gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse aanpassingen op klimaatveranderingen

30a59c9a431aa48a578f2a18cefd6528

Ook Dordrecht krijgt de komende jaren ongetwijfeld te maken met de gevolgen van de klimaatverandering. De gemeenteraad werd dinsdagavond geïnformeerd over mogelijke aanpassingen, waaraan de burgers zelf ook een steentje kunnen bijdragen.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Tijdens een speciale bijeenkomst in het Spuilab aan de Spuiboulevard nam Cock Sas van het Waterschap Hollandse Delta het woord. Volgens hem is het duidelijk dat de klimaatveranderingen ook voor onze stad en regio gevolgen hebben. "We moeten de komende tijd rekening houden met intensieve regenval en periodes van droogte voor langere tijd." Het Waterschap staat de gemeente graag ter zijde met advies over oplossingen. Maar uiteindelijk is het aan de stad zelf om te bepalen wat ze doet.

Aanleiding voor de bijeenkomst van de commissie Fysiek was een eerder ingediende motie van CU/SGP en GroenLinks, met de titel ´Operatie Steenbreek´. Doel is om de burgers te verleiden hun eigen tuinen zo in te richten dat het regenwater beter weg kan vloeien. Dat betekent dus vooral minder tegels.

In Rechtstreeks uit de Raad, dat woensdag vanaf 18.00 uur na het nieuws wordt uitgezonden, is veel meer te zien over deze avond. En wordt er dieper ingegaan op wat de raadsleden eigenlijk vinden van de plannen van de deskundigen en van de gemeente. Ook spreekt presentator Maarten Wijk met klimaatdeskundige Berry Gersonius.

Lees ook

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.