Dordrecht, Netherlands

Dordtse aanhang kijkt reikhalzend uit naar halve finale: 'Zijn we er klaar voor?'

Supportersvoorzitter Jasper Ophorst en stadionspeaker Piet Staat zijn er klaar voor ©SV Dordrecht, Piet Staat en Corrado Francke
De fans van FC Dordrecht leven met spanning toe naar het tweeluik tegen eredivisieclub Willem II uit Tilburg. Vanavond staat de wedstrijd aan de Krommedijk op het programma, waar men hoopt goede zaken te doen met het oog op de return komende zaterdag.
Trevyn van Houwelingen | 21 mei 2025 08:00 | Aangepast op 20 mei 2025 19:09
Als iemand iets weet over de manier waarop FC Dordrecht dit seizoen in het eigen stadion voetbalt is het wel stadionspeaker Piet Staat. Iedere wedstrijd trapt hij af met het welbekende "Zijn we er klaar voor?". Volgens Staat is de ploeg er klaar voor, en de stad ook. "Je ziet steeds meer mensen in het groen door de stad lopen, het leeft echt nu." Dat blijkt ook wel uit de kaartverkoop, de thuiswedstrijd tegen Willem II was binnen een dag uitverkocht.

"Dat kaarten zo snel gingen is niet verbazingwekkend", zegt de voorzitter van de Dordtse supportersvereniging Jasper Ophorst. "Dat is typisch Dordts, als je wint heb je vrienden. Als je verliest is de Dordtenaar kritisch." Zelf zal Jasper woensdag op zijn stekkie op de westtribune staan. "Ik ben daar altijd met vrienden, mijn twee zoons en een jonge dochter die bloedfanatiek is. Op mijn plek krijg ik nog wel de sfeer mee en kan ik mijn zoons nog een beetje in de gaten houden terwijl ze bij de fanatieke aanhang staan."

Vol stadion
Omroeper Staat kijkt er enorm naar uit om zijn stem weer door een volle Krommedijk te laten klinken. "Het is heerlijk om te mogen omroepen voor een vol stadion, dat deed ik in 2014 ook al een jaartje toen we in de eredivisie speelden. Dat geeft zo'n andere dimensie aan het stadion." Hoewel FC Dordrecht dat jaar roemloos degradeerde bleef Staat de club trouw. En hij niet alleen.

Ook de voorzitter van de supportersvereniging is wel wat gewend met de club. Hij wil zich dan ook niet wagen aan een voorspelling: "Ik kijk er met heel veel enthousiasme naar uit, maar doe liever geen voorspelling. Dat kan alleen maar fout gaan." Wel laat hij zich uit over het verloop van de wedstrijd. Hij hoopt op een "spannende en mooie pot, die niet verloren mag gaan".

Minimaal gelijkspel
Aan de goede thuisreeks van FC Dordrecht, de club won de laatste acht duels aan de Krommedijk, hecht Ophorst geen waarde: "Een langdurige thuisreeks betekent alleen dat je snel verslagen wordt. We moeten mikken op minimaal een gelijkspel." Stadionspeaker Staat put wel kracht uit de Krommedijk: "Ze spelen thuis zo gigantisch sterk. Op de een of andere manier sprankelen ze thuis. Als ze in de openingsfase een doelpunt maken ben ik ervan overtuigd dat ze gaan winnen."

Voor de uitwedstrijd acht de stadionspeaker de Schapekoppen ook niet kansloos. "Er gaat een grote hoeveelheid supporters mee, nu al zijn er twee volle dubbeldekkerbussen en drie normale bussen geregeld, goed voor zo'n 300 man. Als we meer bussen kunnen regelen zie ik ons zomaar met 600 man naar Tilburg afreizen." Jasper Ophorst voegt daaraan toe: "Het zou prachtig zijn om in Tilburg ook voor een goed resultaat te kunnen gaan."

Lees meer over:

Play-offs|FC Dordrecht|Willem II|

Meest gelezen

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Lees ook

Gemeente maakt uitzondering voor schermen op terras: 'Historisch seizoen'

Goed nieuws voor fans van FC Dordrecht die geen kaartje konden bemachtigen. De play-offwedstrijden v...

Kaarten FC Dordrecht niet aan te slepen, extra tickets beschikbaar

Een mogelijke promotie naar de eredivisie legt FC Dordrecht geen windeieren. De thuiswedstrijd van w...

FC Dordrecht mag nog dromen van de eredivisie, De Plucheplakkers vol lof

FC Dordrecht weet van geen ophouden en dus gaan ook de Plucheplakkers onverminderd door met kakelver...

Promotie komt steeds dichterbij voor FC Dordrecht: ‘Wij hebben niks te verliezen’

Een dubbel tweeluik overleven en FC Dordrecht staat in de eredivisie. Het is de werkelijkheid waarin...

De Plucheplakkers zien perspectief na 'beste uitwedstrijd in maanden'

Hoewel het spel niet sprankelend was, vertrok FC Dordrecht afgelopen dinsdag met perspectief uit Doe...

Beste KKD-talent komt ook dit seizoen uit samenwerking FC Dordrecht en Feyenoord

Jaden Slory is woensdagavond benoemd tot beste talent van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie....