gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse aanpassingen op klimaatveranderingen

30a59c9a431aa48a578f2a18cefd6528

Ook Dordrecht krijgt de komende jaren ongetwijfeld te maken met de gevolgen van de klimaatverandering. De gemeenteraad werd dinsdagavond geïnformeerd over mogelijke aanpassingen, waaraan de burgers zelf ook een steentje kunnen bijdragen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens een speciale bijeenkomst in het Spuilab aan de Spuiboulevard nam Cock Sas van het Waterschap Hollandse Delta het woord. Volgens hem is het duidelijk dat de klimaatveranderingen ook voor onze stad en regio gevolgen hebben. "We moeten de komende tijd rekening houden met intensieve regenval en periodes van droogte voor langere tijd." Het Waterschap staat de gemeente graag ter zijde met advies over oplossingen. Maar uiteindelijk is het aan de stad zelf om te bepalen wat ze doet.

Aanleiding voor de bijeenkomst van de commissie Fysiek was een eerder ingediende motie van CU/SGP en GroenLinks, met de titel ´Operatie Steenbreek´. Doel is om de burgers te verleiden hun eigen tuinen zo in te richten dat het regenwater beter weg kan vloeien. Dat betekent dus vooral minder tegels.

In Rechtstreeks uit de Raad, dat woensdag vanaf 18.00 uur na het nieuws wordt uitgezonden, is veel meer te zien over deze avond. En wordt er dieper ingegaan op wat de raadsleden eigenlijk vinden van de plannen van de deskundigen en van de gemeente. Ook spreekt presentator Maarten Wijk met klimaatdeskundige Berry Gersonius.

Lees ook

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.