Dordrecht, Netherlands

Dordtse aanpassingen op klimaatveranderingen

Ook Dordrecht krijgt de komende jaren ongetwijfeld te maken met de gevolgen van de klimaatverandering. De gemeenteraad werd dinsdagavond geïnformeerd over mogelijke aanpassingen, waaraan de burgers zelf ook een steentje kunnen bijdragen.
Fokko van der Straaten | 13 februari 2019 11:43 | Aangepast op 13 februari 2019 11:43
Tijdens een speciale bijeenkomst in het Spuilab aan de Spuiboulevard nam Cock Sas van het Waterschap Hollandse Delta het woord. Volgens hem is het duidelijk dat de klimaatveranderingen ook voor onze stad en regio gevolgen hebben. "We moeten de komende tijd rekening houden met intensieve regenval en periodes van droogte voor langere tijd." Het Waterschap staat de gemeente graag ter zijde met advies over oplossingen. Maar uiteindelijk is het aan de stad zelf om te bepalen wat ze doet.

Aanleiding voor de bijeenkomst van de commissie Fysiek was een eerder ingediende motie van CU/SGP en GroenLinks, met de titel ´Operatie Steenbreek´. Doel is om de burgers te verleiden hun eigen tuinen zo in te richten dat het regenwater beter weg kan vloeien. Dat betekent dus vooral minder tegels.

In Rechtstreeks uit de Raad, dat woensdag vanaf 18.00 uur na het nieuws wordt uitgezonden, is veel meer te zien over deze avond. En wordt er dieper ingegaan op wat de raadsleden eigenlijk vinden van de plannen van de deskundigen en van de gemeente. Ook spreekt presentator Maarten Wijk met klimaatdeskundige Berry Gersonius.

Lees ook

Erik ontvangt erepenning: jarenlang betrokken bij jeugd en verenigingen

Erik van Noordenne (62) heeft de erepenning van Hardinxveld-Giessendam ontvangen. Van Noordenne krij...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

GGD komt naar je toe dit najaar: ‘Veel vragen over gezondheid’

Wie met gezondheidsvragen zit, maar de weg naar een huisarts of de GGD niet weet te vinden wordt dit...

Ronde van Nederland-etappe doorkruist onze streek, finish op Zwijndrechtsebrug

De eerste etappe van de Tour of Holland, de opvolger van de Ronde van Nederland, loopt volledig door...

Let op: deze bruggen zijn 's nachts tijdelijk dicht

Komende week is zowel de Papendrechtsebrug als de Wantijbrug een nacht afgesloten voor verkeer. Rijk...

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...