gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts wetsuit voor Amsterdam Cityswim

De Dordtenaar Alex de Boer heeft een speciaal wetsuit ontworpen voor de Amsterdam City Swim.

Wilianne Schakel |  | Aangepast op
Vorig jaar hadden 175 deelnemers last van onderkoelingsverschijnselen waarvan er tien zelfs naar het ziekenhuis moesten.

Dit wil Alex voorkomen en ontwierp daarom speciale pakken die warmer zijn dan de normale wetsuits. ''De wetsuits die surfers dragen zijn veel te dun en isoleren niet goed genoeg'' zegt de Boer.

De pakken die hij ontwerpt bestaan uit drie lagen en zijn gemaakt van neopreen, een soort rubber. Het pak biedt ook meer veiligheid dan de andere pakken. Zo heeft het pak meer drijfvermogen en zorgt dat je blijft drijven wanneer je kramp krijgt.

Een deel van opbrengst gaat naar de stichting ALS, waar de Amsterdam City Swim voor georganiseerd is. De Boer zegt hier niets aan te verdienen, maar is wel heel trots.

Omdat de pakken speciaal voor de City Swim zijn ontworpen, heeft Alex er een speciale prijs van gemaakt.

Veel pakken beginnen bij €200euro, maar wetsuits van Alex zijn voor €89 te koop.

Lees ook

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.