Voor het Albert Schweitzer ziekenhuis geldt op dit moment een limiet van 9 patiënten voor de kliniek en 3 voor de IC. Daarom heeft het ziekenhuis zich aangemeld voor overplaatsing van patiënten bij het landelijke coördinatiepunt. "Dat gebeurt echter wel met gezond verstand, want je ziet vaak van tevoren ook aankomen of een patiënt naar huis of van de IC af zal mogen en een bed dus ook weer vrijkomt", legt een ziekenhuiswoordvoerder uit.
Patiënten en hun families moeten er dus rekening mee houden dat overplaatsing nodig kan zijn. Het ziekenhuis probeert in dat geval de patiënt over te plaatsen naar een nabijgelegen ziekenhuis binnen de provincie.
Reden van spreiding
"Anders dan tijdens de vorige piek, is het spreiden van patiënten nu veel eerder begonnen", legt de woordvoerder uit. "Alle ziekenhuizen hebben onderling afgesproken dat zij steeds hetzelfde maximale aantal COVID-patiënten hanteren voor dat moment. Zodra één ziekenhuis de op dat moment geldende grens bereikt, en andere hebben die grens nog niet bereikt, dan wordt er meteen overgeplaatst. Zo moet de last veel beter verdeeld worden. Het zorgt ervoor dat alle ziekenhuizen hun reguliere zorg beter kunnen blijven aanbieden zonder de ontwrichtende werking van de grote aantallen COVID-19. Als de aantallen straks flink zouden stijgen, dan gebeurt dat in elk geval overal in gelijke mate."
Reguliere zorg
Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft op dit moment één afdeling gericht als cohortafdeling. Deze afdeling is exclusief voor coronapatiënten en patiënten die waarschijnlijk corona hebben. Alle andere afdelingen en de poliklinische en reguliere zorg, draaien, in elk geval deze week, nog gewoon door.
Het ziekenhuis laat weten er naar te streven om de reguliere zorg zo min mogelijk de dupe te laten worden van corona. Toch, kan de situatie volgende week weer anders zijn. De situatie wordt van moment tot moment bekeken.
Mondkapjes
Het ziekenhuis laat weten dat het huidige beleid betreft mondkapjes wordt gevolgd in samenspraak met de ziekenhuizen in de regio. Wanneer er persoonlijke beschermingsmiddelen gedragen worden in het ziekenhuis is dit conform de richtlijnen van het RIVM en de Federatie Medisch Specialisten.
"Het beleid is erop gestoeld dat patiënten die ons ziekenhuis binnenkomen worden uitgevraagd op COVID-19 gerelateerde klachten. Hebben zij die niet, dan is de algemene regel dat een medewerker geen beschermingsmiddelen hoeft te dragen bij het zien van een patiënt. Enkele uitzonderingen daargelaten bij bepaalde hoogrisicomomenten. Ook medewerkers behoren dagelijks te temperaturen en continu te monitoren op klachten om zo de veiligheid te borgen tussen medewerkers en patiënten."