gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gamers willen bloed doneren

6bc33310e8c6c7a97060eff108e2be23.jpg

Acht Dordtse gamers hebben zich aangemeld om bloed te doneren. Zij spelen het spel League of Legends en krijgen als ze bloed doneren een nieuw uiterlijk van het karakter Tresh.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bloedbank Sanquin hoopt met deze actie dat de gamers massaal bloed gaan geven en een nieuwe doelgroep te bereiken. Voor jongeren is het volgens de bloedabnk het niet vanzelfsprekend om bloeddonor te worden, wel zijn ze hard nodig om continuïteit van de bloedvoorziening te garanderen.

De bloedbank is blij met de nieuwe Dordtse aanmeldingen. In Dordrecht geven er op dit moment 5300 mensen bloed. Door een jaarlijkse uitstroom van 10 procent, door ziekte, ouderdom of emigratie, is de bloedbank met elke nieuwe donor blij. Of de gamers ook daadwerkelijk bloed gaan doneren is nog niet duidelijk. Zij moeten nog gekeurd worden.

Om de spelers te werven maakt de bloedbank reclame in het spel zelf. League of Legends is wordt dagelijks door tientallen miljoenen mensen gespeeld en is daarmee een van de populairste games ter wereld.

In de game spelen twee teams van vijf karakters tegen elkaar. De teams hebben allebei een basis en het doel is om elkaars basis te vernietigen. Daarbij is strategie, samenwerken en reactiesnelheid van groot belang.

Lees ook

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.