gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bijen- en honingmarkt bestaat 80 jaar

e560c59714da9d94851c5a6c607b5492

Wie houdt van honing of bijen kan binnenkort weer op de Reeweg rondsnuffelen op de jaarlijkse honing- en bijenmarkt. Er zijn 24 kramen met experts die informatie geven over bijen en hun honing, ook is er van alles te koop.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op

Het is dit jaar de 80e keer dat de Nederlandse Bijenhoudersvereniging de markt organiseert, een echte Dordtse traditie volgens Leo van der Heijden, Dordtse secretaris van de Nederlandse bijenvereniging. Er worden tussen de 1500 en 2000 bezoekers verwacht.

Oorspronkelijk was de bijenmarkt bedoeld als een manier om fruittelers en bijenhouders met elkaar in contact te laten komen voor het bestuiven van de fruitplantages. Tegenwoordig wordt de markt gebruikt om bijenhouders in contact te brengen met natuurorganisaties en kennis te delen.


De markt is dit jaar op 20 april van 10:00 uur tot 16:00 uur te bezoeken, en waarschijnlijk is dit de laatste keer. Het kan niet langer doorgaan vanwege de nieuwe woningbouw die zich daar zal plaatsvinden. Er is nog geen andere locatie gevonden.

Lees ook

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.