gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse fotograaf in race voor Frans Lanting Award

De Dordste Roderick Jongschaap is in de race voor de Frans Lanting Photo Award van het Wereld Natuur Fonds (WNF). Zijn foto 'Swim or fly' van een vliegende vis is samen met negen anderen genomineerd in de categorie 'volwassenen'.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jongschaap maakte de foto in zijn tweede thuisland Angola. Daar is zijn vader 25 jaar geleden heen verhuisd en komt de amateurfotograaf regelmatig.

Hij denkt dat zijn foto genomineerd is omdat hij een actie die nauwelijks waarneembaar is met het blote oog, een vliegende vis vlucht met zo'n 70 kilometer per uur voor een roofdier het water uit, heeft vastgelegd.

De Frans Lanting Photo Award is een prijs voor amateurnatuurfotografen in Nederland. 11.000 foto's werden er ingestuurd voor de prijs, daaruit nomineerde een jury, onder leiding van natuurfotograaf Frans Lanting, dertig foto's.

In drie categorieën wordt er gestreden om een juryprijs: kids, young adults en volwassenen. Daarnaast wordt er door alle dertig foto's gestreden om één publieksprijs. Stemmen voor de publieksprijs kan via de website van het WNF, stemmen op 'Swim or fly' kan hier.

De winnaars worden aan het eind van dit jaar bekend gemaakt.

Foto: 'Swim or fly' van Roderick Jongschaap


Lees ook

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.