Dordrecht, Netherlands

Dordts wetsuit voor Amsterdam Cityswim

De Dordtenaar Alex de Boer heeft een speciaal wetsuit ontworpen voor de Amsterdam City Swim.
Wilianne Schakel | 22 februari 2016 13:35 | Aangepast op 22 februari 2016 13:35
Vorig jaar hadden 175 deelnemers last van onderkoelingsverschijnselen waarvan er tien zelfs naar het ziekenhuis moesten.

Dit wil Alex voorkomen en ontwierp daarom speciale pakken die warmer zijn dan de normale wetsuits. ''De wetsuits die surfers dragen zijn veel te dun en isoleren niet goed genoeg'' zegt de Boer.

De pakken die hij ontwerpt bestaan uit drie lagen en zijn gemaakt van neopreen, een soort rubber. Het pak biedt ook meer veiligheid dan de andere pakken. Zo heeft het pak meer drijfvermogen en zorgt dat je blijft drijven wanneer je kramp krijgt.

Een deel van opbrengst gaat naar de stichting ALS, waar de Amsterdam City Swim voor georganiseerd is. De Boer zegt hier niets aan te verdienen, maar is wel heel trots.

Omdat de pakken speciaal voor de City Swim zijn ontworpen, heeft Alex er een speciale prijs van gemaakt.

Veel pakken beginnen bij €200euro, maar wetsuits van Alex zijn voor €89 te koop.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Oud-burgemeester zit vast voor bezit kinderporno

Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. zit vast voor het bezit van kinderporno. De 77-ja...

112-nieuws: brand in gaskachel en chauffeur overleden

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een woning aan de Krommedijk in Dordrecht...

De Stemming in Hardinxveld-Giessendam: ‘Er is hier niet zo veel aan cultuur’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe massaclaim tegen Chemours op komst: 'Stoppen, opruimen en schade vergoeden'

Omwonenden van chemiereus Chemours, verenigd in de stichting 'PFAS Vrij Green Claim', stappen naar d...

Gezocht: extra plekken voor mogelijke azc's in deze gemeente

De gemeente Molenlanden vraagt inwoners opnieuw om hulp in de zoektocht naar nieuwe plekken voor mog...

Raad voelt opnieuw niks voor zero-emissiezone: 'Wereldvreemd plan'

Een zero-emissiezone in de Dordtse binnenstad is opnieuw van de baan. Het initiatiefvoorstel van Gro...