gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse aanpassingen op klimaatveranderingen

30a59c9a431aa48a578f2a18cefd6528

Ook Dordrecht krijgt de komende jaren ongetwijfeld te maken met de gevolgen van de klimaatverandering. De gemeenteraad werd dinsdagavond geïnformeerd over mogelijke aanpassingen, waaraan de burgers zelf ook een steentje kunnen bijdragen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens een speciale bijeenkomst in het Spuilab aan de Spuiboulevard nam Cock Sas van het Waterschap Hollandse Delta het woord. Volgens hem is het duidelijk dat de klimaatveranderingen ook voor onze stad en regio gevolgen hebben. "We moeten de komende tijd rekening houden met intensieve regenval en periodes van droogte voor langere tijd." Het Waterschap staat de gemeente graag ter zijde met advies over oplossingen. Maar uiteindelijk is het aan de stad zelf om te bepalen wat ze doet.

Aanleiding voor de bijeenkomst van de commissie Fysiek was een eerder ingediende motie van CU/SGP en GroenLinks, met de titel ´Operatie Steenbreek´. Doel is om de burgers te verleiden hun eigen tuinen zo in te richten dat het regenwater beter weg kan vloeien. Dat betekent dus vooral minder tegels.

In Rechtstreeks uit de Raad, dat woensdag vanaf 18.00 uur na het nieuws wordt uitgezonden, is veel meer te zien over deze avond. En wordt er dieper ingegaan op wat de raadsleden eigenlijk vinden van de plannen van de deskundigen en van de gemeente. Ook spreekt presentator Maarten Wijk met klimaatdeskundige Berry Gersonius.

Lees ook

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."