gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse cadeaubonnen voor stichting Quiet Drechtsteden

8847e6fc6fafa271d918aacbaa165410

Quiet Drechtsteden steunt Dordtenaren in armoede met gratis producten of diensten. Normaal gesproken konden ze terecht bij onder andere kapperszaken, schoonheidsspecialisten en horeca, maar die zijn door de coronacrisis dicht. De stichting zag hierdoor het aantal gedoneerde cadeaubonnen met bijna 100% teruglopen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De stichting liet het er niet bij zitten en verzon andere initiatieven, vertelt projectmanager Tatjana Dekker: “We zijn begonnen bij restaurant Finn’s met de inzameling van verse groenten en fruit, daarna spelletjes tegen de verveling, en deze week zijn het verzorgingsproducten.”


De aanpak werkt, want inmiddels krijgt Quiet Drechtsteden van alle kanten hulp aangeboden, ook van particulieren. Zij kunnen een cadeaubon van een lokale horeca-ondernemer kopen, en die ze vervolgens doneren aan de stichting. Zij geven de bonnen aan mensen die dit wel kunnen gebruiken. “Dat is mooi natuurlijk, want zo help je een lokale Dordtse ondernemer, maar ook onze mensen. Het is geweldig om te zien hoeveel aandacht hier naartoe gaat en dat mensen elkaar zo helpen.”

Lees ook

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.