gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts stel mag Marokko niet uit vanwege corona: We willen het liefst naar huis

a55a98b78e8824e2f27b046d3efd01f1

De Dordtse Noah (20) en Judith (18) zitten vast in het Marokkaanse Riad Meski. Het stel zou na een korte vakantie zondag terugkeren naar Nederland, maar ze kregen in de nacht voor hun terugreis van vliegmaatschappij Ryanair te horen dat een reis naar huis er voorlopig niet meer in zit.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Toen ik naar het nieuws keek wist ik het eigenlijk al wel, maar van onze vliegmaatschappij hadden we nog niks gehoord”, legt Noah uit dat het even duurde voordat hij zeker wist dat zijn verblijf in Marokko langer gaat duren dan gepland. “We waren al wat ziekjes door een voedselvergiftiging en wilden snel naar huis. Maar dat gaat nu dus niet”

Het Dordtse stel zit samen met een groot aantal andere Nederlandse vakantiegangers en Nederlandse Marokkanen vast in het Noord-Afrikaanse land. Vanwege het coronavirus heeft Marokko vrijdag alle vluchten van en naar Nederland opgeschort.

Voedselvergiftiging

Bezorgde vrienden en hun ouders belden het stel meteen toen dit nieuws bekend werd, maar het duurde dus even voordat de Dordtenaar uitsluitsel kon geven. Maar helemaal verrast door het nieuws was het duo ook niet.

“Toen we woensdag aankwamen in Marokko merkten we al snel dat het coronavirus hier ook de gemoederen bezighoudt”, omschrijft Noah hoe het virus in Marokko leeft. Desondanks heeft hij samen met zijn vriendin lekker vakantie gevierd, maar helemaal vlekkeloos verliep de vakantie vanaf begin af aan al niet.

“We hebben in onze paar vakantiedagen toch veel genoten van de stad en de cultuur. Helaas liepen we een voedselvergiftiging op. We weten zeker dat het geen coronavirus is.”

Duitsland

Op dit moment hebben Noah en Judith geen zekerheid wanneer ze naar huis kunnen. Ryanair heeft hun vlucht omgeboekt naar Düsseldorf. “Dat vind ik wel, raar want er zouden helemaal geen vluchten naar Duitsland gaan. We hopen dat dit goed komt en dat we onze familie weer snel in de armen kunnen nemen.”

Maar tot het zover is moeten Noah en Judith zich in Riad Meski zelf zien te vermaken. “We gaan bijvoorbeeld naar een masseur. Voor nu kunnen we in ieder geval in ons hotel verblijven, de eigenaar is erg behulpzaam. Maar het liefst gaan we weer naar huis.”

Lees ook

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.