gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse gamers willen bloed doneren

6bc33310e8c6c7a97060eff108e2be23

Acht Dordtse gamers hebben zich aangemeld om bloed te doneren. Zij spelen het spel League of Legends en krijgen als ze bloed doneren een nieuw uiterlijk van het karakter Tresh.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Bloedbank Sanquin hoopt met deze actie dat de gamers massaal bloed gaan geven en een nieuwe doelgroep te bereiken. Voor jongeren is het volgens de bloedabnk het niet vanzelfsprekend om bloeddonor te worden, wel zijn ze hard nodig om continuïteit van de bloedvoorziening te garanderen.

De bloedbank is blij met de nieuwe Dordtse aanmeldingen. In Dordrecht geven er op dit moment 5300 mensen bloed. Door een jaarlijkse uitstroom van 10 procent, door ziekte, ouderdom of emigratie, is de bloedbank met elke nieuwe donor blij. Of de gamers ook daadwerkelijk bloed gaan doneren is nog niet duidelijk. Zij moeten nog gekeurd worden.

Om de spelers te werven maakt de bloedbank reclame in het spel zelf. League of Legends is wordt dagelijks door tientallen miljoenen mensen gespeeld en is daarmee een van de populairste games ter wereld.

In de game spelen twee teams van vijf karakters tegen elkaar. De teams hebben allebei een basis en het doel is om elkaars basis te vernietigen. Daarbij is strategie, samenwerken en reactiesnelheid van groot belang.

Lees ook

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.