Dordrecht, Netherlands

Dordtse aanpassingen op klimaatveranderingen

Ook Dordrecht krijgt de komende jaren ongetwijfeld te maken met de gevolgen van de klimaatverandering. De gemeenteraad werd dinsdagavond geïnformeerd over mogelijke aanpassingen, waaraan de burgers zelf ook een steentje kunnen bijdragen.
Fokko van der Straaten | 13 februari 2019 11:43 | Aangepast op 13 februari 2019 11:43
Tijdens een speciale bijeenkomst in het Spuilab aan de Spuiboulevard nam Cock Sas van het Waterschap Hollandse Delta het woord. Volgens hem is het duidelijk dat de klimaatveranderingen ook voor onze stad en regio gevolgen hebben. "We moeten de komende tijd rekening houden met intensieve regenval en periodes van droogte voor langere tijd." Het Waterschap staat de gemeente graag ter zijde met advies over oplossingen. Maar uiteindelijk is het aan de stad zelf om te bepalen wat ze doet.

Aanleiding voor de bijeenkomst van de commissie Fysiek was een eerder ingediende motie van CU/SGP en GroenLinks, met de titel ´Operatie Steenbreek´. Doel is om de burgers te verleiden hun eigen tuinen zo in te richten dat het regenwater beter weg kan vloeien. Dat betekent dus vooral minder tegels.

In Rechtstreeks uit de Raad, dat woensdag vanaf 18.00 uur na het nieuws wordt uitgezonden, is veel meer te zien over deze avond. En wordt er dieper ingegaan op wat de raadsleden eigenlijk vinden van de plannen van de deskundigen en van de gemeente. Ook spreekt presentator Maarten Wijk met klimaatdeskundige Berry Gersonius.

Lees ook

Buurtbewoners zijn klaar met dumpende buurvrouw en trekken aan de bel

Een magnetron in de heg, etensresten in de tuin van de buren en weinig respect voor de lichamelijke ...

Dit 'vergeten' voetbalaquarel is na decennia terug in Dordrecht

Een wethouder, twee voorzitters van DFC en een KNVB-functionaris onthulden dinsdag een lang verloren...

Woensdag op TV Dordrecht: alleskunner Sylvia Landa-Rijsdijk

In een nieuwe aflevering van Via Forza heeft David Ariza Lora een ontmoeting met veelzijdig ondernem...

Belangrijke verkeersader op de schop: lek in gasleiding aangepakt

Eén van de belangrijkste verkeersaders in Alblasserdam gaat een week lang op de schop. Een deel van ...

Passion4Kids brengt het Paasverhaal tot leven voor en door kinderen

De cast van Passion4Kids met kinderen uit de streek zingt en acteert dit jaar voor de negende keer h...

Deze overweg is binnenkort dicht vanwege werkzaamheden

De spoorwegovergang bij de Dordtse Zuidendijk is binnenkort een aantal dagen niet te gebruiken. Van ...