Dordrecht, Netherlands

Dordtse CDA-fractie: ‘Fietspad Nassauweg moet veiliger’

Het Dordtse CDA wil dat er goed gekeken wordt naar de verkeersproblemen op de Nassauweg. De situatie is nu zo dat auto’s te gast zijn op het fietspad, en dus ook langzaam dienen te rijden. Volgens bewoners is de weg echter in een racebaan veranderd.
Vivian Rutte | 15 april 2021 16:00 | Aangepast op 15 april 2021 16:00
Auto’s moeten zich dus aanpassen aan de fietsers, maar in de praktijk gaat dat er heel anders aan toe. Eigenlijk mogen auto’s namelijk helemaal geen fietsers passeren. Fietsers worden echter veelal aan de kant gedrukt en ingehaald door auto’s, die ook nog te hard rijden, zegt het CDA.

De Dordtse fractie vindt daarom dat de burgemeester en wethouders goed moeten kijken of het concept ‘auto te gast’ wel op z’n plek is op de Nassauweg, en of de problemen op te lossen zijn met strengere handhaving en verkeersregels. Tot die tijd zou de Nassauweg moeten worden afgesloten voor auto’s, vinden zij. “Want op deze manier ontstaan regelmatig levensgevaarlijke situaties,” zegt CDA-raadslid Frank Chapel.

Binnen een paar weken komt er een reactie van het College van burgemeester en wethouders over de verkeerssituatie op de Nassauweg.

Lees ook

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20.00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...