gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse cadeaubonnen voor stichting Quiet Drechtsteden

8847e6fc6fafa271d918aacbaa165410

Quiet Drechtsteden steunt Dordtenaren in armoede met gratis producten of diensten. Normaal gesproken konden ze terecht bij onder andere kapperszaken, schoonheidsspecialisten en horeca, maar die zijn door de coronacrisis dicht. De stichting zag hierdoor het aantal gedoneerde cadeaubonnen met bijna 100% teruglopen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De stichting liet het er niet bij zitten en verzon andere initiatieven, vertelt projectmanager Tatjana Dekker: “We zijn begonnen bij restaurant Finn’s met de inzameling van verse groenten en fruit, daarna spelletjes tegen de verveling, en deze week zijn het verzorgingsproducten.”


De aanpak werkt, want inmiddels krijgt Quiet Drechtsteden van alle kanten hulp aangeboden, ook van particulieren. Zij kunnen een cadeaubon van een lokale horeca-ondernemer kopen, en die ze vervolgens doneren aan de stichting. Zij geven de bonnen aan mensen die dit wel kunnen gebruiken. “Dat is mooi natuurlijk, want zo help je een lokale Dordtse ondernemer, maar ook onze mensen. Het is geweldig om te zien hoeveel aandacht hier naartoe gaat en dat mensen elkaar zo helpen.”

Lees ook

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”