gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse asbestdaksaneerders willen geld zien

963d70cc07b19cf943aa3fdffdc6a686

Hoewel de Eerste Kamer er nog geen besluit over heeft genomen wil de Dortse asbestdaksaneerder Rob Ekkers ook een vergoeding.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Dinsdag werd duidelijk dat de Eerste Kamer het verbod op asbestdaken dwarsboomt. Het kabinet wilde eerst dat per 2025 een verbod zou ingaan, later werd dat uitgesteld naar 2028 om de Senaat te verleiden om in te stemmen. Dat is dinsdag dus niet gelukt.

Ekkers, initiatiefnemer van Contactgroep Eigenaren Asbestwoning, wachtte die beslissing niet af en besloot een aantal jaar geleden met 60 andere bewoners van de wijk Tafelberg in Dordrecht de asbestdaken te laten verwijderen. "Dat kostte ons 30 duizend euro", vertelt hij.

Hij waarschuwt anderen vooral niet zijn pad te volgen. "Als je nu begint met de sanering, is er kans dat je net naast de voorzieningen grijpt die eraan komen."

“Als voorlopers hebben wij het duurder gedaan dan de mensen die het nu doen,” vertelt Ekkers. “Daarom willen we actief bij het ministerie aan de bel trekken dat wij het ook achteraf vergoed krijgen.”

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

Foto website 2

Sloopauto’s en bierkratten in je tuin: vrienden verrassen stel op trouwdag

Een niet alledaags gezicht voor de woning van Lou en Wil aan de Plantageweg in Alblasserdam. Het stel trouwt deze donderdag en alle voorbijgangers zullen dat weten ook: de voortuin van het liefdeskoppel staat vol met sloopauto’s, verkeersborden en bierkratten.

Helianthus (1)

Vernieuwde sportruimte Helianthus dankzij hulp van Drechtstadloop

Helianthus, een ontmoetingsplek voor mensen met kanker en mensen die kanker hebben gehad, heeft een nieuwe sportruimte geopend. Hiervoor heeft de stichting 15.000 euro gebruikt die vorig jaar tijdens de Drechtstadloop voor haar is opgehaald.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.