gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse cadeaubonnen voor stichting Quiet Drechtsteden

8847e6fc6fafa271d918aacbaa165410

Quiet Drechtsteden steunt Dordtenaren in armoede met gratis producten of diensten. Normaal gesproken konden ze terecht bij onder andere kapperszaken, schoonheidsspecialisten en horeca, maar die zijn door de coronacrisis dicht. De stichting zag hierdoor het aantal gedoneerde cadeaubonnen met bijna 100% teruglopen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De stichting liet het er niet bij zitten en verzon andere initiatieven, vertelt projectmanager Tatjana Dekker: “We zijn begonnen bij restaurant Finn’s met de inzameling van verse groenten en fruit, daarna spelletjes tegen de verveling, en deze week zijn het verzorgingsproducten.”


De aanpak werkt, want inmiddels krijgt Quiet Drechtsteden van alle kanten hulp aangeboden, ook van particulieren. Zij kunnen een cadeaubon van een lokale horeca-ondernemer kopen, en die ze vervolgens doneren aan de stichting. Zij geven de bonnen aan mensen die dit wel kunnen gebruiken. “Dat is mooi natuurlijk, want zo help je een lokale Dordtse ondernemer, maar ook onze mensen. Het is geweldig om te zien hoeveel aandacht hier naartoe gaat en dat mensen elkaar zo helpen.”

Lees ook

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.