Dordrecht, Netherlands

Dordtse fotojournalist maakt kans op prijs Zilveren Camera

De Dordtse fotojournalist Niels Wenstedt is genomineerd voor een prijs in de Zilveren Camera. De Zilveren Camera is de meest prestigieuze prijs voor fotojournalistiek en documentaire fotografie in Nederland. Niels is met zijn foto die hij maakte in Rotterdam tijdens een Black Live Matters demonstratie, genomineerd in de categorie Enkel – Nationaal.
Jordy Nijenhuis | 4 februari 2021 17:15 | Aangepast op 4 februari 2021 17:15
Niels is een fotojournalist in hart en nieren, hij werkt als freelancer onder andere voor landelijke dagbladen als de Trouw, de Volkskrant en de Telegraaf. Hij is ook actief voor BSR Agency, een groot fotopersbureau. De fotograaf woonde van 2009 tot 2015 in Argentinië waar hij werkte voor Nederlandse media en als producer voor onder andere RTL Nieuws en Omroep Max.


De jury van de Zilveren Camera heeft een foto van Niels gekozen die hij niet zozeer verwacht had. “Op de foto zie je een Black Live Matters demonstratie op de Erasmusbrug in Rotterdam. Via een collega kon ik terecht in een naastgelegen gebouw op de 77e verdieping. Hoewel ik ook foto’s heb ingestuurd van rellen in de Haagse Schilderswijk, de nasleep van de branden in de vluchtelingenopvan Lesbos in en nog wat ander groot nieuws, koos de jury toch voor deze plaat, ” aldus de journalist.


Het zou voor Niels de eerste prijs zijn die hij voor zijn fotojournalistiek wint. Bij het winnen van de prijs in deze categorie gaat het vooral om de eer. En dat is wat Niels betreft ook prima: “Er zijn veel fotografen die hele mooie beelden hebben ingezonden waar echt groot en belangrijk nieuws op te zien is. Het zal volledig terrecht zijn als zij de Zilveren Camera winnen.” Wenstedt ziet het vooral als een erkenning voor zijn vak en als een mooi iets om te laten zien aan zijn buitenlandse klanten.


Donderdagavond is de uitreiking van de Zilveren Camera, dat gebeurt door corona dit jaar digitaal.


Foto: Niels Wenstedt – BSR Agency

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...