdag aankwamen in Marokko merkten we al snel dat het coronavirus hier ook de gemoederen bezighoudt”, omschrijft Noah hoe het virus in Marokko leeft. Desondanks heeft hij samen met zijn vriendin lekker vakantie gevierd, maar helemaal vlekkeloos verliep de vakantie vanaf begin af aan al niet.

“We hebben in onze paar vakantiedagen toch veel genoten van de stad en de cultuur. Helaas liepen we een voedselvergiftiging op. We weten zeker dat het geen coronavirus is.”

Duitsland

Op dit moment hebben Noah en Judith geen zekerheid wanneer ze naar huis kunnen. Ryanair heeft hun vlucht omgeboekt naar Düsseldorf. “Dat vind ik wel, raar want er zouden helemaal geen vluchten naar Duitsland gaan. We hopen dat dit goed komt en dat we onze familie weer snel in de armen kunnen nemen.”

Maar tot het zover is moeten Noah en Judith zich in Riad Meski zelf zien te vermaken. “We gaan bijvoorbeeld naar een masseur. Voor nu kunnen we in ieder geval in ons hotel verblijven, de eigenaar is erg behulpzaam. Maar het liefst gaan we weer naar huis.”

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.