gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse broer en zus schitteren op Zomercarnaval: ‘Een droom die we nooit hebben opgegeven’

4c84f3680b08fd4938525cfaabe91298

Celine en Oneal Rodgers uit Dordrecht hebben een bijzonder weekend voor de boeg. Zaterdag staan zij, als King en Queen, in het middelpunt van de belangstelling tijdens het Zomercarnaval in Rotterdam. "Het voelde geweldig toen ik die kroon op kreeg."

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Voor het eerst dragen broer en zus de titel King en Queen. Oneal zag vier jaar geleden hoe Kevin Gumbs werd uitgeroepen tot de allereerste King van het Zomercarnaval. Hij raakte geïnspireerd. “Dat was een trots moment, want hij is, net als wij, Arubaans. Dat was voor ons ook de motivatie om er flink voor te gaan", vertelt Oneal aan OPEN Rotterdam.

Ook bij Celine leefde de droom om Queen te worden al langer. “Maar eerder voelde het nog niet als de juiste tijd. Dit jaar wel. Dat ik dan Queen ben en mijn broer King, voelt geweldig.”

Zilver en blauw
In aanloop naar het zomercarnaval is carnavalsgroep Bacchanal Tribe druk bezig met de voorbereidingen. De laatste hand wordt gelegd aan de kostuums, die dit jaar vooral blauw en zilver zijn vanwege het thema ‘cowboys in space'.

Ook de King en Queen helpen volop mee. “Ja, dit betekent het om royalty te zijn, om mensen te helpen”, vertelt Oneal. Zusje Celine is ook niet bang om haar handen uit de mouwen te steken: “Zomercarnaval draait ook om samenwerking.”

Passie
Kathleen Maduro, voorzitter van Bacchanal Tribe, heeft de broer en zus van dichtbij meegemaakt. “Wat hen een winnende Queen en King maakt, is de passie. Als iemand geen gevoel voor carnaval of de cultuur heeft, dan heb je het niet in je om ambassadeur te worden voor het zomercarnaval.”

Celine hoopt dat ook uit te dragen naar alle jongens en meisjes die deze zaterdag naar het Zomercarnaval in Rotterdam komen kijken. “Ik hoop dat jonge jongens en meisjes ook gaan voelen dat zij dit óók kunnen zijn. Dit was mijn droom en die heb ik nooit laten gaan. Ik wil hen laten zien dat ze hun dromen nooit op moeten geven.”

Dit is een verhaal van onze mediapartner OPEN Rotterdam, die dit weekend live verslag doet van het Zomercarnaval in Rotterdam. Dat is vanaf 13.00 uur te volgen op OPEN Rotterdam TV.

Lees meer over:

Lees ook

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.