Dordrecht, Netherlands

Dordts ziekenhuis: bij volle IC komt het aan op goede landelijke spreiding van coronapatiënten

In het Albert Schweitzer ziekenhuis zijn zaterdag 69 patiënten met coronaklachten opgenomen. Van deze groep zijn 47 patiënten ook positief op het coronavirus getest. 16 coronapatiënten liggen op de Intensive Care (IC).
Petra Scheurwater | 28 maart 2020 17:44 | Aangepast op 28 maart 2020 17:44
Donderdag gaf het Dordtse ziekenhuis al aan dat de normale IC vol was. De eerste patiënt is toen ook al opgenomen op de speciaal ingerichte corona-IC. Daar kunnen in totaal zeven patiënten worden opgenomen.

Op dit moment is er in Dordrecht nog plek op de IC. Het ziekenhuis houdt er rekening mee dat er volgende week een moment komt dat de 'IC vol' is. Dan is het belangrijk dat de coronapatiënten landelijk goed verspreid worden, zegt een woordvoerder.

Het ziekenhuis geeft aan komende week te besluiten of er verder opgeschaald moet worden. Dan wordt er bijvoorbeeld gekeken of er meer corona-afdelingen in het ziekenhuis ingericht moeten worden. Op dit moment zijn er in het Albert Schweitzer ziekenhuis vier speciale afdelingen. 

De Intensive Care van het Albert Schweitzer ziekenhuis kan niet verder worden uitgebreid.

Foto: Albert Schweitzer ziekenhuis, de speciaal ingerichte corona-IC

Lees ook

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...

Luke reisde naar Noorwegen voor noorderlicht, maar zag het hier het beste: 'Nog nooit zo gezien'

Een lange reis maken naar het noorden van Noorwegen om het noorderlicht te zien? Maandagavond was da...

Al een half jaar geen les van neergestoken meester: zo gaat het nu met hem

Het gaat ‘beetje bij beetje beter’ met meester Recep, die een halfjaar geleden werd neergestoken tij...