Dordrecht, Netherlands

Dordtse bijen- en honingmarkt gaat weer niet door

De 81e bijen- en honingmarkt gaat ook dit jaar aan Dordrecht voorbij. De organisatie vindt het onverantwoord om het evenement in coronatijd door te laten gaan.
Vivian Rutte | 8 april 2021 11:04 | Aangepast op 8 april 2021 11:04
De bijenmarkt vindt normaal gesproken jaarlijks plaats, en zou dit jaar weer op het Beverwijcksplein staan op 17 april. De organisatie heeft al eerder met dit bijltje moeten hakken; vorig jaar moest de markt ook al worden afgelast vanwege het coronavirus.

Oorspronkelijk was de bijenmarkt bedoeld om fruittelers en bijenhouders met elkaar in contact te laten komen voor het bestuiven van de fruitplantages. Tegenwoordig is dat meer bijzaak, en wordt de markt gebruikt om imkers en natuurorganisaties bijeen te brengen, en kennis te delen.

In 2019 vierde de bijen- en honingmarkt nog een bijzondere mijlpaal; het Dordtse evenement werd toen voor de tachtigste keer georganiseerd. Er stonden toen bijna 25 kramen die honing en natuurproducten verkochten, en de verwerking van bijenwas demonstreerden. De 81e editie zou dit jaar nog iets groter zijn omdat er op het Beverwijcksplein meer ruimte is, maar die verwachting moet dus nog even worden bijgesteld tot volgend jaar.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...