gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse cadeaubonnen voor stichting Quiet Drechtsteden

8847e6fc6fafa271d918aacbaa165410

Quiet Drechtsteden steunt Dordtenaren in armoede met gratis producten of diensten. Normaal gesproken konden ze terecht bij onder andere kapperszaken, schoonheidsspecialisten en horeca, maar die zijn door de coronacrisis dicht. De stichting zag hierdoor het aantal gedoneerde cadeaubonnen met bijna 100% teruglopen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De stichting liet het er niet bij zitten en verzon andere initiatieven, vertelt projectmanager Tatjana Dekker: “We zijn begonnen bij restaurant Finn’s met de inzameling van verse groenten en fruit, daarna spelletjes tegen de verveling, en deze week zijn het verzorgingsproducten.”


De aanpak werkt, want inmiddels krijgt Quiet Drechtsteden van alle kanten hulp aangeboden, ook van particulieren. Zij kunnen een cadeaubon van een lokale horeca-ondernemer kopen, en die ze vervolgens doneren aan de stichting. Zij geven de bonnen aan mensen die dit wel kunnen gebruiken. “Dat is mooi natuurlijk, want zo help je een lokale Dordtse ondernemer, maar ook onze mensen. Het is geweldig om te zien hoeveel aandacht hier naartoe gaat en dat mensen elkaar zo helpen.”

Lees ook

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

Molen Achtkante artikeltumb

3D-spel ‘Waar is de molenaar’ valt in de prijzen bij Molenprijs 2026

De Molenstichting SIMAV heeft 4.051 euro gewonnen met de VriendenLoterij Molenprijs 2026. Met hun 3D-spel ‘Waar is de Molenaar’ hoopt de stichting kinderen enthousiast te maken voor het ambacht van molenaar. Met het geldbedrag willen zij het spel op meerdere plekken uitzetten.