gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse fietspaden en dijken overspoeld met wielrensters

4aff2b7ff122f428cc4d82752e52d45a

Wielrennen, het is misschien wel één van de populairste uitlaatkleppen tijdens de coronacrisis. En met name vrouwen hebben de fiets de laatste tijd helemaal gevonden. Ook op fietspaden en dijken op het Eiland van Dordt komt steeds vaker een vrouwelijke wielrenner gespot.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dat heb ik ook gezien, dat is ook bevestigd door artikelen die ik erover gelezen heb", erkent Ada uit de Bosch van de Dordtse Wielervereniging DTC De Mol de toename. "Ik denk dat het komt doordat de sportscholen een hele tijd dicht zijn geweest. En zeker als het mooi weer wordt is de drive om naar buiten te gaan er gewoon. Wat ligt er dan meer voor de hand dan een fiets?"

'Is dat wel wat voor mij?'

Dat geldt in ieder geval voor de Dordtse Véronique van den Ban, zij is één van de vrouwen die tijdens de corona-uitbraak de fiets heeft 'uitgevonden'. "Door corona was mijn sport - bootcamp - stil komen te liggen en toen had ik zoiets van 'Wat ga ik doen?'. Ik wil toch een beetje bewegen, want dat is gezond."

Doordat haar man wielrent was de keuze voor de fiets misschien wel een logische, maar toch moest Véronique even een drempel over. "Ik dacht in eerste instantie: 'Wielrennen is dat wel wat voor mij?' Toch wel nieuwsgierig geworden ben ik het gewoon gaan proberen. Is het niks, dan gooi ik de fiets gewoon op marktplaats en heb ik het in ieder geval geprobeerd. Maar het bevalt eigenlijk supergoed, het is superleuk om te doen."

Fietsweekendjes

Dat vinden ook de fietsvriendingen Anne de Witte en Esther Roodenburg. Zij zijn respectievelijk vijf en drie jaar geleden voor het eerst op de fiets gestapt en spotten op één van hun favoriete fietsplekjes in Dordt, De Elzen, steeds vaker een andere wielrennende vrouw.

"Ik heb best wel een pittige baan en als ik dan uit mijn werk kom en de fiets kan pakken, dan kan ik de dag goed afsluiten", vertelt Anne. "'s Ochtends vind ik het bijvoorbeeld heerlijk als ik door De Elzen fiets en dan met vogels om me heen, dat vind ik echt top!"

"Het is zelfs zo erg dat ik vriendinnen aan het fietsen heb gekregen. Eentje fietst op mijn oude wielrenfiets", vult Esther aan. "We gaan in september zelfs een weekendje naar Limburg om te fietsen. Dat is echt supertof.

Volgens Uit de Bosch zit het vrouwenwielrennen bij DTC De Mol al een aantal jaar in de lift. "We hebben bij onze vereniging dertig vrouwelijke leden. We zien ook bij onze jaarlijkse beginnerscursus Start to bike de laatste twee/drie jaar daar voor 90 tot 95 procent vrouwen aan meedoen."&

Lees ook

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.