gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse dag is de mooiste

19 juli 1572 is de mooiste dag uit de Nederlandse geschiedenis. Dat zeggen tien prominente historici in het tijdschrift Quest. Op die dag werd de Eerste Vrije Statenvergadering in Dordrecht gehouden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
19 juli 1572 is de mooiste dag uit de Nederlandse geschiedenis. Dat zeggen tien prominente historici in het tijdschrift Quest. Op die dag werd de Eerste Vrije Statenvergadering gehouden.

In Dordrecht kwamen de belangrijkste steden van Holland in het diepste geheim bijeen, om onder leiding van Willem van Oranje in opstand te komen tegen de Spaanse bezetting. Ook werd de grondslag gelegd voor de huidige Nederlandse staat.

Quest vroeg de tien historici wat volgens hen de mooiste dag ooit was. Ze mochten elk een dag voordragen en Wim Klinkert, hoogleraar aan de Nederlandse Defensie Academie en hoogleraar militaire geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam, noemde de Eerste Vrije Statenvergadering.


Uit de genoemde dagen werd 19 juli 1572 door het tiental als belangrijkste gekozen. "Bij die vergadering werd de basis gelegd voor onder meer de tolerantie, godsdienstvrijheid en het burgerlijk bestuur, die de Republiek een bijzonder karakter zou geven ten opzichte van de omringende staten", aldus Klinkert.

Lees ook

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.