Dordrecht, Netherlands

Dordtse Arjen in 't Veld fietst van Italië naar Nederland voor het goede doel

Arjen in ‘t Veld was jaren een onderwijsman, maar moest door een herstentumor stoppen. Ook moest hij een flinke stap terug doen met sporten, wat hij graag deed. Zo reed hij de Elfstedentocht uit en voetbalde bij Oranje Wit. Bij een operatie kon de hersentumor niet volledig worden verwijderd, maar dat weerhield Arjen er niet van weer op de fiets te stappen. Nu gaat hij de uitdaging aan om geld in te zamelen voor omwetenschappelijk onderzoek naar kanker en de behandeling daarvan. Daarvoor rijdt hij de Tour For Life: een tocht van Italië naar Nederland.
Jordy Nijenhuis | 17 augustus 2021 12:41 | Aangepast op 17 augustus 2021 12:41
“Die tocht is eigenlijk een heel mooie metafoor, mijn proces rondom de diagnose hersentumor bestond uit berg op en dalen, net als de tocht," vertelt Arjen in het radioprogamma Studio De Witt. "Ik heb al vaker voor een goed doel actie ondernomen. Vorig jaar zat ik in een dip, corona kwam, mijn moeder overleed en ik moest er even tussen uit in november. Ik was toen op Sardinië en vroeg mezelf af hoe ik het geluk weer terug zou vinden. Ik kwam er achter dat iets doen voor een ander mij waardevol maakte en dat maakt mij gelukkig.”

Arjen besloot de tocht Tour For Life te gaan fietsen: “Enerzijds voor mijzelf, anderzijds ook om iets te betekenen voor in dit geval mensen met kanker. Voor mensen die nu ziek zijn, maar ook in de toekomst nog ziek worden. Het geld wat we gaan ophalen is bestemd voor het Daniel den Hoed fonds. Zij zorgen dat dat terecht komt bij de onderzoekers van het Erasmus MC. Die zijn hard bezig om betere behandelingsmethoden te ontwikkelen.”

Arjen gaat de tocht in acht dagen uitfietsen. Hij start in het Italiaanse Bardonecchia en gaat via onder andere Lac de Madine bij Luxemburg naar Nederland waar hij aankomt in Grupont in Zuid-Limburg. Dat zijn 1300 kilometers en 19.000 hoogtemeters. “Dat wordt spannend, ik heb zelf heel veel getraind.”

Meer informatie over hoe je Arjen kan sponsoren is te vinden op deze website.


Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...