gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse bijen- en honingmarkt bestaat 80 jaar

e560c59714da9d94851c5a6c607b5492

Wie houdt van honing of bijen kan binnenkort weer op de Reeweg rondsnuffelen op de jaarlijkse honing- en bijenmarkt. Er zijn 24 kramen met experts die informatie geven over bijen en hun honing, ook is er van alles te koop.

Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer |  | Aangepast op

Het is dit jaar de 80e keer dat de Nederlandse Bijenhoudersvereniging de markt organiseert, een echte Dordtse traditie volgens Leo van der Heijden, Dordtse secretaris van de Nederlandse bijenvereniging. Er worden tussen de 1500 en 2000 bezoekers verwacht.

Oorspronkelijk was de bijenmarkt bedoeld als een manier om fruittelers en bijenhouders met elkaar in contact te laten komen voor het bestuiven van de fruitplantages. Tegenwoordig wordt de markt gebruikt om bijenhouders in contact te brengen met natuurorganisaties en kennis te delen.


De markt is dit jaar op 20 april van 10:00 uur tot 16:00 uur te bezoeken, en waarschijnlijk is dit de laatste keer. Het kan niet langer doorgaan vanwege de nieuwe woningbouw die zich daar zal plaatsvinden. Er is nog geen andere locatie gevonden.

Lees ook

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.