gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Feyenoordfans na bezoek Auschwitz: ik ga anders naar het stadion

34c37314160b7e938815117bc54f30bb.jpg

Bijzondere aanwezigen bij de herdenking maandagavond in het Stadhuis waren Edjo Frank en een groep Dordtse Feyenoord-supporters. De fans bezochten onlangs het vernietingskamp Auschwitz in Polen, onder leiding van Frank.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De bedoeling was dat de Feyenoordsupporters meer te weten komen over wat daar tijdens de Holocaust is gebeurd", legt Frank uit het doel van de reis uit. "Om zichzelf af te vragen: wat betekent dit voor mezelf, voor mijn doen en laten in mijn dagelijks leven en het stadion."

Daarmee doelt de Dordtse dichter met joodse roots op de bespottingen aan het joodse adres door de fanatieke aanhang van de Rotterdamse voetbalclub. Zo galmen er geregeld antisemitische spreekkoren door de Kuip.

"Het klinkt antisemitisch, maar de bedoeling is meer een controverse met de supporters uit Amsterdam dan dat ze joden willen krenken", weet Frank. Desondanks doet het toch pijn. "Als ik als joodse man in het stadion ben en ik hoor zulke yells, dan doet dat pijn. En dat hebben andere mensen ook."

Marc Blokland is zo'n Feyenoordsupporter die maandagavond in het Stadhuis aanwezig was en mee ging naar Auschwitz. "Er zal heus nog wel hier een daar wat geroepen worden in het stadion. Dat zal je er nooit helemaal uit krijgen, maar zelf zit ik er nu met een ander gevoel."

Zo'n twintig supporters hebben de vijf-daage reis gemaakt. Die zowel voor de reisleider en zijn gasten emotioneel was. Blokland: "Het is een hele heftige plek waar je dan komt, het is voor een hoop jongens een hele heftige week geweest. Daar is goed over gepraat en dat heeft een hoop losgemaakt."

Dat blijkt volgens Frank uit de vrijwillige aanwezigheid van de mannen maandagavond, als de bevrijding van het vernietingskamp in Polen, 75 jaar geleden, wordt herdacht. "Toen ik aan het eind van de reis vroeg of ze hierbij aanwezig wilden zijn, zeiden zij tot mijn blijdschap allemaal ja. Daarna hebben ze zelf de verantwoordelijkheid genomen om zich aan te melden en ze zijn hier ook allemaal aanwezig."

Lees ook

PSX_20260529_191757.jpg

Rieten dak van woonboerderij in brand, hulpdiensten massaal uitgerukt

In een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond brand ontstaan. Bij de brand komt veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.