gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bedrijven op lijst asbesthoudend grit

Staatssecretaris Van Ark van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft een lijst vrijgegeven waarop bijna 600 bedrijven genoemd worden die gewerkt hebben met straalgrit dat mogelijk vervuild was met asbest.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op de lijst staan ook acht Dordtse bedrijven: Chemours Netherlands BV, Gebr Kloens BV , Haan Oil storage B.V. ,Jansen recycling group, Perspect Groep, Slurink B.V., Straalbedrijf A.J. den Breejen & Zonen en XtraParts Automaterialen.

Straalgrit wordt onder meer gebruikt om roest of verf te verwijderen en in de bouw. De bedrijven zouden het straalgrit hebben gekocht van het bedrijf Eurogrit, dat ook in Dordrecht gevestigd is. Eind vorig jaar werd al bekend dat er asbest in dat grit zit. Veel bedrijven hebben na dit bericht het gekochte materiaal teruggestuurd. Niet alles hoeft dus gebruikt te zijn, maar volgens de inspectie zou het wel kunnen dat werknemers van deze bedrijven bloot zijn gesteld aan de kankerverwekkende stof.

Op dit moment wordt er verder onderzoek naar deze risico's gedaan door Onderzoeksinstituut TNO. Naar verwachting worden de resultaten hiervan in de zomer bekend gemaakt.

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.