gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts woord van het jaar 2016: Loempiadichter

Het woord loempiadichter is uitgeroepen tot het Dordtse woord van het jaar.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Voor het zesde jaar boog een vakjury zich over tal van nieuwe woorden die het afgelopen jaar in Dordrecht hun oorsprong hebben want dat is wel een voorwaarde om uitgekozen te worden. Loempiadichter heeft zijn oorsprong bij de Vietnamese/Dordtse loempiaverkoper, Xuan Tran. Hij verkoopt al sinds jaar en dag zijn loempia's op de Visbrug en kwam dit jaar veelvuldig in het nieuws omdat zijn kraam mogelijk plaats moet gaan maken bij de herinrichting van de Visbrug. Naast loempia's verkoper is Xuan ook een niet onverdienstelijke dichter en de combinatie, van loempia's verkopen en dichten, leverde uiteindelijk het woord van het jaar op: Loempiadichter.

Lees ook

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”