Dordrecht, Netherlands

Dordtse agent die racistisch was toch niet aan de slag bij de Vreemdelingenpolitie

De Dordtse politieman die in 2020 over de schreef ging bij een arrestatie en het n-woord gebruikte, gaat toch niet aan de slag bij de vreemdelingenpolitie. Dat laat de leiding van de Rotterdamse politie weten. Die schrijft woensdagavond "...dat de aanstelling van de agent niet passend is".
RTV Rijnmond | 15 juni 2023 10:00 | Aangepast op 15 juni 2023 09:51
De agent kwam in 2020 af op een melding van geluidsoverlast in de Beekmanstraat in de Dordtse wijk de Staart. Toen agenten Dordtenaar wilde aanhouden, bemoeide een gezin zich met de situatie. In de vechtpartij ontstond, gebruikte de agent het n-woord. Direct na het incident werd de waarheid over wat zich had voorgedaan bij de arrestatie verbloemd. Pas later bleek uit camerabeelden dat de vork anders in de steel zat. De Dordtse agent werd daarop veroordeeld voor zware belediging. Het hoger beroep tegen die uitspraak loopt nog.

Deze week werd bekend dat de man aan de slag gaat bij het AVIM, de Afdeling Vreemdelingenpolitie Identificatie en Mensenhandel. Hij zou volgens de korpsleiding van Rotterdam een tweede kans verdienen. De aanstelling deed niet alleen bij veel mensen de wenkbrauwen omhoog gaan, er was regelrechte verontwaardiging van onder meer racismebestrijders. Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme Rabin Baldewsingh reageerde op NPO Radio 1. “Ik vind het heel vreemd dat dit überhaupt kan en ik constateer hiermee dat er een gebrek aan normstelling is bij zo’n politieorganisatie.”

De korpsleiding lijkt te hebben geluisterd naar de kritiek. Korpschef Fred Westerbeke trekt het boetekleed aan: "We hadden meer oog moeten hebben voor de impact van de plaatsing van de collega bij de AVIM. Het draagvlak blijkt onvoldoende en daarmee hebben we te weinig rekening gehouden met wat er leeft onder collega’s en in de samenleving."

Wel zegt Westerbeke erbij dat iedereen een tweede kans verdient. "Daar waar we normeren en begrenzen, moeten collega’s ook fouten kunnen maken en de ruimte krijgen om zich te verbeteren. Politiewerk is en blijft mensenwerk."

Volgens de politie is de Dordtse agent op de hoogte gesteld. Ook hij begrijpt dat zijn nieuwe baan in combinatie met de gebeurtenissen in 2020 geen ideale combinatie zijn. De man zou spijt hebben van zijn uitlatingen 2,5 jaar geleden en zegt dat de overstap naar de AVIM 'te snel is'. "Het is niet de juiste tijd, en niet de juiste plek”, aldus de betrokken medewerker. Wat hij nu gaat doen, is niet bekend.

Dit bericht is eerder verschenen bij onze mediapartner Rijnmond.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...