gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Feyenoordfans na bezoek Auschwitz: ik ga anders naar het stadion

34c37314160b7e938815117bc54f30bb.jpg

Bijzondere aanwezigen bij de herdenking maandagavond in het Stadhuis waren Edjo Frank en een groep Dordtse Feyenoord-supporters. De fans bezochten onlangs het vernietingskamp Auschwitz in Polen, onder leiding van Frank.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De bedoeling was dat de Feyenoordsupporters meer te weten komen over wat daar tijdens de Holocaust is gebeurd", legt Frank uit het doel van de reis uit. "Om zichzelf af te vragen: wat betekent dit voor mezelf, voor mijn doen en laten in mijn dagelijks leven en het stadion."

Daarmee doelt de Dordtse dichter met joodse roots op de bespottingen aan het joodse adres door de fanatieke aanhang van de Rotterdamse voetbalclub. Zo galmen er geregeld antisemitische spreekkoren door de Kuip.

"Het klinkt antisemitisch, maar de bedoeling is meer een controverse met de supporters uit Amsterdam dan dat ze joden willen krenken", weet Frank. Desondanks doet het toch pijn. "Als ik als joodse man in het stadion ben en ik hoor zulke yells, dan doet dat pijn. En dat hebben andere mensen ook."

Marc Blokland is zo'n Feyenoordsupporter die maandagavond in het Stadhuis aanwezig was en mee ging naar Auschwitz. "Er zal heus nog wel hier een daar wat geroepen worden in het stadion. Dat zal je er nooit helemaal uit krijgen, maar zelf zit ik er nu met een ander gevoel."

Zo'n twintig supporters hebben de vijf-daage reis gemaakt. Die zowel voor de reisleider en zijn gasten emotioneel was. Blokland: "Het is een hele heftige plek waar je dan komt, het is voor een hoop jongens een hele heftige week geweest. Daar is goed over gepraat en dat heeft een hoop losgemaakt."

Dat blijkt volgens Frank uit de vrijwillige aanwezigheid van de mannen maandagavond, als de bevrijding van het vernietingskamp in Polen, 75 jaar geleden, wordt herdacht. "Toen ik aan het eind van de reis vroeg of ze hierbij aanwezig wilden zijn, zeiden zij tot mijn blijdschap allemaal ja. Daarna hebben ze zelf de verantwoordelijkheid genomen om zich aan te melden en ze zijn hier ook allemaal aanwezig."

Lees ook

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.