gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse cadeaubonnen voor stichting Quiet Drechtsteden

8847e6fc6fafa271d918aacbaa165410

Quiet Drechtsteden steunt Dordtenaren in armoede met gratis producten of diensten. Normaal gesproken konden ze terecht bij onder andere kapperszaken, schoonheidsspecialisten en horeca, maar die zijn door de coronacrisis dicht. De stichting zag hierdoor het aantal gedoneerde cadeaubonnen met bijna 100% teruglopen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De stichting liet het er niet bij zitten en verzon andere initiatieven, vertelt projectmanager Tatjana Dekker: “We zijn begonnen bij restaurant Finn’s met de inzameling van verse groenten en fruit, daarna spelletjes tegen de verveling, en deze week zijn het verzorgingsproducten.”


De aanpak werkt, want inmiddels krijgt Quiet Drechtsteden van alle kanten hulp aangeboden, ook van particulieren. Zij kunnen een cadeaubon van een lokale horeca-ondernemer kopen, en die ze vervolgens doneren aan de stichting. Zij geven de bonnen aan mensen die dit wel kunnen gebruiken. “Dat is mooi natuurlijk, want zo help je een lokale Dordtse ondernemer, maar ook onze mensen. Het is geweldig om te zien hoeveel aandacht hier naartoe gaat en dat mensen elkaar zo helpen.”

Lees ook

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.