Dordrecht, Netherlands

Dordts ziekenhuis behandelt 9000 huidkankerpatiënten in 2018

Het Albert Schweitzer heeft het afgelopen jaar 9.000 duizend patiënten met huidkanker behandeld. Zowel nieuwe als bestaanden patiënten met plaveiselcelcarcinoom, basaalcelcarcinoom en melanoom vallen onder deze cijfers.
Robert van Loon | 9 februari 2019 12:09 | Aangepast op 9 februari 2019 12:09
“Basaalcelcarcinoom, dat is huidkanker die over het algemeen niet uitzaait, komt het vaakst voor", vertelt dermatoloog Suzan Reeder. "Dat aantal zien we wel stijgen, maar niet zo hard als de plaveiselcelcarcinomen en melanomen. Dat zijn twee vormen van huidkanker die wel kunnen uitzaaien."

Uit cijfers van het Integraal Kankercentrum Nederland blijkt dat het aantal kankerpatiënten is de afgelopen dertig jaar in Nederland verdubbeld. Vooral het aantal personen met huidkanker is fors gestegen. In 2015 kregen 15.000 Nederlanders een plaveilcelcarcinoom of melanoom, in 2018 waren dat er 21.000.


“De toename van huidkanker komt door zonlicht en het gebruik van zonnebanken, we zien dat mensen in de winter een vakantie nemen naar een zonnige bestemming. In de winter heb je je winterhuid die het felle zonlicht niet meer is gewend. Als je dan een week in de zon gaat liggen geeft dat veel schade aan de huid.” 

Bescherming ligt voor de hand: uit de zon blijven en goed insmeren.

Lees ook

Geparkeerde auto verwoest door brand na explosie

Een geparkeerde auto in Zwijndrecht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het ...

FC Dordrecht krijgt de positiviteit niet uit Kuijt: 'Gezegd dat ik trots ben'

Een worstelend FC Dordrecht kwam vrijdagavond bij Jong Ajax niet verder dan 0-0. Hoewel een gebrek a...

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Tweemalig wereldkampioen Lotte van Drunen in het zonnetje gezet

In het Australische Darwin wist Lotte van Drunen in september opnieuw wereldkampioen motorcross voor...

Nieuw lijflied voor baggerdorp? Deze Klokhuis-boyband maakt slib sexy

Baggermuziek heeft er sinds deze week een nieuwe betekenis bij. De creatieve geesten van NPO 3-progr...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...