Dordrecht, Netherlands

Dordtse bijen- en honingmarkt gaat weer niet door

De 81e bijen- en honingmarkt gaat ook dit jaar aan Dordrecht voorbij. De organisatie vindt het onverantwoord om het evenement in coronatijd door te laten gaan.
Vivian Rutte | 8 april 2021 11:04 | Aangepast op 8 april 2021 11:04
De bijenmarkt vindt normaal gesproken jaarlijks plaats, en zou dit jaar weer op het Beverwijcksplein staan op 17 april. De organisatie heeft al eerder met dit bijltje moeten hakken; vorig jaar moest de markt ook al worden afgelast vanwege het coronavirus.

Oorspronkelijk was de bijenmarkt bedoeld om fruittelers en bijenhouders met elkaar in contact te laten komen voor het bestuiven van de fruitplantages. Tegenwoordig is dat meer bijzaak, en wordt de markt gebruikt om imkers en natuurorganisaties bijeen te brengen, en kennis te delen.

In 2019 vierde de bijen- en honingmarkt nog een bijzondere mijlpaal; het Dordtse evenement werd toen voor de tachtigste keer georganiseerd. Er stonden toen bijna 25 kramen die honing en natuurproducten verkochten, en de verwerking van bijenwas demonstreerden. De 81e editie zou dit jaar nog iets groter zijn omdat er op het Beverwijcksplein meer ruimte is, maar die verwachting moet dus nog even worden bijgesteld tot volgend jaar.

Lees ook

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...

Wat doe je bij een overstroming of brand? Kinderen leren het op deze plek

Leerpark Dordrecht krijgt binnenkort een gloednieuwe Risk Factory: een belevingscentrum voor kindere...