gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts wetsuit voor Amsterdam Cityswim

De Dordtenaar Alex de Boer heeft een speciaal wetsuit ontworpen voor de Amsterdam City Swim.

Wilianne Schakel |  | Aangepast op
Vorig jaar hadden 175 deelnemers last van onderkoelingsverschijnselen waarvan er tien zelfs naar het ziekenhuis moesten.

Dit wil Alex voorkomen en ontwierp daarom speciale pakken die warmer zijn dan de normale wetsuits. ''De wetsuits die surfers dragen zijn veel te dun en isoleren niet goed genoeg'' zegt de Boer.

De pakken die hij ontwerpt bestaan uit drie lagen en zijn gemaakt van neopreen, een soort rubber. Het pak biedt ook meer veiligheid dan de andere pakken. Zo heeft het pak meer drijfvermogen en zorgt dat je blijft drijven wanneer je kramp krijgt.

Een deel van opbrengst gaat naar de stichting ALS, waar de Amsterdam City Swim voor georganiseerd is. De Boer zegt hier niets aan te verdienen, maar is wel heel trots.

Omdat de pakken speciaal voor de City Swim zijn ontworpen, heeft Alex er een speciale prijs van gemaakt.

Veel pakken beginnen bij €200euro, maar wetsuits van Alex zijn voor €89 te koop.

Lees ook

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.