gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bijen- en honingmarkt bestaat 80 jaar

e560c59714da9d94851c5a6c607b5492

Wie houdt van honing of bijen kan binnenkort weer op de Reeweg rondsnuffelen op de jaarlijkse honing- en bijenmarkt. Er zijn 24 kramen met experts die informatie geven over bijen en hun honing, ook is er van alles te koop.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op

Het is dit jaar de 80e keer dat de Nederlandse Bijenhoudersvereniging de markt organiseert, een echte Dordtse traditie volgens Leo van der Heijden, Dordtse secretaris van de Nederlandse bijenvereniging. Er worden tussen de 1500 en 2000 bezoekers verwacht.

Oorspronkelijk was de bijenmarkt bedoeld als een manier om fruittelers en bijenhouders met elkaar in contact te laten komen voor het bestuiven van de fruitplantages. Tegenwoordig wordt de markt gebruikt om bijenhouders in contact te brengen met natuurorganisaties en kennis te delen.


De markt is dit jaar op 20 april van 10:00 uur tot 16:00 uur te bezoeken, en waarschijnlijk is dit de laatste keer. Het kan niet langer doorgaan vanwege de nieuwe woningbouw die zich daar zal plaatsvinden. Er is nog geen andere locatie gevonden.

Lees ook

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.