gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Feyenoordfans na bezoek Auschwitz: ik ga anders naar het stadion

34c37314160b7e938815117bc54f30bb.jpg

Bijzondere aanwezigen bij de herdenking maandagavond in het Stadhuis waren Edjo Frank en een groep Dordtse Feyenoord-supporters. De fans bezochten onlangs het vernietingskamp Auschwitz in Polen, onder leiding van Frank.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De bedoeling was dat de Feyenoordsupporters meer te weten komen over wat daar tijdens de Holocaust is gebeurd", legt Frank uit het doel van de reis uit. "Om zichzelf af te vragen: wat betekent dit voor mezelf, voor mijn doen en laten in mijn dagelijks leven en het stadion."

Daarmee doelt de Dordtse dichter met joodse roots op de bespottingen aan het joodse adres door de fanatieke aanhang van de Rotterdamse voetbalclub. Zo galmen er geregeld antisemitische spreekkoren door de Kuip.

"Het klinkt antisemitisch, maar de bedoeling is meer een controverse met de supporters uit Amsterdam dan dat ze joden willen krenken", weet Frank. Desondanks doet het toch pijn. "Als ik als joodse man in het stadion ben en ik hoor zulke yells, dan doet dat pijn. En dat hebben andere mensen ook."

Marc Blokland is zo'n Feyenoordsupporter die maandagavond in het Stadhuis aanwezig was en mee ging naar Auschwitz. "Er zal heus nog wel hier een daar wat geroepen worden in het stadion. Dat zal je er nooit helemaal uit krijgen, maar zelf zit ik er nu met een ander gevoel."

Zo'n twintig supporters hebben de vijf-daage reis gemaakt. Die zowel voor de reisleider en zijn gasten emotioneel was. Blokland: "Het is een hele heftige plek waar je dan komt, het is voor een hoop jongens een hele heftige week geweest. Daar is goed over gepraat en dat heeft een hoop losgemaakt."

Dat blijkt volgens Frank uit de vrijwillige aanwezigheid van de mannen maandagavond, als de bevrijding van het vernietingskamp in Polen, 75 jaar geleden, wordt herdacht. "Toen ik aan het eind van de reis vroeg of ze hierbij aanwezig wilden zijn, zeiden zij tot mijn blijdschap allemaal ja. Daarna hebben ze zelf de verantwoordelijkheid genomen om zich aan te melden en ze zijn hier ook allemaal aanwezig."

Lees ook

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”