Dordrecht, Netherlands

Dordtse bedrijven op lijst asbesthoudend grit

Staatssecretaris Van Ark van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft een lijst vrijgegeven waarop bijna 600 bedrijven genoemd worden die gewerkt hebben met straalgrit dat mogelijk vervuild was met asbest.
Marjolein Vos | 18 april 2018 20:23 | Aangepast op 18 april 2018 20:23
Op de lijst staan ook acht Dordtse bedrijven: Chemours Netherlands BV, Gebr Kloens BV , Haan Oil storage B.V. ,Jansen recycling group, Perspect Groep, Slurink B.V., Straalbedrijf A.J. den Breejen & Zonen en XtraParts Automaterialen.

Straalgrit wordt onder meer gebruikt om roest of verf te verwijderen en in de bouw. De bedrijven zouden het straalgrit hebben gekocht van het bedrijf Eurogrit, dat ook in Dordrecht gevestigd is. Eind vorig jaar werd al bekend dat er asbest in dat grit zit. Veel bedrijven hebben na dit bericht het gekochte materiaal teruggestuurd. Niet alles hoeft dus gebruikt te zijn, maar volgens de inspectie zou het wel kunnen dat werknemers van deze bedrijven bloot zijn gesteld aan de kankerverwekkende stof.

Op dit moment wordt er verder onderzoek naar deze risico's gedaan door Onderzoeksinstituut TNO. Naar verwachting worden de resultaten hiervan in de zomer bekend gemaakt.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...

Opvanglocatie die zou sluiten vangt toch weer vluchtelingen op: ‘Wij wisten van niks’

Bij de opvanglocatie aan de Seringenstraat in Papendrecht is, tot grote verbazing van buurtbewoners,...

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...