Dordrecht, Netherlands

Dordtse elektrische boot is wereldprimeur

Nog deze zomer ligt de eerste volledig elektrisch aangedreven speedboot in het water. Vier jaar lang hebben Giel Groothuis en Godert van Hardenbroek gewerkt aan de ontwikkeling van deze wereldprimeur in hun speciaal daarvoor opgerichte bedrijf Edorado.
Petra Scheurwater | 24 januari 2019 15:31 | Aangepast op 24 januari 2019 15:31
Testvaarten met een prototype zijn succesvol verlopen en de komende maanden worden de eerste boten gebouwd. "Er zijn al 24 bestellingen binnen, met name uit Amerika, maar de belangstelling is echt wereldwijd", zegt Groothuis.


"We kunnen bijvoorbeeld vanuit Dordrecht nu twee keer op volle snelheid heen en waar naar Rotterdam op één accu", licht Van Hardenbroek toe. Traditionele, niet-duurzame speedboten gebruiken veel brandstof, dus daar zit grote winst.


Ook zijn de boten, die ingezet kunnen worden als watertaxi of waterbus(je), comfortabeler dan bestaande snelle boten: "dat komt omdat we gebruik maken van draagvleugel- en vliegtuigtechniek. Dan heb je geen last van golfslag", aldus Van Hardenbroek.


"In onze speedboot kunnen vijf mensen mee, in de watertaxi tien tot twaalf", vertelt Groothuis; "we denken dat deze boten ideaal zijn voor vervoer op afroep. De regio wil vanaf 2022 ook een iets kleinschaliger vervoersvorm naast de waterbus. Dan is dit de oplossing."


Edorado heeft op het Dordtse Leerpark, bij de Duurzaamheidsfabriek, een assemblageloods in gebruik genomen. Die wordt donderdagavond officieel geopend. Dan wordt ook het ontwerp onthuld van wat de mannen 'de watertaxi van de toekomst' noemen.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...