gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse asbestdaksaneerders willen geld zien

963d70cc07b19cf943aa3fdffdc6a686.jpg

Hoewel de Eerste Kamer er nog geen besluit over heeft genomen wil de Dortse asbestdaksaneerder Rob Ekkers ook een vergoeding.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Dinsdag werd duidelijk dat de Eerste Kamer het verbod op asbestdaken dwarsboomt. Het kabinet wilde eerst dat per 2025 een verbod zou ingaan, later werd dat uitgesteld naar 2028 om de Senaat te verleiden om in te stemmen. Dat is dinsdag dus niet gelukt.

Ekkers, initiatiefnemer van Contactgroep Eigenaren Asbestwoning, wachtte die beslissing niet af en besloot een aantal jaar geleden met 60 andere bewoners van de wijk Tafelberg in Dordrecht de asbestdaken te laten verwijderen. "Dat kostte ons 30 duizend euro", vertelt hij.

Hij waarschuwt anderen vooral niet zijn pad te volgen. "Als je nu begint met de sanering, is er kans dat je net naast de voorzieningen grijpt die eraan komen."

“Als voorlopers hebben wij het duurder gedaan dan de mensen die het nu doen,” vertelt Ekkers. “Daarom willen we actief bij het ministerie aan de bel trekken dat wij het ook achteraf vergoed krijgen.”

Lees ook

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.

Rivas Zorggroep.png

Ook Rivas Zorggroep ondervindt gevolgen van hack-aanval

De Rivas Zorggroep heeft, net als het Albert Schweitzer ziekenhuis, voorzorgsmaatregelen genomen tegen een mogelijk datalek van patiëntgegevens. Softwarebedrijf ChipSoft is, net als bij het ziekenhuis, de softwareleverancier van de online patiëntendossiers en maakt het mogelijk om online afspraken te maken. Ook voor Rivas Zorggroep geldt dat een aantal online diensten voor patiënten hierdoor niet voor handen is via hun website.

drugsvondst auto a16.png

Liters chemicaliën voor cocaïne gevonden in loods na controle op snelweg

Een 43-jarige man uit Dordrecht is aangehouden na de vondst van meerdere jerrycans met chemicaliën voor het uitwassen van cocaïne. Hij huurde een loods waar 2000 tot 3000 liter aan verschillende soorten chemicaliën werden gevonden. Al het spul is in beslag genomen.

top naeff foto regionaal dordts archief

Krijgt zij als eerste vrouw ooit een standbeeld in Dordrecht? Deze mensen willen dat

Het platform Dochters & Zonen van Dordrecht en werkgroep Vrouwen Kunnen Alles komen in actie. Zij vinden namelijk dat er een standbeeld moet komen van de Dordtse schrijfster Top Naeff. Woensdag 22 april presenteren deze groepen hun actieplan op het Beverwijcksplein.

ASzMedewerkerachtercomputer.png

Nog veel vragen rond ziekenhuis-hack, deze antwoorden geeft het ASz

Patiënten van het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen via een online vraag- en antwoordpagina meer informatie krijgen over de ransomware-aanval op ChipSoft. Het bedrijf dat achter het elektronisch patiëntendossier van het ASz zit, is vorige week doelwit geweest van een aanval van hackers. Met als gevolg dat patiënten hun gegevens niet meer online kunnen inzien én online inchecken in het ziekenhuis niet mogelijk is. Maar wat kan er nog wel?