gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse fotograaf in race voor Frans Lanting Award

De Dordste Roderick Jongschaap is in de race voor de Frans Lanting Photo Award van het Wereld Natuur Fonds (WNF). Zijn foto 'Swim or fly' van een vliegende vis is samen met negen anderen genomineerd in de categorie 'volwassenen'.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jongschaap maakte de foto in zijn tweede thuisland Angola. Daar is zijn vader 25 jaar geleden heen verhuisd en komt de amateurfotograaf regelmatig.

Hij denkt dat zijn foto genomineerd is omdat hij een actie die nauwelijks waarneembaar is met het blote oog, een vliegende vis vlucht met zo'n 70 kilometer per uur voor een roofdier het water uit, heeft vastgelegd.

De Frans Lanting Photo Award is een prijs voor amateurnatuurfotografen in Nederland. 11.000 foto's werden er ingestuurd voor de prijs, daaruit nomineerde een jury, onder leiding van natuurfotograaf Frans Lanting, dertig foto's.

In drie categorieën wordt er gestreden om een juryprijs: kids, young adults en volwassenen. Daarnaast wordt er door alle dertig foto's gestreden om één publieksprijs. Stemmen voor de publieksprijs kan via de website van het WNF, stemmen op 'Swim or fly' kan hier.

De winnaars worden aan het eind van dit jaar bekend gemaakt.

Foto: 'Swim or fly' van Roderick Jongschaap


Lees ook

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.