gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bijen- en honingmarkt bestaat 80 jaar

e560c59714da9d94851c5a6c607b5492

Wie houdt van honing of bijen kan binnenkort weer op de Reeweg rondsnuffelen op de jaarlijkse honing- en bijenmarkt. Er zijn 24 kramen met experts die informatie geven over bijen en hun honing, ook is er van alles te koop.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op

Het is dit jaar de 80e keer dat de Nederlandse Bijenhoudersvereniging de markt organiseert, een echte Dordtse traditie volgens Leo van der Heijden, Dordtse secretaris van de Nederlandse bijenvereniging. Er worden tussen de 1500 en 2000 bezoekers verwacht.

Oorspronkelijk was de bijenmarkt bedoeld als een manier om fruittelers en bijenhouders met elkaar in contact te laten komen voor het bestuiven van de fruitplantages. Tegenwoordig wordt de markt gebruikt om bijenhouders in contact te brengen met natuurorganisaties en kennis te delen.


De markt is dit jaar op 20 april van 10:00 uur tot 16:00 uur te bezoeken, en waarschijnlijk is dit de laatste keer. Het kan niet langer doorgaan vanwege de nieuwe woningbouw die zich daar zal plaatsvinden. Er is nog geen andere locatie gevonden.

Lees ook

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

Still1

Geven de Drechtsteden het goede voorbeeld bij landelijke klimaattop? ‘Durven dromen’

De Zwijndrechtse wethouder Jacqueline van Dongen is deze week namens de Drechtsteden vertegenwoordiger bij de landelijke klimaattop in Utrecht. De wethouder Toekomst en Leefomgeving strijdt tijdens de klimaatweek voor een betaalbaar en houdbaar warmtenet en deelt haar visie met tientallen geïnteresseerden.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

Milieustraat foto gemeente Dordrecht

Op deze plekken is de pop-up milieustraat in Dordrecht voor het laatst dit jaar te bezoeken

De laatste pop-up milieustraat in de gemeente Dordrecht staat deze maand nog in de wijken Reeland en Noordflank. De wagen, waar inwoners gratis klein (grof) afval kunnen inleveren, staat op 4 november op het Eemsteynplein en 5 november op het Houthavenplein.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.