gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse fietspaden en dijken overspoeld met wielrensters

4aff2b7ff122f428cc4d82752e52d45a.jpg

Wielrennen, het is misschien wel één van de populairste uitlaatkleppen tijdens de coronacrisis. En met name vrouwen hebben de fiets de laatste tijd helemaal gevonden. Ook op fietspaden en dijken op het Eiland van Dordt komt steeds vaker een vrouwelijke wielrenner gespot.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dat heb ik ook gezien, dat is ook bevestigd door artikelen die ik erover gelezen heb", erkent Ada uit de Bosch van de Dordtse Wielervereniging DTC De Mol de toename. "Ik denk dat het komt doordat de sportscholen een hele tijd dicht zijn geweest. En zeker als het mooi weer wordt is de drive om naar buiten te gaan er gewoon. Wat ligt er dan meer voor de hand dan een fiets?"

'Is dat wel wat voor mij?'

Dat geldt in ieder geval voor de Dordtse Véronique van den Ban, zij is één van de vrouwen die tijdens de corona-uitbraak de fiets heeft 'uitgevonden'. "Door corona was mijn sport - bootcamp - stil komen te liggen en toen had ik zoiets van 'Wat ga ik doen?'. Ik wil toch een beetje bewegen, want dat is gezond."

Doordat haar man wielrent was de keuze voor de fiets misschien wel een logische, maar toch moest Véronique even een drempel over. "Ik dacht in eerste instantie: 'Wielrennen is dat wel wat voor mij?' Toch wel nieuwsgierig geworden ben ik het gewoon gaan proberen. Is het niks, dan gooi ik de fiets gewoon op marktplaats en heb ik het in ieder geval geprobeerd. Maar het bevalt eigenlijk supergoed, het is superleuk om te doen."

Fietsweekendjes

Dat vinden ook de fietsvriendingen Anne de Witte en Esther Roodenburg. Zij zijn respectievelijk vijf en drie jaar geleden voor het eerst op de fiets gestapt en spotten op één van hun favoriete fietsplekjes in Dordt, De Elzen, steeds vaker een andere wielrennende vrouw.

"Ik heb best wel een pittige baan en als ik dan uit mijn werk kom en de fiets kan pakken, dan kan ik de dag goed afsluiten", vertelt Anne. "'s Ochtends vind ik het bijvoorbeeld heerlijk als ik door De Elzen fiets en dan met vogels om me heen, dat vind ik echt top!"

"Het is zelfs zo erg dat ik vriendinnen aan het fietsen heb gekregen. Eentje fietst op mijn oude wielrenfiets", vult Esther aan. "We gaan in september zelfs een weekendje naar Limburg om te fietsen. Dat is echt supertof.

Volgens Uit de Bosch zit het vrouwenwielrennen bij DTC De Mol al een aantal jaar in de lift. "We hebben bij onze vereniging dertig vrouwelijke leden. We zien ook bij onze jaarlijkse beginnerscursus Start to bike de laatste twee/drie jaar daar voor 90 tot 95 procent vrouwen aan meedoen."&

Lees ook

fotoafscheid.png

Met een lach, een traan én een dansje nemen deze raadsleden afscheid

Gedans in de gemeenteraad. Het gebeurt zelden tot nooit, maar de afzwaaiende Kitty Kruger (GroenLinks) en Irene Koene (Gewoon Dordt) brachten daar verandering in. Zo eindigde een middag vol gelach én tranen met een vrolijke noot. “Ik denk dat we een onuitwisbare indruk hebben achtergelaten.”

foto 2 opad.png

Op Pad Met Ad: kleine treinen en grote hobby's

Heb je onze streek altijd al in het klein willen zien? In de nieuwe aflevering van ‘Op Pad Met Ad’ gaat hij langs bij de open dag van de ModelSpoorGroep Drechtsteden. De vereniging van liefhebbers voor miniatuurtreinen hebben hun deuren geopend voor iedereen. En Ad krijgt alle ins en outs te zien.

optreden jubal statenplein.jpg

Er valt wat te beleven op woensdagen: het Statenplein pakt uit

Vanaf woensdag 1 april worden er elke week activiteiten georganiseerd op het Statenplein in Dordrecht. Zo wil de gemeente het plein omtoveren tot een plek vol beleving en ontmoeting. De activiteiten zijn afgetrapt door een judomiddag voor kinderen. ‘s Avonds is een workshop salsadansen.

Still vluchtelingenopvang HAGI.png

In dit voormalig kantoorpand gaan Oekraïense vluchtelingen opgevangen worden

Maximaal honderd Oekraïense vluchtelingen kunnen vanaf komende zomer gehuisvest worden aan de Hakgriend 22 in Hardinxveld-Giessendam. Het huurcontract voor het gebouw is door de gemeente ondertekend. De gemeente gaat nu aan de slag met het verbouwen en inrichten van de opvanglocatie.

plucheplakkers dirk kuijt.png

Dirk Kuijt openhartig in gesprek met De Plucheplakkers: ‘Op mijn plek in Dordt’

In een nieuwe aflevering van De Plucheplakkers schuift niemand minder dan de hoofdtrainer van de Schapekoppen aan. Kattukker Kuijt vertelt over zijn tijd tot nu toe aan de Krommedijk en de ervaringen die hij meeneemt van topcoaches als Rafael Benítez en Louis van Gaal. En ook dat FC Dordrecht niet zijn eerste keus was.

Foto duidingsdebat.png

VERKIEZINGEN

De grootste, maar nu al buitenspel: GroenLinks-PvdA ‘Niet stabiel genoeg’

Het zal heel lastig worden voor GroenLinks-PvdA om zicht te houden op een nieuwe ronde in het Dordtse stadsbestuur. Zowel de verkenner als een meerderheid van de gemeenteraad heeft grote twijfels bij een samenwerking tussen die partij en de VVD. Een verdere zoektocht naar een gemeentebestuur met zowel GroenLinks-PvdA als VVD wordt ook “niet opportuun” geacht.