Dordrecht, Netherlands

Dordtse Feesten: opbouwen en aanpassen

Vrijdag barsten de Dordtse feesten los. Achter de schermen wordt er nog hard gewerkt. Dinsdag werd heeft hoofdpodium opgebouwd op het schip Het Zwarte Zwaantje. Dat lag toen nog aan de Lange Geldersekade, maar wordt woensdag naar de festivallocatie, de Energiekade, gesleept.
Corrado Francke | 14 juli 2021 14:30 | Aangepast op 14 juli 2021 14:30
Terwijl met man en macht een drijvend podium wordt opgesteld, wordt er ook achter de schermen nog hard gewerkt. Afgelopen vrijdag werden door de oplopende besmettingscijfers nieuwe coronamaatregelen door het kabinet ingevoerd en dat had ook gevolgen voor de organisatoren van de Dordtse Feesten.

“Het zou eerst al allemaal anderhalvemeter zijn,” vertelt projectleider Mario van Aalst van Back to the Rivers. “Allemaal coronaproof, maar toen wij de mogelijkheid kregen om met de corona check-app te gaan werken, hebben we besloten te dat gaan doen.”

Zitplaatsen

Maar vorige week moesten de plannen wéér worden omgegooid. “Het terrein was al zo ingericht dat er per festival gekeken kon worden of we de anderhalve meter vrij zouden laten, en dus rondlopen, of dat we inderdaad geplaceerd met 1,5 meter gaan werken. Dat hybride is er nu af, dus ook Back to the Rivers gaat nu weer terug naar hoe het oorspronkelijk bedacht is, dus iedereen moet zitten,” licht Van Aalst toe.

De Dordste Feesten is een verzamelnaam voor allerlei optredens, door verschillende instellingen georganiseerd. Het stadsbestuur heeft geld uitgetrokken om de Dordtenaren toch nog een beetje het gevoel van een festival-zomer te bezorgen. Vrijdag wordt er afgetrapt met DeWolff en Skeftum en zaterdag treedt onder meer Typhoon op. Later deze zomer staan er nog optredens van onder meer Bibelot, ToBe en Missie Dordt op de agenda.

Dordtse Feesten bij RTV Dordrecht

RTV Dordrecht doet verslag van de Dordtse Feesten. Vanaf maandag 19 juli is er iedere week een uitzending te zien op tv en online. Aanstaande vrijdag komen we vast in de stemming met een uitgebreide vooruitblik die uitgezonden worden na het nieuws van 18.00 uur.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...