gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gamers willen bloed doneren

6bc33310e8c6c7a97060eff108e2be23

Acht Dordtse gamers hebben zich aangemeld om bloed te doneren. Zij spelen het spel League of Legends en krijgen als ze bloed doneren een nieuw uiterlijk van het karakter Tresh.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bloedbank Sanquin hoopt met deze actie dat de gamers massaal bloed gaan geven en een nieuwe doelgroep te bereiken. Voor jongeren is het volgens de bloedabnk het niet vanzelfsprekend om bloeddonor te worden, wel zijn ze hard nodig om continuïteit van de bloedvoorziening te garanderen.

De bloedbank is blij met de nieuwe Dordtse aanmeldingen. In Dordrecht geven er op dit moment 5300 mensen bloed. Door een jaarlijkse uitstroom van 10 procent, door ziekte, ouderdom of emigratie, is de bloedbank met elke nieuwe donor blij. Of de gamers ook daadwerkelijk bloed gaan doneren is nog niet duidelijk. Zij moeten nog gekeurd worden.

Om de spelers te werven maakt de bloedbank reclame in het spel zelf. League of Legends is wordt dagelijks door tientallen miljoenen mensen gespeeld en is daarmee een van de populairste games ter wereld.

In de game spelen twee teams van vijf karakters tegen elkaar. De teams hebben allebei een basis en het doel is om elkaars basis te vernietigen. Daarbij is strategie, samenwerken en reactiesnelheid van groot belang.

Lees ook

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.