gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse fotograaf in race voor Frans Lanting Award

De Dordste Roderick Jongschaap is in de race voor de Frans Lanting Photo Award van het Wereld Natuur Fonds (WNF). Zijn foto 'Swim or fly' van een vliegende vis is samen met negen anderen genomineerd in de categorie 'volwassenen'.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jongschaap maakte de foto in zijn tweede thuisland Angola. Daar is zijn vader 25 jaar geleden heen verhuisd en komt de amateurfotograaf regelmatig.

Hij denkt dat zijn foto genomineerd is omdat hij een actie die nauwelijks waarneembaar is met het blote oog, een vliegende vis vlucht met zo'n 70 kilometer per uur voor een roofdier het water uit, heeft vastgelegd.

De Frans Lanting Photo Award is een prijs voor amateurnatuurfotografen in Nederland. 11.000 foto's werden er ingestuurd voor de prijs, daaruit nomineerde een jury, onder leiding van natuurfotograaf Frans Lanting, dertig foto's.

In drie categorieën wordt er gestreden om een juryprijs: kids, young adults en volwassenen. Daarnaast wordt er door alle dertig foto's gestreden om één publieksprijs. Stemmen voor de publieksprijs kan via de website van het WNF, stemmen op 'Swim or fly' kan hier.

De winnaars worden aan het eind van dit jaar bekend gemaakt.

Foto: 'Swim or fly' van Roderick Jongschaap


Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.