gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse fotograaf in race voor Frans Lanting Award

De Dordste Roderick Jongschaap is in de race voor de Frans Lanting Photo Award van het Wereld Natuur Fonds (WNF). Zijn foto 'Swim or fly' van een vliegende vis is samen met negen anderen genomineerd in de categorie 'volwassenen'.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jongschaap maakte de foto in zijn tweede thuisland Angola. Daar is zijn vader 25 jaar geleden heen verhuisd en komt de amateurfotograaf regelmatig.

Hij denkt dat zijn foto genomineerd is omdat hij een actie die nauwelijks waarneembaar is met het blote oog, een vliegende vis vlucht met zo'n 70 kilometer per uur voor een roofdier het water uit, heeft vastgelegd.

De Frans Lanting Photo Award is een prijs voor amateurnatuurfotografen in Nederland. 11.000 foto's werden er ingestuurd voor de prijs, daaruit nomineerde een jury, onder leiding van natuurfotograaf Frans Lanting, dertig foto's.

In drie categorieën wordt er gestreden om een juryprijs: kids, young adults en volwassenen. Daarnaast wordt er door alle dertig foto's gestreden om één publieksprijs. Stemmen voor de publieksprijs kan via de website van het WNF, stemmen op 'Swim or fly' kan hier.

De winnaars worden aan het eind van dit jaar bekend gemaakt.

Foto: 'Swim or fly' van Roderick Jongschaap


Lees ook

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.