gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts stel mag Marokko niet uit vanwege corona: We willen het liefst naar huis

a55a98b78e8824e2f27b046d3efd01f1.jpg

De Dordtse Noah (20) en Judith (18) zitten vast in het Marokkaanse Riad Meski. Het stel zou na een korte vakantie zondag terugkeren naar Nederland, maar ze kregen in de nacht voor hun terugreis van vliegmaatschappij Ryanair te horen dat een reis naar huis er voorlopig niet meer in zit.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Toen ik naar het nieuws keek wist ik het eigenlijk al wel, maar van onze vliegmaatschappij hadden we nog niks gehoord”, legt Noah uit dat het even duurde voordat hij zeker wist dat zijn verblijf in Marokko langer gaat duren dan gepland. “We waren al wat ziekjes door een voedselvergiftiging en wilden snel naar huis. Maar dat gaat nu dus niet”

Het Dordtse stel zit samen met een groot aantal andere Nederlandse vakantiegangers en Nederlandse Marokkanen vast in het Noord-Afrikaanse land. Vanwege het coronavirus heeft Marokko vrijdag alle vluchten van en naar Nederland opgeschort.

Voedselvergiftiging

Bezorgde vrienden en hun ouders belden het stel meteen toen dit nieuws bekend werd, maar het duurde dus even voordat de Dordtenaar uitsluitsel kon geven. Maar helemaal verrast door het nieuws was het duo ook niet.

“Toen we woensdag aankwamen in Marokko merkten we al snel dat het coronavirus hier ook de gemoederen bezighoudt”, omschrijft Noah hoe het virus in Marokko leeft. Desondanks heeft hij samen met zijn vriendin lekker vakantie gevierd, maar helemaal vlekkeloos verliep de vakantie vanaf begin af aan al niet.

“We hebben in onze paar vakantiedagen toch veel genoten van de stad en de cultuur. Helaas liepen we een voedselvergiftiging op. We weten zeker dat het geen coronavirus is.”

Duitsland

Op dit moment hebben Noah en Judith geen zekerheid wanneer ze naar huis kunnen. Ryanair heeft hun vlucht omgeboekt naar Düsseldorf. “Dat vind ik wel, raar want er zouden helemaal geen vluchten naar Duitsland gaan. We hopen dat dit goed komt en dat we onze familie weer snel in de armen kunnen nemen.”

Maar tot het zover is moeten Noah en Judith zich in Riad Meski zelf zien te vermaken. “We gaan bijvoorbeeld naar een masseur. Voor nu kunnen we in ieder geval in ons hotel verblijven, de eigenaar is erg behulpzaam. Maar het liefst gaan we weer naar huis.”

Lees ook

IMG_7909.jpg

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

2606028031.jpg

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

OPMA Vita Kovalenko.png

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.