Dordrecht, Netherlands

Dordtse arts: kwaliteit zorg neemt af door toename patiënten

De komst van meer intensive care bedden zorgt voor een afname van de kwaliteit van de zorg op de IC's. Dat zegt arts Michael Frank van het Dordtse Albert Schweitzer Ziekenhuis. Het heeft vooral te maken met de noodgedwongen snelle omscholing van ander personeel.
Vivian Rutte | 10 april 2020 12:50 | Aangepast op 10 april 2020 12:50
"De afgelopen weken was het ongelofelijk druk. We zijn van 16 naar 32 bedden gegaan op de Intensive Care. De afgelopen drie dagen stabiliseert dit cijfer wel. Steeds meer patiënten verlaten de IC en er komen minder mensen bij."

En dat heeft invloed op de zorg die zij kunnen krijgen. "Op alle patiënten hebben we voldoende IC-verpleegkundigen. En die worden geholpen door de OK-verpleegkundigen. Je kan je voorstellen dat je onder normale omstandigheden één of twee patiënten per verpleegkundige hebt, en nu drie. Dus het duurt allemaal net iets langer en het is iets lastiger."

Het ASZ heeft contact met andere ziekenhuizen in de regio. De stabilisering in het aantal bedden is niet alleen merkbaar in het Albert Schweitzer. "In de regio hadden we honderd IC-bedden en we zijn naar 266 bedden gegaan. Dat is toereikend en het aantal stabiliseert, maar patiënten liggen langer op de intensive care dan verwacht."

Eerder liet ook de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care, Diederik Gommers, aan de Tweede Kamer weten dat de zorg op de IC's door de toestroom van patiënten aan kwaliteit heeft ingeboet.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Vrijwilligers overhandigen petitie aan burgemeester om sluiting van cultuurcentrum DOOR te voorkomen

‘Behoud de culturele broedplaats waar kunst, cultuur en mensen elkaar ontmoeten’, dat is de boodscha...

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

De Dordtse raad reageert vol afschuw op de gebeurtenissen op begraafplaats Essenhof. Daar zijn grave...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Caty Groen schrijft tiende boek in misdaadreeks: 'Als ik iets interessants voorbij zie komen, schrijf ik het gelijk op'

Een rechercheur, een onopgeloste moord en Dordrecht als decor: dat zijn de vaste ingrediënten van de...

Dit gebouw met 51 appartementen wordt gebouwd voor senioren en er zijn al 800 aanmeldingen

Al ruim drie jaar geleden werd het aangekondigd, maar nu is de verkoop van een nieuw appartementenco...

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Een explosief heeft een raam van een apotheek in Dordrecht vernield. Volgens de politie gebeurde dat...