gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts stel mag Marokko niet uit vanwege corona: We willen het liefst naar huis

a55a98b78e8824e2f27b046d3efd01f1

De Dordtse Noah (20) en Judith (18) zitten vast in het Marokkaanse Riad Meski. Het stel zou na een korte vakantie zondag terugkeren naar Nederland, maar ze kregen in de nacht voor hun terugreis van vliegmaatschappij Ryanair te horen dat een reis naar huis er voorlopig niet meer in zit.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Toen ik naar het nieuws keek wist ik het eigenlijk al wel, maar van onze vliegmaatschappij hadden we nog niks gehoord”, legt Noah uit dat het even duurde voordat hij zeker wist dat zijn verblijf in Marokko langer gaat duren dan gepland. “We waren al wat ziekjes door een voedselvergiftiging en wilden snel naar huis. Maar dat gaat nu dus niet”

Het Dordtse stel zit samen met een groot aantal andere Nederlandse vakantiegangers en Nederlandse Marokkanen vast in het Noord-Afrikaanse land. Vanwege het coronavirus heeft Marokko vrijdag alle vluchten van en naar Nederland opgeschort.

Voedselvergiftiging

Bezorgde vrienden en hun ouders belden het stel meteen toen dit nieuws bekend werd, maar het duurde dus even voordat de Dordtenaar uitsluitsel kon geven. Maar helemaal verrast door het nieuws was het duo ook niet.

“Toen we woensdag aankwamen in Marokko merkten we al snel dat het coronavirus hier ook de gemoederen bezighoudt”, omschrijft Noah hoe het virus in Marokko leeft. Desondanks heeft hij samen met zijn vriendin lekker vakantie gevierd, maar helemaal vlekkeloos verliep de vakantie vanaf begin af aan al niet.

“We hebben in onze paar vakantiedagen toch veel genoten van de stad en de cultuur. Helaas liepen we een voedselvergiftiging op. We weten zeker dat het geen coronavirus is.”

Duitsland

Op dit moment hebben Noah en Judith geen zekerheid wanneer ze naar huis kunnen. Ryanair heeft hun vlucht omgeboekt naar Düsseldorf. “Dat vind ik wel, raar want er zouden helemaal geen vluchten naar Duitsland gaan. We hopen dat dit goed komt en dat we onze familie weer snel in de armen kunnen nemen.”

Maar tot het zover is moeten Noah en Judith zich in Riad Meski zelf zien te vermaken. “We gaan bijvoorbeeld naar een masseur. Voor nu kunnen we in ieder geval in ons hotel verblijven, de eigenaar is erg behulpzaam. Maar het liefst gaan we weer naar huis.”

Lees ook

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.