gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Davy Brand tweemaal kampioen in Kyokushin

7a25e44c2e53bb9ac723a0d753747040.jpg

De 27-jarige Davy Brand is afgelopen zaterdag in Polen Europees kampioen geworden in de Japanse vechtsport Kyokushin. Het is één van de vele varianten van karate waarbij je je tegenstander zo hard mogelijk moet stoten of trappen. Tijdens zijn training bij de Dordtse sportschool Budokai Jan Vleesenbeek mocht hij de felicitaties ontvangen.

Sander de Jonge |  | Aangepast op
Kyokushin is beter bekend onder de naam full contact karate. "Bij ons is het zaak om de tegenstander zo hard mogelijk te raken zodat er een knock-down of knock-out uitkomt", legt Davy uit. Dit doen ze dan ook zonder bescherming. De vechtkunst is door de Koreaans-Japanse Masutatsu Oyama bedacht en later door Jon Bluming in de jaren zestig in Nederland geïntroduceerd.

De training begint altijd met een ritueel. De karateka's gaan op hun knieën en groeten hiermee de trainer. Daarna kan het echte werk beginnen: door de hele sportzaal klinken de keiharde klappen op de stootzakken. Zelfs de jongste doet fanatiek mee.

Zo begon Davy ook: zijn vader, John Brand, is 15 jaar lang een leerling van trainer Jan Vleesenbeek (72) geweest, en de toen dertienjarige Davy besloot Kyokushin te verkiezen boven voetbal. Een echte gelijkenis ziet Vleesenbeek niet tussen John en Davy: "Davy is een echte vechter, zijn vader was een sportman."

Daarvoor heeft Vleesenbeek meerdere talenten gezien in zijn carrière. Hij traint al sinds 1970. "Ik heb verschillende karateka's en kickboksers getraind en opgeleid, onder andere wereldkampioen Peter Smit."

Nu staat Davy ook in het rijtje van Vleesenbeek. In 2016 werd hij voor het eerst Europees kampioen, en dit jaar voor de tweede keer. Om zulke resultaten te behalen traint hij zes keer in de week, waarbij hij ook aan krachttraining en zwemmen doet.

Aan zijn eerste kampioenstitel hing wel een duur prijskaartje: uiteraard een medaille maar ook een flinke blessure bij zijn borstbeen. Het kostte hem anderhalf jaar om te revalideren.

Alsnog schrikt het Davy niet af om voor een tweede keer kampioen te worden en zelfs 20 november mee te doen aan de wereldkampioenschappen in Tokio. "Voorbereid ben ik sowieso, onvoorbereid gaan we er nooit naartoe", verzekert hij ons.

De meeste topvechtsporters stoppen ongeveer nadat ze de 35 zijn gepasseerd. "Ik heb nog de volledige motivatie om nog een aantal jaar door te gaan."

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.