gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse asbestdaksaneerders willen geld zien

963d70cc07b19cf943aa3fdffdc6a686

Hoewel de Eerste Kamer er nog geen besluit over heeft genomen wil de Dortse asbestdaksaneerder Rob Ekkers ook een vergoeding.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Dinsdag werd duidelijk dat de Eerste Kamer het verbod op asbestdaken dwarsboomt. Het kabinet wilde eerst dat per 2025 een verbod zou ingaan, later werd dat uitgesteld naar 2028 om de Senaat te verleiden om in te stemmen. Dat is dinsdag dus niet gelukt.

Ekkers, initiatiefnemer van Contactgroep Eigenaren Asbestwoning, wachtte die beslissing niet af en besloot een aantal jaar geleden met 60 andere bewoners van de wijk Tafelberg in Dordrecht de asbestdaken te laten verwijderen. "Dat kostte ons 30 duizend euro", vertelt hij.

Hij waarschuwt anderen vooral niet zijn pad te volgen. "Als je nu begint met de sanering, is er kans dat je net naast de voorzieningen grijpt die eraan komen."

“Als voorlopers hebben wij het duurder gedaan dan de mensen die het nu doen,” vertelt Ekkers. “Daarom willen we actief bij het ministerie aan de bel trekken dat wij het ook achteraf vergoed krijgen.”

Lees ook

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.