gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Benito wint twee keer zilver op Invictus Games The Hague 2020

791a9f31b6807923be6e852b6930a139.jpg

Het evenement werd door corona twee jaar uitgesteld, maar vorige week was het dan eindelijk zover: de Invictus Games 2020. Dit jaar werd het evenement gehouden in Den Haag en de Dordtse Benito Versluijs was erbij. “Geweldig om mee te maken!”

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
“Het was ontzettend mooi om te zien dat de tribune helemaal oranje kleurde. Familie en vrienden waren erbij om me te komen aanmoedigen. De sfeer was geweldig.”

De Invictus Games is een sportevenement voor oud-militairen die ziek of gewond zijn geraakt tijdens hun diensttijd. De 25-jarige Benito zat tot 2018 bij de luchtmacht en liep een hersenbeschadiging op door het gebruik van bepaalde medicatie. Daardoor kan hij zijn benen niet meer aansturen en belandde hij in een rolstoel. Een flinke klap om te verwerken, vertelt hij. “Het sporten moet je zien als een vorm van revalidatie. En het laat je inzien dat je handicap, of dat nu mentaal of fysiek is, niet het einde van de wereld is.”

“Toen ik in het revalidatiecentrum van defensie lag, ben ik een paar keer wezen kijken bij verschillende trainingen van het invictusteam. Zij lieten zien wat ze nog allemaal konden, ook zonder benen bijvoorbeeld. Dat was voor mij zo inspirerend om te zien. Toen dacht ik: ‘als zij dat kunnen, kan ik het ook’.”
c972832b1b9bb5e341caf81e5d438688.jpg
En zo is het balletje voor de in Zwijndrecht wonende Dordtenaar gaan rollen. Letterlijk, want na het zien van de trainingen ontstond zijn passie voor het basketballen. “Rolstoelbasketbal was de eerste sport die ik zag. Een super mooi spelletje om te spelen.” En dat spelen gaat hem goed af, want het leverde hem een zilveren medaille op. “Uitgereikt door Prins Harry en koning Willem-Alexander.”

Zijn tweede zilveren plak kreeg hij voor zijn zwemprestatie op de 50 meter rugslag. “Die kreeg ik van mijn ouders. Dat was ook een erg bijzonder moment.”

Volgend jaar zijn de Invictus Games in Düsseldorf, als het aan Benito ligt is hij er dan ook weer bij.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.