gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts wetsuit voor Amsterdam Cityswim

De Dordtenaar Alex de Boer heeft een speciaal wetsuit ontworpen voor de Amsterdam City Swim.

Wilianne Schakel |  | Aangepast op
Vorig jaar hadden 175 deelnemers last van onderkoelingsverschijnselen waarvan er tien zelfs naar het ziekenhuis moesten.

Dit wil Alex voorkomen en ontwierp daarom speciale pakken die warmer zijn dan de normale wetsuits. ''De wetsuits die surfers dragen zijn veel te dun en isoleren niet goed genoeg'' zegt de Boer.

De pakken die hij ontwerpt bestaan uit drie lagen en zijn gemaakt van neopreen, een soort rubber. Het pak biedt ook meer veiligheid dan de andere pakken. Zo heeft het pak meer drijfvermogen en zorgt dat je blijft drijven wanneer je kramp krijgt.

Een deel van opbrengst gaat naar de stichting ALS, waar de Amsterdam City Swim voor georganiseerd is. De Boer zegt hier niets aan te verdienen, maar is wel heel trots.

Omdat de pakken speciaal voor de City Swim zijn ontworpen, heeft Alex er een speciale prijs van gemaakt.

Veel pakken beginnen bij €200euro, maar wetsuits van Alex zijn voor €89 te koop.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.