gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse fotograaf in race voor Frans Lanting Award

De Dordste Roderick Jongschaap is in de race voor de Frans Lanting Photo Award van het Wereld Natuur Fonds (WNF). Zijn foto 'Swim or fly' van een vliegende vis is samen met negen anderen genomineerd in de categorie 'volwassenen'.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jongschaap maakte de foto in zijn tweede thuisland Angola. Daar is zijn vader 25 jaar geleden heen verhuisd en komt de amateurfotograaf regelmatig.

Hij denkt dat zijn foto genomineerd is omdat hij een actie die nauwelijks waarneembaar is met het blote oog, een vliegende vis vlucht met zo'n 70 kilometer per uur voor een roofdier het water uit, heeft vastgelegd.

De Frans Lanting Photo Award is een prijs voor amateurnatuurfotografen in Nederland. 11.000 foto's werden er ingestuurd voor de prijs, daaruit nomineerde een jury, onder leiding van natuurfotograaf Frans Lanting, dertig foto's.

In drie categorieën wordt er gestreden om een juryprijs: kids, young adults en volwassenen. Daarnaast wordt er door alle dertig foto's gestreden om één publieksprijs. Stemmen voor de publieksprijs kan via de website van het WNF, stemmen op 'Swim or fly' kan hier.

De winnaars worden aan het eind van dit jaar bekend gemaakt.

Foto: 'Swim or fly' van Roderick Jongschaap


Lees ook

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.