gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gamers willen bloed doneren

6bc33310e8c6c7a97060eff108e2be23

Acht Dordtse gamers hebben zich aangemeld om bloed te doneren. Zij spelen het spel League of Legends en krijgen als ze bloed doneren een nieuw uiterlijk van het karakter Tresh.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bloedbank Sanquin hoopt met deze actie dat de gamers massaal bloed gaan geven en een nieuwe doelgroep te bereiken. Voor jongeren is het volgens de bloedabnk het niet vanzelfsprekend om bloeddonor te worden, wel zijn ze hard nodig om continuïteit van de bloedvoorziening te garanderen.

De bloedbank is blij met de nieuwe Dordtse aanmeldingen. In Dordrecht geven er op dit moment 5300 mensen bloed. Door een jaarlijkse uitstroom van 10 procent, door ziekte, ouderdom of emigratie, is de bloedbank met elke nieuwe donor blij. Of de gamers ook daadwerkelijk bloed gaan doneren is nog niet duidelijk. Zij moeten nog gekeurd worden.

Om de spelers te werven maakt de bloedbank reclame in het spel zelf. League of Legends is wordt dagelijks door tientallen miljoenen mensen gespeeld en is daarmee een van de populairste games ter wereld.

In de game spelen twee teams van vijf karakters tegen elkaar. De teams hebben allebei een basis en het doel is om elkaars basis te vernietigen. Daarbij is strategie, samenwerken en reactiesnelheid van groot belang.

Lees ook

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.