Dordrecht, Netherlands

Dordts wetsuit voor Amsterdam Cityswim

De Dordtenaar Alex de Boer heeft een speciaal wetsuit ontworpen voor de Amsterdam City Swim.
Wilianne Schakel | 22 februari 2016 13:35 | Aangepast op 22 februari 2016 13:35
Vorig jaar hadden 175 deelnemers last van onderkoelingsverschijnselen waarvan er tien zelfs naar het ziekenhuis moesten.

Dit wil Alex voorkomen en ontwierp daarom speciale pakken die warmer zijn dan de normale wetsuits. ''De wetsuits die surfers dragen zijn veel te dun en isoleren niet goed genoeg'' zegt de Boer.

De pakken die hij ontwerpt bestaan uit drie lagen en zijn gemaakt van neopreen, een soort rubber. Het pak biedt ook meer veiligheid dan de andere pakken. Zo heeft het pak meer drijfvermogen en zorgt dat je blijft drijven wanneer je kramp krijgt.

Een deel van opbrengst gaat naar de stichting ALS, waar de Amsterdam City Swim voor georganiseerd is. De Boer zegt hier niets aan te verdienen, maar is wel heel trots.

Omdat de pakken speciaal voor de City Swim zijn ontworpen, heeft Alex er een speciale prijs van gemaakt.

Veel pakken beginnen bij €200euro, maar wetsuits van Alex zijn voor €89 te koop.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Deze gemeente stopt met het maaien om bomen heen

De gemeente Molenlanden maait geen gras meer dat direct om bomen heen ligt in grasvelden. Zo moet ma...

Met overleden vrouw in gedachten, start Cor zijn fietspelgrimage

Een fietstocht van meer dan 2500 kilometer. Cor van den Boef uit Ridderkerk gaat die uitdaging aan. ...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...