gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse asbestdaksaneerders willen geld zien

963d70cc07b19cf943aa3fdffdc6a686

Hoewel de Eerste Kamer er nog geen besluit over heeft genomen wil de Dortse asbestdaksaneerder Rob Ekkers ook een vergoeding.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Dinsdag werd duidelijk dat de Eerste Kamer het verbod op asbestdaken dwarsboomt. Het kabinet wilde eerst dat per 2025 een verbod zou ingaan, later werd dat uitgesteld naar 2028 om de Senaat te verleiden om in te stemmen. Dat is dinsdag dus niet gelukt.

Ekkers, initiatiefnemer van Contactgroep Eigenaren Asbestwoning, wachtte die beslissing niet af en besloot een aantal jaar geleden met 60 andere bewoners van de wijk Tafelberg in Dordrecht de asbestdaken te laten verwijderen. "Dat kostte ons 30 duizend euro", vertelt hij.

Hij waarschuwt anderen vooral niet zijn pad te volgen. "Als je nu begint met de sanering, is er kans dat je net naast de voorzieningen grijpt die eraan komen."

“Als voorlopers hebben wij het duurder gedaan dan de mensen die het nu doen,” vertelt Ekkers. “Daarom willen we actief bij het ministerie aan de bel trekken dat wij het ook achteraf vergoed krijgen.”

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.